Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija pratęsė pergalių seriją įveikdama Kauno „Žalgirį-3”

Trečia pergale iš eilės nudžiugino Nostra.lt-RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse rungtyniaujantys T.Bietkio treniruojami atakiečiai. Atsigavusi, pusę reguliaraus sezono traumų kamuota ekipa, su kaupu atsirevanšavo atsakomosiose rungtynėse Kauno „Žalgiriui-3“ komandai, kuriai pirmajame rate „Ataka“-Kauno Kolegija buvo pralaimėjusi 16 taškų skirtumu.

Šeštadienį sporto centre vykusiose rungtynėse, gausiai palaikant sirgaliams, Kazlų Rūdos komanda patiesė varžovus rezultatu 77:56 (20:17; 19:10; 16:12; 22:17) ir iškovojusi aštuntąją pergalę šiuo metu rikiuojasi dešimtoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Pažymėtina, jog atakiečius nuo aukščiau esančių net trijų varžovų skiria vos viena pergalė ir sėkmės atveju, jau po sekančio turo T.Bietkio treniruojama komanda gali priartėti ir prie pirmojo šešetuko…

Rungtynėse su Kauno „Žalgirio“ jaunimu „Ataka“-Kauno Kolegija įsibėgėjo palaipsniui. Pirmo kėlinuko pirmą pusę sėkmingiau pradėjo varžovai. Sužaidus penkias pirmos atkarpos minutes, žalgiriečiai turėjo 7 taškų pranašumą – 12:5. Gana greitas dvi pražangas gavo G.Asačiovas ir atakiečių treneris buvo priverstas ieškoti būdų, kaip kitaip įsukti Kazlų Rūdos komandos žaidimą einamuoju rungtynių momentu. Gana greitai “Ataka”-Kauno Kolegija komandos trio I.Dirda, J.Davniukas ir M.Gelčius rado spragų varžovų gynyboje ir jomis besinaudodami atakiečiai rinko taškus. Per nepilnas pora minučių aikštės šeimininkai rezultatą išlygino – 14:14, o per likusį pirmo kėlinuko laiką sugebėjo įgyti ir trijų taškų pranašumą – 20:17.

Tądien Kauno „Žalgiris-3” daugiau nebepirmavo. Prasidėjus antram ketvirčiui, tritaškį smeigė D.Ramonas, keletą taškų rinko K.Šarukas. Pataikius dar abu baudos metimus D.Ramonui, Kazlų Rūdos komandos persvara tapo dvženkle – 28:17. Tokiu tonusu žaidimas vyko visa ketvirtį ir nors kėlinuko viduryje savo komandos žaidimui ugnies įpūsti mėgino kraudamas kamuolį iš viršaus M.Kočanas, tuomet kauniečiams pralaimint 34:23, čia pat viską nugesino minutės pertraukėlės paprašęs T.Bietkis, po kurios atakiečiai ir toliau išlaikė sau palankų ritmą, pirmaudama po pirmos dvikovos pusės rezultatu 39:27.

Trečio kėlinuko pradžioje užkurti savo komandą tritaškiu mėgino K.Kepežinskas, tačiau gynyboje varžovams galvos skausmas buvo I.Dirda, kuris sėkmingai provokuodavo žalgiriečių pražangas. Negana to, “Žalgiris-3” netrukus sulaukė ir M.Makausko poros tritaškinių smūgių ir Kazlų Rūdos komanda pirmavo užtikrintai – 49:33. Šešiolikos taškų persvarą atakiečiai išlaikė iki trečio ketvirčio pabaigos. Kėlinuką baigė paskutinėmis sekundėmis rezultatyviai Kauno komandos krepšį atakavęs J.Davniukas, po kurio taškų švieslentėje buvo 55:39.

Paskutinės atkarpos pirmoje pusėje svečių krepšininkai mėgino dar kabintis į rungtynes, sumažindami Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 9 taškų – 57:48. Tačiau greitai Kazlų Rūdos komandos reikalus pataisė G.Asačiovo ir K.Šaruko tritaškiai, po kurių „Ataka“-Kauno Kolegija susigrąžino ką turėjo – 63:48 ir toliau aikštės šeimininkai keliavo turėdami olimpinę ramybę. Daugiau varžovai nedrumstė ramybės, atakiečiai netrukus peržengę ir dvidešimties taškų ribą rungtynes laimėjo 77:56.

Kazlų Rūdos komandoje vėl eilė krepšininkų rinko dešimt ir daugiau taškų: I.Dirda (17 taškų), J.Davniukas (15 taškų), K.Šarukas (11 taškų), G.Asačiovas (10 taškų). Naudingiausiu krepšininku atakiečių gretose buvo I.Dirda, kuris surinko 24 NB. Jis išprovokavo net dešimt varžovų pražangų. Pažymėtina, kad tądien visi aikštėje pasirodę “Ataka”-Kauno Kolegija krepšininkai rungtyniavo naudingai.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (40 vs 34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (15 vs 9). Kazlų Rūdos ekipa pranoko varžovus atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (20/39 (51,2 proc) vs 17/39 (43,5 proc)) bei trijų taškų zonos (7/18 (38,8 proc) vs 4/23 (17,3 proc)). Aikštės šeimininkai išprovokavo gerokai daugiau varžovų pražangų (27 vs 18).