Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai šalies čempionate iškovojo tris medalius

Spalio 28-29 dienomis Kėdainių sporto arenoje vyko atviras Lietuvos dziudo imtynių čempionatas, kuriame be keletos šimtų šalies sportininkų dalyvavo ir svečiai iš Latvijos. Kazlų Rūdos sporto centrui šiose varžybose atstovavo Aleksandro Kolkatovo treniruojami penki dziudo imtynininkai. Pirmąją dieną vyko vaikų amžiaus grupės čempionato varžybų maratonas. Jame prie starto linijos U-12 amžiaus grupėje stojo šio čempionato debiutantai – Atas Širiajev ir Mantas Beloded. Abu sportininkai varžėsi svorio kategorijoje iki 27 kg. A.Širiajev turėjo dvi kovas ir nors kazlųrūdiečiui pergalės išplėšti nepavyko, tačiau jis, demonstruodamas charakterį, kovingumą įgijo neįkainojamos varžybinės patirties.

M.Beloded turėjo keturias dvikovas. 2015 m.g. sportininkas kovojo su vyresniais varžovais, kai kurie iš jų buvo vyresni 2-3 metais. Sporto centro dziudo imtynininkas, nuo pat mažumės sekantis vyresnio broliuko pėdomis, pirmoje kovoje nusileido būsimam varžybų čempionui, tačiau laimėjo dvi kitas dvikovas ir tik per plauką buvo atsidūręs nuo galimybės tęsti varžybas kovoje dėl trečios vietos. Galutinėje įskaitoje jis iškovojo septintąją vietą. Dziudo specialisto A.Kolkatovo teigimu, M.Beloded pasirodymas tokio rango varžybose buvo išties puikus. Visgi dalyvių gausa, faktas, kad kovota su vyresniais varžovais ir pasiekta pergalių nuteikia išties pozityviai.

Svorio kategorijoje iki 30 kg ant tatamio kovojo Titas Dauginas, kuris jau turėjo varžybinės patirties čempionate. Nors sportininkas prizinės vietos neiškovojo, tačiau jo pasirodymas taip pat buvo geras. T.Dauginas sugebėjo įveikti du iš keturių kelyje buvusių varžovų. Galutinėje įskaitoje kazlųrūdietis iškovojo septintą poziciją.

Bronzos medaliu čempionate pasidabino Gerda Degutytė. Ji varžėsi svorio kategorijoje  iki 36 kg. Šį pasiekimą Kazlų Rūdos sportininkė turėjo ir praėjusiais metais, tačiau tuomet ji kovojo lengvesnėje svorio kategorijoje. Dvikovų kelyje G.Degutytė greitai ir techniškai laimėjo tris akistatas ir tik vieną kartą buvo priversta pripažinti varžovės pranašumą.

Šalies čempionate puikiais rezultatais džiugino Simas Beloded, kuris sugebėjo nusiraškyti net du medalius! Vaikų amžiaus grupėje kazlųrūdietis svorio kategorijoje iki 34 kg tarp beveik trisdešimties dalyvių sugebėjo iškovoti trečiąją vietą. Kovose pademonstravęs gerą techniką ir puikius metimus jis laimėjo keturias dvikovas ir nusileido tik šių varžybų nugalėtojui. Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkas ant tatamio pasirodė ir antrąją varžybų dieną, jėgas išmėgindamas su jaunučių amžiaus grupės, pora metų vyresniais varžovais. Nepilnai atsistatęs po šeštadienį vykusių kovų, toje pačioje svorio kategorijoje jis sugebėjo vėl iškovoti bronzos medalį. Pažymėtina, kad šioje amžiaus grupėje nustatyta dvikovos trukmė ilgesnė, taipogi leidžiami pagal varžybų taisykles ir smaugimo veiksmai. Jaunajam kazlųrūdiečiui tai buvo naujovė. Nepaisant to, S.Beloded parodė puikų kovotojo charakterį ir nusileidęs tik šių varžybų čempionui, jis iškovojo tris pergales. S.Beloded šiose kovose atsirevanšavo tuo pačiu ir vienam šalies sostinės dziudo imtynininkui, kuriam buvo nusileidęs ankstesnėse kovose.

Trys medaliai šalies čempionate tai išties nemenkas pasiekimas Kazlų Rūdos sportui. Šis faktas be galo džiugina, todėl pakalbinome ir Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių ilgametį specialistą A.Kolkatovą pasiteiraudami, ar tikėjosi jis asmeniškai tokio pasiekimo. Pasak trenerio, vykstant į kiekvienas varžybas tikimąsi geriausio, tačiau nuspėti nieko neįmanoma, nes bet kurią akimirką koncentracijos praradimas, neapsižiūrėjimas, varžovo netinkamas įvertinimas dvikovų metu gali kainuoti labai daug. Jis neslėpė, jog tikėjosi vieno ar poros medalių. Dziudo imtynių trenerio teigimu, čempionato eigoje buvo matyti, kad S.Beloded pagal potencialą galėjo būti netgi ir pirmas. Kas liečia vyresnių, jaunučių amžiaus grupę, į antrą varžybų dieną vykta tiesiog pasisemti varžybinės patirties, tačiau sportininko pasirodymas pranoko lūkesčius. Treneris atviravo, jog vyresnių varžovų gretose, jaunučių amžiaus grupėje iškovoti prizinę vietą vertingiau nei tapti nugalėtoju vaikų grupėje. Treneris džiaugėsi, kad į šias varžybas atvyko išties nemažai Kazlų Rūdos sporto bendruomenės: ne tik vaikų tėvai, bet ir draugai, kazlųrūdiečius atvyko palaikyti ir sporto centro direktorė Sandra Kilikevičienė. Visa tai išties suteikia papildomos motyvacijos siekti aukštesnių rezultatų, tuo pačiu nenusakomas ir bendruomeniškumo jausmas, kuomet esame viena komanda. Paklaustas, ar galėjo būti šiame čempionate ir dar daugiau kazlųrūdiečių, trenerio vertinimu, tokio rango varžybose gali dalyvauti tik tinkamą pasirengimą turintys sportininkai. Tai kovinė sporto šaka, neturint tam reikalingo specialaus fizinio ir techninio pasiruošimo, išauga traumų rizika. Treneris labai atsakingai žiūri į tai. Pasak A.Kolkatovo, šis sportas skirtas ugdyti visapusišką asmenybę, tvirto charakterio žmogų ir stiprinti sveikatą, o ne žaloti ją. Viskam savas laikas. Sporto centre yra augančių ir kitų dziudo imtynininkų, kuriems atėjus laikui dar bus galimybė taipogi pasirodyti šio rango varžybose.

A.Kolkatovas paatviravo, kad pastaruoju metu dziudo imtynių lygis Lietuvoje ūgtelėjo. Tai rodo ir šalies sportininkų pasirodymai tarptautinėje arenoje, todėl konkurencija kovoti dėl aukštesnių pozicijų tik didėja. Treneris nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie atvyko palaikyti mūsų sportininkus šiose kone svarbiausiose metų varžybose, ir linki, kad Kazlų Rūdos dziudo imtynių bendruomenė tik augtų ir stiprėtų…