Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija reguliariajame Nostra.lt-RKL „A“ lygos sezone finišavo septintoje pozicijoje

Tomo Bietkio treniruojamai Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija komandai reguliarusis Nostra.lt-RKL „A“ lygos sezonas baigėsi. Jau paaiškėjo, kad aštuntfinalio seriją atakiečiai pradės su komanda, su kuria praėjusiame sezone rungtyniauta mažajame finale. Tai Raseinių „Raseiniai“. Kokio kalibro varžovas „Ataka“-Kauno Kolegija krepšininkų laukia, spręskite patys… Aišku viena, jog atakiečiai kovingi ir rungtyniaudami komplikuotesnėmis aplinkybėmis atiduos visas jėgas, kad pasiektų maksimalių rezultatų.

Praėjusį savaitgalį Kazlų Rūdos komanda sužaidė dvejas rungtynes, po kurių paaiškėjo, jog T.Bietkio treniruojama ekipa reguliarųjį sezoną baigia septintoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Penktadienį „Ataka“-Kauno Kolegija išvykoje vos vieno taško skirtumu 88:89 (21:23,21:24,17:16,29:26) nusileido Prienų „Mačiūnai-KKSC“ ekipai, tačiau šeštadienį namų aikštelėje su kaupu atsirevanšavo LCC krepšininkams, įveikdami juos 89:62 (21:13,17:23,26:11,25:15).

Rungtynės su Prienų krepšininkais didžiąją jų dalį vyko taškas į tašką. Atakiečiai gana sėkmingai rungtyniavo puolime ir šiuo aspektu varžovams beveik nenusileido. Pirmomis dvikovos minutėmis Kazlų Rūdos ekipa buvo išsiveržusi į priekį 6:2, tačiau netrukus kelių rezultatyvių atakų seriją surengę aikštės šeimininkai ne tik lygino rezultatą, bet ir patys išsiveržė priekin 9:6. Rezultatą tritaškiu išlygino D.Ramonas 9:9 ir toliau rungtynės vyko permainingai, taškas į tašką. Pirmos atkarpos pabaigoje prieniškiai buvo susikrapštę penkių taškų pranašumą, tačiau A.Kuzminskas smeigdamas tritaškį paliko varžovams poros taškų persvarą  – 23:21.

Tas pats atakietis tritaškiu pradėjo ir antrą kėlinuką, tačiau čia pat analogiško kalibro metimu Prienams persvarą sugrąžino E.Mankauskas – 26:24. Tritaškiai tądien labai gelbėjo Prienų krepšininkus, kuriems skintis kelią prie Kazlų Rūdos krepšio buvo kur kas sunkiau, nei tai padaryti atakiečiams. Po vieno iš aikštės šeimininkų paleisto tritaškio Prienai pirmoje antros atkarpos pusėje buvo įgiję 8 taškų persvarą – 34:26. Ją atakiečiai sunaikino per keletą minučių. Po I.Dirdos tritaškio rezultatas antroje kėlinuko pusėje buvo lygus – 39:39. Per paskutines tris minutes Prienai buvo susigrąžinę 8 taškų persvarą, kurią paskutinę antros atkarpos sekundę kurioziniu tritaškiu iki penkių taškų sumažino I.Dirda – 47:42.

Didžiausią momentinę persvarą „Mačiūnai-KKSC“ krepšininkai buvo įgiję trečiajame kėlinuke. Po J.Talat-Kelpšos tritaškio, jo pradžioje aikštės šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą – 52:42. Iš šios miniduobelės atakiečiai greitai išsikrapštė. Po I.Dirdos, M.Gelčiaus taškų varžovų persvara kaipmat pradėjo tirpti – 52:48. Su tokiu taškų deficitu Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija baigė trečią atkarpą – 63:59.

Jau pirmąją paskutinio ketvirčio minutę atakiečiai po ilgesnės pertraukos akimirkai buvo išsiveržę į priekį 64:63. Tai padarė rezultatyviai ataką užbaigęs ir išprovokavęs varžovų pražangą I.Dirda – 64:63. Tuomet aikštės šeimininkų puolimą gelbėjo kritiniais momentais K.Okmano tritaškiai, kurių dėka aikštės šeimininkai koja kojon žingsniavo su Kazlų Rūdos komanda. Rungtynių įtampa neslūgo iki pat paskutinių sekundžių. Likus rungtyniauti 24 sekundėms, po D.Šeškaus pelnytų taškų, prieniškiai pirmavo 89:86. Kazlų Rūdos komanda kontroliavo kamuolį iki pat paskutinių sekundžių. Atakiečiai turėjo šansą lyginti rezultatą tritaškiu ir taip išplėšti pratęsimą. Deja, J.Davniukui lemtingo metimo pataikyti nepavyko. Nors atakiečiai atsikovojo kamuolį ir po krepšiu su juo buvęs M.Gelčius metimą pataikė, bet to neužteko, kad būtų skelbiamas pratęsimas. „Mačiūnai-KKSC“ šventė pergalę 89:88.

