Dėl Kazlų Rūdos 4×4 atvirų tinklinio pirmenybių Didžiosios Taurės kausis „Top Sport“ ir Vilkaviškio miesto TK

Kazlų Rūdos 4×4 atviros tinklinio pirmenybės pasiekė kulminaciją. Jau po nepilnos savaitės žinosime šių metų jų nugalėtojus, prizininkus. Ateinantį šeštadienį paaiškės, kuri komanda bus šio sezono tinklinio karaliai. Gegužės šeštąją numatytos trejos rungtynės. Jų trilogija prasidės akistata dėl Mažosios Taurės, kurioje susirems be kovų į šį etapą patekę „Netikėtai susirinkom“ bei „ABC“ ketveriukė. Abiejų komandų varžovės dar neprasidėjus pusfinalio kovoms kapituliavo. Sekančios rungtynės vyks dėl trečios vietos, kuriose pasišpaguos Kauno rajono „Ežerietis“ ir Marijampolės „Ark Ace“ ekipos. Na, o didžiajame finale, dėl Didžiosios Taurės, susikaus sezono lyderiai, dar grupės varžybas laimėję Marijampolės „Top Sport“ ir Vilkaviškio miesto TK komandos, kurios įveikė varžovus ketvirtfinaliuose, paguldė juos ant menčių ir pusfinalio akistatose.

Paminėtina, jog „Top Sport“ apskritai vienintelė pirmenybėse komanda, kuri kelyje į finalą nepralaimėjo nei vieno seto. Tiesa, prie pirmojo seto pralaimėjimo ribos marijampoliečiai galėjo atsidurti antrosiose, sekmadienį vykusiose atsakomosiose pusfinalio rungtynėse su Kauno raj. „Ežeriečiu“. Kone visą pirmąjį setą dominavusi komanda neatlaikė jo pabaigos. Kaip tikri lyderiai ją solidžiau sužaidė 25:23 išplėšdami pergalę sete „Top Sport“ tinklininkai, kurie išsiveržė priekin 1:0. Marijampolės ketveriukė vėliau jau perėmė rungtynių iniciatyvą ir sulig kiekvienu setu daužė varžovų viltis atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmame pusfinalyje ir taip tikėtis „auksinio seto“ galimybės. „Top Sport“ laimėjo antrą ir trečią setus tokiu pat skirtumu 25:18, rungtynes 3:0 ir taip atsidūrė pirmenybių finale.

Kiek sunkesnis kelias į finalą buvo vilkaviškiečiams. Jiems dar pirmose pusfinalio rungtynėse iššūkį mėgino mesti „Ark Ace“ jaunimas, kuris sugebėjo tuomet laimėti pirmąjį setą ir išsiveržti priekin 1:0, tačiau vėliau Vilkaviškio miesto TK susikoncentravo ir ne tik lygino dvikovos rezultatą, bet laimėjo dar du setus ir pirmajame pusfinalyje šventė pergalę 3:1. Vos ne tokiu pat scenarijumi klostėsi ir antrasis pusfinalis. Maksimaliai parako prikaupę marijampoliečiai driokstelėjo vėl pirmajame sete, kurį laimėjo 25:21. Neketindama juokauti su varžovu Vilkaviškio  miesto TK ketveriukė gana nelengvomis pastangomis antrame sete atsirevanšavo 25:18 ir išlygino rezultatą 1:1. Dar daugiau pastangų Vilkaviškio ketveriukei prireikė trečiame sete. Tik jo pabaigoje jie palaužė „Ark Ace“ rezultatu 25:23 ir išsiveržė priekin 2:1. Kad ir kaip stengėsi Marijampolės tinklininkai dar ką nors pakeisti ketvirtajame sete, solidžiau ir brandžiau jį sužaidė vilkaviškiečiai, kurie pranoko varžovus 25:20, rungtynes laimėjo vėl 3:1 ir įsidėjo finalinį kelialapį į kišenę.

 

Antrųjų pusfinalių statistika (2023-04-30)