Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija po pratęsimo palaužė Tauragės „Tauragę“

Paskutines savaites skaičiuoja Nostra.lt-RKL „A“ lygos reguliarusis sezonas. Iki atkrintamųjų, daugumai komandų lieka vos vienerios ar dvejos rungtynės. Tuomet ir sužinosime, kurios iš pirmenybėse dalyvaujančių ekipų ramiai sau lauks ketvirtfinalių, kurios laužys ietis aštuntfinaliuose, kam atiteks tik atkrintamųjų stebėtojo vaidmuo, o kam teks braukti ašarą ir keliauti į žemesnį divizioną. Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija praeitame ture, vykusiame Tauragėje, jau užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį. Tomo Bietkio treniruojamai kariaunai beliko vienas klausimas, ar per likusias dvejas rungtynes atakiečiai sugebės išsilaikyti aštuntuke ir taip užsitikrinti namų salės pranašumą, ar visgi neteks tokios privilegijos. Kazlų Rūdos komandos stovykloje po iškovotos labai sunkios pergalės Tauragėje nuotaika kaip reikiant pasitaisė, nes buvo nutraukta trijų pralaimėjimų serija. Dvikovą T.Bietkio treniruojami krepšininkai laimėjo po pratęsimo, rezultatu 64:60 (12:9; 7:16; 12:12; 22:16; 11:7).

Rungtynėse būta daug kietos, vyriškos kovos, daug kontakto, aktyvios gynybos, balansuojant ties pražangos riba, todėl matyt nieko keisto, kad rezultatyvumu jos nepasižymėjo. Daug pramestų metimų buvo tiek iš vienos, tiek iš kitos komandos pusės. Varžovai vertėsi dvikovoje be vidurio puolėjo G.Galinausko. Ne be nuostolių buvo ir atakiečiai. Komandai padėti negalėjo dar ankstesniame ture traumą gavęs vienas rezultatyviausių ekipos krepšininkų M.Makauskas. Jo snaiperiškų gebėjimų šiose rungtynėse labai trūko. Tai rodo ir tas faktas, jog Kazlų Rūdos komanda pirmoje rungtynių pusėje pavyzdžiui iš devynių tolimų metimų nepataikė nei vieno. Atakiečiai kliovėsi daugiau metimais iš po varžovų krepšio. Tiesa, tai padaryti, susispaudus tauragiškiams gynyboje, taipogi nebuvo lengva. Pirmo kėlinuko pirmomis minutėmis aikštės šeimininkai buvo išsiveržę priekin 5:2, tačiau po poros sėkmingų I.Dirdos taikliais metimais pasibaigusių reidų atakiečiai ketvirtąją minutę trumpam buvo išsiveržę priekin 6:5. Į tai varžovai atsakė taip pat pora rezultatyvių atakų, tačiau iki atkarpos pabaigos vargais negalais „Ataka“-Kauno Kolegija ne tik lygino rezultatą, bet ir sugebėjo baigti atkarpą įgydami trijų taškų pranašumą – 12:9.

Antro kėlinuko pradžioje, po D.Ratkaus ir M.Gelčiaus taiklių metimų, atakiečiai buvo beįgyjantys 7 taškų persvarą 16:9, tačiau ilgainiui puolimas stabtelėjo. Keli pramesti metimai, pora klaidų ir Tauragės krepšininkų 14 taškų be atsako serija viską apvertė aukštyn kojomis: aikštės šeimininkai pirmavo jau tokiu pat 7 taškų skirtumu – 23:16. Daugiau nei penkias minutes be taškų gyvenusius atakiečius vienu taikliu baudos metimu iš dviejų galimų „pamaitino“ antram kėlinukui keliaujant prie pabaigos G.Asačiovas. Turėdama tokį kukloką kaloražą „Ataka“-Kauno Kolegija baigė pirmą dvikovos dalį turėdama 6 taškų deficitą – 25:19.

Puolamojo potencialo atakiečių pusėje trečiame ketvirtyje nebuvo daugiau nei pirmoje rungtynių pusėje. Tiesa, Tauragės ekipa taipogi daugiau nepasistūmėjo, išliko tas pat šešių taškų skirtumas. Didžiausią persvarą aikštės šeimininkai buvo akimirkai įgiję kėlinukui keliaujant prie pabaigos, kuomet Š.Morkevičiui pataikius tritaškį tauragiškiai pirmavo 35:26. Šį, po T.Bietkio paprašytos minutės pertraukėlės, taip pat tritaškiu sumažino D.Ramonas. O vėlesnį Tauragės ekipos mėginimą vėl padidinti persvarą pora taškų, analogišku metimu atsakė J.Davniukas ir komandos išėjo už aikštės ribų trumpam atokvėpiui švieslentėje esant 37:31.

Paskutinio kėlinuko metu į atakiečių mėginimus priartėti ilgainiui Tauragės ekipa sugebėdavo atsakyti išlaikant turėtą persvarą. Negana to, likus rungtyniauti keturioms minutėms, po taiklaus varžovų tolimo metimo, aikštės šeimininkų persvara priartėjo prie dviženklės – 51:42. Jau rodėsi, kad taip sunkiai renkant taškus, tai jau apčiuopiama persvara ir „Ataka“-Kauno Kolegija vis stipriau remiama buvo prie sienos. Laimei priešnuodžių ir jėgų žūtbūtinei kovai atakiečiai surado. Tritaškį smeigė J.Davniukas, dar pora taškų pelnė M.Gelčius, baudos metimą pataikė G.Asačiovas ir varžovai tapo pasiekiami vienu tolimu metimu – 51:48. O likusios rungtyniauti buvo dvi su puse minutės. Per šias įtemptas akimirkas varžovai mėgino užsitikrinti taškais saugų atstumą, bet atakiečiai besibaigiant rungtynėms sugebėjo užlipti aikštės šeimininkams ant kulnų. Kazlų Rūdos komanda surengė labai puikią ataką, kuomet po eilės perdavimų kamuolį į varžovų krepšį įmetė Mantas Gelčius ir rezultatas buvo lygus 53:53. Per likusias pagrindinio laiko sekundes ataką rengusios Tauragės rezultatas buvo netaiklus tolimas metimas ir teko skelbti pratęsimą. Na, o jo metu stipresniais nervais pasižymėjo Kazlų Rūdos ekipos krepšininkai. Jo metu K.Šaruko, G.Asačiovo, D.Ratkaus bei I.Dirdos pelnytų taškų dėka atakiečiai „ištraukė“ rungtynes įveikdami Tauragę 4 taškų persvara – 64:60. T.Bietkio komanda atsirevanšavo varžovams už pralaimėjimą, patirtą pirmame rate, kurį Tauragės krepšininkai buvo laimėję taipogi po pratęsimo.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos komandos gretose rungtyniavo po 12 taškų rinkę M.Gelčius ir G.Asačiovas. 11 taškų pasižymėjo I.Dirda. Daugiausia naudingumo balų (15 NB) sukaupė G.Asačiovas. 11 kamuolių po krepšiais atkovojo D.Ratkus, 10 jų sugriebė M.Gelčius.

Žvelgiant į komandinę statistiką, atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (49 vs 45), padarė kiek mažiau klaidų (12 vs 15). Kazlų Rūdos komanda nusileido varžovams metimais nuo baudų metimo linijos (10/22 (45,4 proc) vs 10/12 (83,3 proc)), tritaškiais (4/23 (17,3 proc) vs 6/28 (21,4 proc)), tačiau kompensavo tai pataikymu nuo dviejų taškų zonos (21/46 (45,6 proc) vs 16/46 (34,7 proc)).