Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija sunkioje kovoje įveikė VDU krepšininkus

Trečiąją pergalę iš keturių galimų RKL Nostra.lt „A“ lygos krepšinio pirmenybėse iškovojo Tomo Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „Ataka“-Kauno Kolegija ekipa. Penktadienio vakarą sporto centro salėje vykusiame mače atakiečiai vos neišleido pergalės prieš VDU ekipą. Turėję 16 taškų persvarą trečiame kėlinuke, aikštės šeimininkai rungtynių pabaigoje ją iššvaistė. Laimei, lemtingomis akimirkomis Mato Makausko pelnyti tritaškiai leido Kazlų Rūdos komandai švęsti pergalę rezultatu 78:75 (15:16; 27:16; 19:20; 17:23) ir turnyrinėje lentelėje vis dar laikytis pajėgiausių lygos komandų sąraše, nepaisant fakto, kad kol kas ekipai dėl traumų negali padėti net keletas pajėgiausių kariaunos krepšininkų.

Prie „Ataka“-Kauno Kolegija gretų penktadienio vakarą prisijungė ir pora naujų krepšininkų, Arnoldas Venckaitis, Nojus Adomavičius, padėjusių tausoti kovoje dėl pergalės komandos „senbuviams“ jėgas, atlaikyti varžybų intensyvumą ir mėginti nusiraškyti tašką.

Rungtynes galingiau pradėjo aikštės šeimininkai. Po J.Davniuko ir poros D.Ratkaus sėkmingų reidų atakiečiai išsiveržė priekin 6:1, tačiau netrukus keleto taškų serija atsakė ir VDU krepšininkai, ir Kazlų Rūdos ekipa turėjo poros taškų deficitą – 6:8. Kurį laiką „Ataka“-Kauno Kolegija buvo priversta vis vytis varžovus, kurie buvo pasiekiami vienu metimu. VDU krepšininkai rungtynėse apskritai ne kartą sėkmingai naudojosi „antraisiais šansais“. Pakartotinai atsikovoję kamuolį prie Kazlų Rūdos komandos krepšio, jie sugebėdavo pelnyti taškus. Pirmąjį kėlinuką svečiai laimėjo minimalia persvara – 16:15.

Antros atkarpos metu atakiečiai „įjungė“ tolimąją artileriją. Dar pirmoje kėlinuko pusėje vyko apylygis žaidimas. „Ataka“-Kauno Kolegija ekipos puolime neblogų epizodų turėjo N.Adomavičius, persvėręs rezultatą Kazlų Rūdos komandos naudai – 19:18. Nesulaikomas buvo M.Makauskas. Po jo 5 taškų serijos, pora tritaškių dar smeigus ir rezultatyviai ataką užbaigus J.Davniukui, trijų minučių bėgyje atakiečiai atsiplėšė nuo varžovų 14 taškų skirtumu – 36:22. Dviženklę taškų persvarą aikštės šeimininkai išlaikė iki antro kėlinuko pabaigos, pirmą dvikovos dalį laimėdami 42:32.

Trečią atkarpą aikštės šeimininkai pradėjo vėl tolimą metimą švystelėjus J.Davniukui, vėliau tai sėkmingai darė ir D.Ratkus. Kazlų Rūdos ekipos persvara sužaidus tris trečio kėlinuko minutes pasiekė 16 taškų – 51:35, tačiau netrukus pora taiklių tritaškių dūrė ir VDU krepšininkai (51:41), priversdami T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Po jos sekė vėl sėkminga Kazlų Rūdos ekipos puolimo bangelė, kurios metu tolimoji artilerija nepavedė nei K.Šaruko, nei M.Makausko. Tiesa, po savuoju krepšiu stabdyti varžovų prasiveržimus, kovoti dėl atšokusių kamuolių po netaiklių jų metimų aikštės šeimininkams buvo kebloka. Nors po trijų kėlinukų Kazlų Rūdos komanda dar turėjo 9 taškų persvarą – 61:52, ši problema dar labiau ryškėjo paskutiniame ketvirtyje.

Taškas po taško iki kėlinuko pabaigos VDU krepšininkai sugebėjo ištirpdyti „Ataka“-Kauno Kolegija pranašumą. Likus rungtyniauti nepilnai dviems minutėms, varžovai rezultatą išlygino – 72:72. Tuomet Kazlų Rūdos komandoje užtikrintas snaiperio ir lyderio savybes demonstravo Matas Makauskas. Jis šovė tritaškį ir atakiečiai vėl susigrąžino pirmaujančios ekipos statusą  – 75:72. Šį taškų deficitą per dvi atakas VDU krepšininkai panaikino, antrojoje realizavę vieną baudos metimą iš dviejų galimų – 75:75. O buvo likusios rungtyniauti 29 sekundės. Vėl iniciatyvos atakiečių gretose nesibodėjo M.Makauskas. Likus 8 sekundėms iki dvikovos pabaigos, jis vėl švystelėjo tritaškį – 78:75. Per likusias sekundes VDU krepšininkai taipogi sugebėjo paleisti šūvį iš toli, tačiau metimas nebuvo taiklus ir Kazlų Rūdos komanda laimėjo trilerį 78:75.

Nugalėtojų gretose daugiausia pasižymėjo vėl Matas Makauskas, surinkęs 29 taškus ir 23 naudingumo balus. 15 taškų varžovams atseikėjo Jaunius Davniukas, 14 taškų – Dominykas Ratkus, 10 taškų – Karolis Šarukas. M.Makauskas komandos draugams atliko ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje atakiečiai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (34 vs 45), šiek tiek dažniau klydo (14 vs 11), tačiau visa tai kompensavo tikslesnėmis atakomis nuo dviejų taškų (21/36 (58,3 proc) vs 23/57 (40,3 proc)) ir trijų taškų (10/31 (32,2 proc) vs 5/18 (27,7 proc)) zonų.