Kazlų Rūdos atakiečiai RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse pasidabino bronza!

Solidžius rezultatus demonstruoja vos keletą metų gyvuojanti Kazlų Rūdos SC “Atakos” ekipa. Per tris RKL’o sezonus T.Bietkio treniruojama kariauna sugebėjo iškovoti jau antrą trofėjų! Dar prieš pora metų startavusi RKL “B” lygoje Kazlų Rūdos SC “Atakos” komanda tapo šio diviziono vicečempionais ir sportiniu principu pateko į aukštesnę “A” lygą.

Pirmasis, debiutinis sezonas T.Bietkio treniruojamai ekipai klostėsi išties neprastai: reguliariajame sezone iškovota aukšta šeštoji pozicija, na o atkrintamosiose rungtynėse pasiektas ketvirtfinalis. Šis sezonas atakiečiams tvykstelėjo dar ryškesnėmis spalvomis. Po reguliaraus sezono Kazlų Rūdos ekipa finišavo net antroje turnyrinės lentelės pozicijoje. Na, o atkrintamosiose kovose įveikę ketvirtfinalio barjerą, atakiečiai pateko ir į pajėgiausių ekipų finalinį ketvertuką. Jame, pusfinalio akistatoje SC “Ataka” nusileido RKL “A” lygos senbuvei, Kauno rajono “Omega-Tauras” ekipai. Rungtynės tuomet baigėsi varžovų pergale rezultatu 79:55 (23:19; 16:9; 19:16; 21:11). Sukaupusi paskutines jėgas Kazlų Rūdos SC “Ataka” driokstelėjo mažajame finale patiesdama galingą, ypač antroje sezono pusėje įsibėgėjusią Raseinių “Raseiniai” ekipą. Mažąjį finalą atakiečiai laimėjo 73:62 (17:12; 14:12; 25:18; 17:20) ir pasidabino RKL “A” lygos bronzos medaliais. Tai ko gero aukščiausias Kazlų Rūdos krašto krepšinio komandos pasiekimas bent jau per pastaruosius penkiolika metų.

Džiugina tai, kad jaunos komandos populiarinamas krepšinis Kazlų Rūdoje sulaukia vis didesnio ir žiūrovų susidomėjimo. Jų penktadienio vakarą į Garliavos sporto centrą nukūrė palaikyti savos komandos ne taip jau ir mažai. Tą vakarą laukė pusfinalio akistata su didžiulę patirtį šios lygos vandenyse turinčia Kauno rajono “Omega-Tauras” komanda. Nors reguliariajame sezone abi ekipos pasidalino po pergalę, teigiamą taškų balansą tarpusavio mačuose turint atakiečiams, lemtingame mače didesnė patirtis ir pasitikėjimas savo jėgomis diktavo savas taisykles. Kauno rajono krepšininkai puikiai išnaudojo ūgio pranašumą tiek regzdami atakas prie Kazlų Rūdos komandos krepšio perduodant kamuolį aukštomis trajektorijomis ir užbaigiant jas taikliais metimais, tiek nesėkmės atveju naudojantis ir antraisiais šansais.

Reikiamu momentu “Tauras-Omega” ekipą priekin stumteldavo ir tolimi metimai. Ne taip jau lengva atakiečiams buvo veržtis ir prie varžovų krepšio, ne kartą esant apylygiam rezultatui T.Bietkio treniruojamos komandos krepšininkams pritrūkdavo tiesiog taiklių metimų iš ganėtinai patogių padėčių.

Taigi, po apylygės pirmo kėlinuko pirmos pusės, pora tolimų G.Marčiukaičio ir T.Galecko tritaškių stumtelėjo Kauno rajono krepšininkus priekin išsiveržiant 9 taškų skirtumu 16:7. Į jį atsišaudė tokio pat kalibro metimu M.Makauskas, tačiau netrukus tritaškį paleido sunkiai tos dienos rungtynėse sulaikomas O.Varanauskas – 19:10. Iki kėlinuko pabaigos atakiečiai šiaip ne taip kiek aptirpdė varžovų pranašumą sumažindami jį iki 4 taškų – 23:19, o antrojo pradžioje, po I.Dirdos taiklaus metimo, Kauno r. ekipa tapo pasiekiama vos vienu metimu. Tokią galimybę Kazlų Rūdos ekipa turėjo ne kartą, bet vis pritrūkdavo taiklaus metimo. Varžovams tai sekėsi daryti geriau, kurie, po G.Marčiukaičio tritaškio, antro kėlinuko viduryje įgijo ir dviženklę persvarą – 33:23. Panašų pranašumą “Omega-Tauras” išlaikė iki kėlinuko pabaigos ir į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami 39:28.