Kazlų Rūdos komandoje tądien karaliavo M.Gelčius, kuris surinko 20 taškų ir 23 naudingumo balus. Atakiečių vidurio puolėjas atkovojo 11 kamuolių. 16 taškų ir 21 NB sukaupė I.Dirda, 12 taškų pelnė G.Asačiovas, 11 taškų – J.Davniukas, 10 taškų rinko D.Ratkus.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos komanda pranoko varžovus kova dėl atšokusių kamuolių (38 vs 27), buvo tikslesni nuo baudų metimo linijos (18/22 (81,8 proc) vs 7/11 (63,6 proc)), tačiau varžovai tiksliau atakavo nuo dviejų taškų (26/42 (61,9 proc) vs 23/46 (50 proc)) ir trijų taškų zonų (10/25 (40 proc) vs 8/25 (32 proc)).

Kur kas kitokiu scenarijumi klostėsi paskutinis reguliaraus sezono mačas prieš LCC krepšininkus. Šeštadienio rungtynėse Kazlų Rūdos komandos dominavimas ryškėjo jau pirmame dvikovos ketvirtyje. Nors pirmi atsidarė tritaškiu LCC krepšininkai savų argumentų puolime turėjo ir atakiečiai. Tikras galvos skausmas varžovams buvo Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas M.Gelčius, kuris po varžovų krepšiu darė ką norėjo. Per pirmas penkias šešias kėlinuko minutes jo sąskaitoje buvo jau 12 taškų. M.Gelčiaus rezultatyvaus žaidimo dėka netrukus atakiečiai persvėrė rezultatą 8:7, pradėjo didinti atotrūkį nuo LCC ekipos, na o tritaškiu pagardinus varžovų krepšį G.Asačiovui, perkopus kėlinukui į antrą pusę, Kazlų Rūdos ekipa įgijo 8 taškų pranašumą – 15:7. Šią persvarą atakiečiai išlaikė iki kėlinuko pabaigos – 21:13.

Didesnę antro kėlinuko pusę atakiečiai turėjo 8-10 taškų pranašumą. Kėlinuko pabaigoje vargais negalais Klaipėdos krepšininkai sumažino ją iki poros taškų – 38:36. Tuomet atakiečiai truktelėjo antroje rungtynių pusėje. Kazlų Rūdos komandos puolimo bangą pradėjo tritaškį švystelėjęs M.Košelis. Netrukus taškus pelnė M.Gelčius, G.Asačiovas, I.Dirda ir nors LCC ekipa taip pat mėgindavo atsakyti rezultatyviomis atakomis, tačiau taškas po taško atakiečiai antroje dvikovos pusėje įgijo dviženklę persvarą – 56:45, o iki kėlinuko pabaigos ji ūgtelėjo iki 17 taškų – 64:47.

Jokių prošvaisčių varžovai neturėjo ir paskutiniame ketvirtyje. Jau pirmos atakos metu tritaškį smeigė A.Kuzminskas ir „Ataka“-Kauno Kolegija pirmavo 67:47. Tokios, gana akivaizdžios persvaros fone ir vyko paskutinis ketvirtis. Didžiausią pranašumą rungtynėse atakiečiai buvo pasiekę pačioje rungtynių pabaigoje. Tuomet rezultatas švieslentėje buvo 89:60. Na, o po finalinės sirenos pergalė Kazlų Rūdos komandos kišenėje buvo švenčiant ją rezultatu 89:62.

Kazlų Rūdos komandoje vėl lyderiavo 25 taškus ir 36 naudingumo balus rinkęs M.Gelčius. Jis atkovojo 10 kamuolių. 12 taškų pasižymėjo K.Šarukas. Penkis perdavimus rezultatyviam metimui atliko D.Ratkus. Pažymėtina, kad visi aikštėje pasirodę krepšininkai rinko taškus ir nei vienas rungtynėse nebuvo su neigiamu naudingumo balu.

Atakiečių dominavimas šiose rungtynėse buvo beveik visur. Kazlų Rūdos komandos krepšininkai atkovojo daugiau kamuolių (34 vs 29), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (15 vs 10), išprovokavo daugiau pražangų (21 vs 16), rečiau klydo (12 vs 17), geriau pataikė dvitaškius (27/44 (61,3 proc) vs 21/53 (39,6 proc)), tritaškius (8/20 (40 proc) vs 4/12 (33,3 proc)).