Kazlų Rūdos atviro dziudo čempionato aidai

Pirmasis vasaros savaitgalis sporto centre prasidėjo Kazlų Rūdos atviru vaikų ir jaunučių dziudo imtynių čempionatu. Į birželio ketvirtąją vykusį Kazlų Rūdos klubo „Akmangus“ ir sporto centro organizuotą šios olimpinės sporto šakos turnyrą atvyko Kauno, Jurbarko bei Šakių dziudo imtynininkai. Ant tatamio, prieš pat vidurdienį prasidėjusiame čempionate, jėgas išmėgino per 80 dziudo imtynininkų, kurių gretose buvo ir 10 Kazlų Rūdos sporto centro solidaus šios sporto šakos specialisto Aleksandro Kolkatovo treniruojamų sportininkų. Varžybų dalyviams sėkmingų startų, geros nuotaikos ir atkaklių kovų linkėjo sporto centro direktorė Sandra Kilikevičienė, kuri prieš pat prasidedančias varžybas įteikė padėkos raštą už visokeriopą pagalbą kuriant ir palaikant dziudo imtynių tradicijas Kazlų Rūdos krašte Eduardui Beloded. Be kita ko, du jo sūnūs kuris laikas gliaudo dziudo imtynių paslaptis, nuolat mokindamiesi technikos, taktikos, charakterio ugdymosi ir mėgindami išmoktas žinias pritaikyti varžybų metu.

Na, o startai kazlųrūdiečiams klostėsi išties neblogai – iškovotos penkios pirmos vietos, dvi antros ir trys trečios pozicijos. Vaikinų grupėje svorio kategorijoje iki 21 kg antrąją vietą iškovojo M.Beloded. Tokioje pat pozicijoje, svorio kategorijoje iki 24 kg buvo T.Dauginas, kuris laimėjo dvi kovas ir vienoje turėjo pripažinti varžovo, kuris tapo čempionu, pranašumą.

Ant aukščiausiojo pakylos laiptelio lipo S.Beloded (svorio kat. iki 34 kg), kuris įveikė visas kelyje pasitaikiusias „kliūtis“. Jau ne pirmus metus sportuojantis devynmetis dziudo imtynininkas laimėjo keturias dvikovas. Svorio kategorijoje iki 42 kg triumfavo dar vienas Kazlų Rūdos sporto centro sportininkas – J.Okmantas. Jis pakeliui nugalėtojo titulo link įveikė tris varžovus. Pirmąkart šiose varžybose startavo D.Vaitkūnas, kuris dar visiškai neseniai papildė kazlųrūdiečių dziudo imtynininkų gretas. Jam atiteko trečia vieta. Svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo S.Savickas.

Merginų grupėje, lengviausioje iki 24 kg svorio kategorijoje nugalėtoja tapo pora varžovių iš Kauno įveikusi G.Degutytė. Gerokai didesnio kalibro, svorio kat. iki 52 kg , prizininkų gretose buvo trečiąją vietą iškovojusi A.Buragaitė. Svorio kategorijoje iki 57 kg čempione tapo A.Judickaitė. Tos pačios Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkių komandos kolegė T.Kamičaitytė iškovojo trečiąją vietą.

Štai taip finišavo šių mokslo metų dziudo imtynių sezonas. O jis A.Kolkatovo treniruojamiems sportininkams buvo išties neblogas – pasiekta ne viena reikšminga pergalė, iškovotas ne tik Kazlų Rūdoje, bet ir į ją parvežtas ne vienas ir ne vienos prabos medalis…

Pažymėtina, kad Kazlų Rūdos sporto centras, siekdamas gerinti dziudo treniruotes lankančių moksleivių sportavimo sąlygas pastaruoju metu yra įsigijęs šiai sporto šakai reikalingo inventoriaus. Tai projekto SRF-SIĮ-2020-1-0230 „Sporto inventoriaus ir įrangos įsigijimas neformaliajam sportiniam ugdymui“, kurio devizas „Įkvėpti judėti“, užsukto dar užpraeitais metais, rezultatas. Įstaigos dziudo imtynininkai aprūpinti kimono, kitu inventoriumi, būtinu tiek treniruočių procesui, tiek dalyvavimui varžybose.

Na, ir pabaigai, grįžtant į varžybas, pasakytina tai, kad pergalės, kaip žinia neateina savaime. Tam reikia kvalifikuoto specialisto, bent šiek tiek talento ir įdėto darbo, darbo, darbo… Sporto centre jau eilę metų darbuojasi puikus dziudo imtynių specialistas, todėl lauksime visų Kazlų Rūdos savivaldybės moksleivių (nuo 5 m amžiaus… – aut.past.) norinčių prisijungti prie mūsų gretų… Tai daryti nėra geresnio laiko kaip dabar…