Antroje rungtynių pusėje atakiečių reikalai iš esmės nesitaisė. Įpūsti ugnies puolime tritaškiu mėgino K.Šarukas, tačiau netrukus pora tolimų metimų įsūdęs O.Varanauskas Kauno r. komandos pranašumą padidino iki 17 taškų – 51:34. SC “Atakai” iki kėlinuko pabaigos šiek tiek pavyko priartėti sumažinant varžovų persvarą iki 14 taškų – 58:44, tačiau pakilti paskutiniame ketvirtyje ir mėginti perimti iniciatyvą jau nebepavyko. Kauno rajono krepšininkai rungtyniavo solidžiau ir į finalą pateko laimėdami rungtynes, kaip jau minėjome rezultatu 79:55.

Pusfinalyje Kazlų Rūdos komandoje po 12 taškų rinko G.Asačiovas ir K.Šarukas. Pastarasis krepšininkas buvo ir naudingiausias ekipoje, surinkęs 16 naudingumo balų.

Kazlų Rūdos komanda nusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (27 vs 41), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (7 vs 16). “Omega-Tauras” gerokai pranoko SC “Ataką” atakuojant krepšį iš vidutinių nuotolių (13/37 (35,1 proc) vs 19/35 (54,2 proc)) bei tolimais metimais (6/20 (30 proc) vs 10/25 (40 proc)).

Visiškai kitokiu scenarijumi Kazlų Rūdos komandai klostėsi “bronzinės” rungtynės su Raseinių “Raseiniais”. Jau pirmomis rungtynių minutėmis siautėjant aikštėje D.Ratkui, po jo 8 taškų serijos, iš jų pataikant pora tritaškių ir rezultatyviai užbaigiant ataką K.Šarukui, SC “Ataka” uždavė rimtą toną pergalei išsiveržiant į priekį 10:0. Tiesa, per keletą minučių atsigavę po nogdauno, raseiniškiai šį pranašumą aptirpdė – 12:7, o besibaigiant kėlinukui iš Kazlų Rūdos ekipos pranašumo jau buvo belikę ir du taškai – 14:12. Atakiečius priekin stumtelėjo E.Barkaus tolimas metimas, po kurio pirmą ketvirtį Kazlų Rūdos komanda laimėjo 5 taškų persvara – 17:12.

Ne itin rezultatyvi buvo ir antra rungtynių atkarpa. Ganėtinai nemažai raseiniškių metimų skriejo pro šalį. Ilgesnių rezultatyvių atakų ruožų varžovai neturėjo. Tiesa, atakiečiai taipogi didesniais proveržiais nepasižymėjo. Kazlų Rūdos komandos puolamąjį arsenalą tempė D.Senda, E.Barkus, K.Šarukas ir atakiečiai vis laikė keletos taškų pranašumą. Pirmąją rungtynių pusę Kazlų Rūdos komanda baigė pirmaudama 7 taškais – 31:24.

Kazlų Rūdos komandai daugiau atitolti nuo varžovo ir užsitikrinti didesnę ramybę pavyko įsivažiavus trečiam kėlinukui. Tuomet atakiečių atakų smaigalyje puikiai pasirodė J.Davniukas, D.Senda, kurie pataikė tolimus metimus, o dar viename epizode sėkmingai užbaigus ataką I.Dirdai, atakiečiai sužaidė atkarpą 12:2 ir šoktelėjo priekin 47:30, o buvo likusios rungtyniauti kiek daugiau nei keturios minutės iki trečios atkarpos pabaigos. Pasitelkę tolimąją artileriją Raseiniai sugebėjo trimis tritaškiais šią grėsmingą Kazlų Rūdos komandos persvarą sumažinti iki 8 taškų – 49:41. Tuomet lyderystės Kazlų Rūdos komandoje ėmėsi K.Šarukas, kuris netruko konvertuoti taškų persvarą į dviženklę, o trečią atkarpą taikliu metimu pabaigęs M.Makauskas leido mėgautis atakiečiams pirmaujant 14 taškų – 56:42.

Rungtynių kontrolę T.Bietkio treniruojama kariauna iš esmės išlaikė ir paskutiniame ketvirtyje. Į desperatiškas varžovų pastangas ką nors pakeisti rungtynių eigoje, spaudžiant atakiečius prie savo krepšio, rengiant greitas atakas, netrukdavo atsakyti ir Kazlų Rūdos komanda, kuri, kad ir su nedidukais stabtelėjimais nuolat laikė dviženklę persvarą ir pasidabino bronza laimėdama rungtynes 73:62.

Kazlų Rūdos komandoje daugiausia taškais pasižymėjo 13 jų surinkęs K.Šarukas ir 11 I.Dirda. Pastarasis krepšininkas kartu su K.Šaruku bei M.Gelčiumi buvo naudingiausi ekipos krepšininkai. I.Dirda surinko 17 NB, K.Šarukas 16 NB, M.Gelčius – 15 NB. I.Dirda išprovokavo net 7 varžovų pražangas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 vs 31), daugiau jų perėmė (9 vs 6), kiek rečiau klydo (11 vs 13). SC “Ataka” taiklesni už varžovus buvo nuo 2 taškų zonos (21/38 (55,2 proc) vs 17/37 (45,9 proc)), geriau sekėsi ir tritaškiai metimai (7/22 (31,8 proc) vs 6/28 (21,4 proc)).