Kazlų Rūdos atvirose 4×4 tinklinio pirmenybėse prie starto linijos stojo devynios komandos

Po trejų metų priverstinės „pandeminės“ pravaikštos praėjusį sekmadienį į Kazlų Rūdos sporto centrą sugrįžo tinklinis. Šių metų sezone 4×4 formato Kazlų Rūdos atvirose tinklinio pirmenybėse norą dalyvauti pareiškė devynios komandos iš Kazlų Rūdos, Kauno, Marijampolės bei Vilkaviškio savivaldybių.

Pagal pirmenybių nuostatus, komandos šiame sezone tarpusavyje sužais rato sistema ir toliau kovos tęsis dviejuose frontuose. Kovoje dėl nugalėtojo titulo toliau kausis 1-4 vietas užėmusios ekipos, na o 5-8 vietose finišavusios komandos turės galimybę jėgas išmėginti dėl mažosios taurės. Rato etapo ciklo metu žaidžiami trys setai ir už kiekvieną laimėtą setą skiriamas taškas. Antrame, pusfinalių, finalų etape komandos rungtyniaus serijoje iki trijų laimėtų setų rungtynėse.

Kovo 6-ąją sporto centro salėje buvo sužaistos penkerios rungtynės. Pirmenybių epopėją pradėjo dvi Kazlų Rūdos komandos – „ABC“ bei „1987“. Pirmo tritaškio laimikis nukeliavo į „ABC“ ekipos namus. Jie varžovus įveikė sausu rezultatu 3:0 (25:19; 25:15; 25:12). Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo E.Araminas, surinkęs 23 naudingumo balus. Rezultatyviausias komandoje buvo 13 taškų varžovams „atsegęs“ L.Stankevičius. „1987“ ekipoje 3 naudingumo balais išsiskyrė M.Martinaitis.

Antrame mače susirėmė taipogi dvi kazlųrūdiečių ekipos – K.Griniaus gimnazistų pagrindu sukomplektuota „PXNX“ bei „Urėdija“. Šiame mače „pamokėlių“ iš vyresnėlių gavo gimnazistai. „PXNX“ daugiausia pasipriešinimo kėlė pirmame sete, nusileisdami varžovams 4 taškais 21:25. Antrąjį setą „Urėdija“ laimėjo jau užtikrinčiau – 25:18, na o trečiasis jiems buvo dar lengvesnis. „Urėdijos“ tinklininkai, visiškai neseniai dar žaidę krepšinį įveikė „PXNX“ 25:16. Taigi, pirmas krikštas ir pirmas „Urėdijos“ tritaškis turnyrinėje lentelėje. Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo A.Rutkauskas, surinkęs 5 NB ir pelnęs 11 taškų. „PXNX“ žaidimas laikėsi ant A.Šneiderio pečių. Jis surinko 15 taškų ir 7 NB. „PXNX“ tinklininkai šiame mače lyginant su varžovais darė beveik dvigubai daugiau klaidų – 53 vs 27.

Kur kas solidesnis ir galingesnis žaidimas vyko trečiame mače, kuriame susikirto Marijampolės „Majamio“ ir paskutinio sezono, vykusio Kazlų Rūdoje, Vilkaviškio TK interesai. Pirmajame sete „madas“ demonstravo Marijampolės tinklininkai, kurie didžiąją seto dalį pirmavo ir turėjo keletos taškų pranašumą. Seto pabaigoje jie pirmavo 24:19 ir rodos taškui nusiraškyti reikėjo tik vieno taškelio, tačiau to padaryti jiems nepavyko.

Vilkaviškiečiai sugebėjo panaikinti kelių taškų pranašumą ir išplėšti sete pergalę 26:24. Antrame sete marijampoliečiai jau neleido suabejoti savo pranašumu nuo pat pirmų taškų ir įpusėjus setui artėjo prie dviženklio pranašumo. Antrą setą jie laimėjo įtikinamai – 25:11 ir išlygino serijos rezultatą 1:1. Rodėsi, kad Marijampolė kaip ir perima dvikovos iniciatyvą, tačiau taip nenutiko. Atkaklų trečią setą sėkmingiau visgi sužaidė vilkaviškiečiai, kurie laimėjo trečią setą rezultatu 25:19 ir išplėšė pergalę rezultatu 2:1. Nugalėtojams 20 NB surinko T.Lenkaitis, atlikęs net 20 rezultatyvių perdavimų. Rezultatyviausiais buvo A.Strakalaitis (16 taškų) ir Š.Balnaitis (15 taškų). „Majamiui“ 22 NB rinko P.Jančauskas. Daugiausia taškų atseikėjo T.Mulerenko (22 taškai), savo ruožtu išrašęs vilkaviškiečiams ir 5 „blokus“.

Toliau pora rungtynių tos dienos mačuose sužaidė Marijampolės „Eisas visada“. Medžioklės plotai apėmė Kauno rajono „Ežeriečio“ ir Kazlų Rūdos „Jamaikos“ plotus. Pirmame mače „Eisas visada“ dominavo pirmuose dvejuose setuose prieš „Ežerietį“ ir pora taškų kišenėn įsigrūdo įveikdami juos tokiu pat rezultatu – 25:18. Priremti prie sienos „Ežerietis“ taipogi nesnaudė ir trečiame sete susimedžiojo savo tašką, nukaudami „Eisas visada“ 25:16. Marijampolės komandos lyderiu buvo 32 naudingumo balus surinkęs A.Vidzikauskas, kuris sukaupė 15 taškų ir atliko 21 rezultatyvų perdavimą. „Ežeriečiui“ 21 NB buvo Domanto sąskaitoje.

Sekančiose ir tuo pačiu paskutinėse tos dienos rungtynėse „Eisas visada“ taškų „Jamaikai“ nedalijo. Pirmuose dvejuose setuose varžovai buvo įveikti be didesnių problemų – 25:11; 25:14. Atkakliai vystėsi trečiasis setas su „Jamaika“, bet ir čia galutinis taškas įkrito į „Eisas visada“ sąskaitą. Trečias setas baigėsi rezultatu 25:21.

Vėl nugalėtojų ekipoje siautėjo A.Vidzikauskas, rinkęs 33 NB, 14 taškų bei atlikęs 19 rezultatyvių perdavimų. „Jamaikos“ ekipoje daugiausia pasipriešinimo pajėgas sudarė M.Radžiūnas (10 NB).