Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai sugrįžo į pergalių kelią įveikdami „Labas GAS-KKSC“ ekipą

Pagaliau trijų pralaimėtų rungtynių seriją šeštadienio popietę nutraukė T.Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Septintoje turnyrinės lentelės pozicijoje esantys RKL „A“ lygos debiutantai tris savaites trukusį taškų badą baigė permainingose ir sunkiose rungtynėse įveikdami Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipą. Rungtynes Kazlų Rūdos komanda laimėjo rezultatu 79:70 (21:20; 18:24; 18:9; 22:17) ir iškovojo 15 pergalę šiame sezone.

Rungtynės Kazlų Rūdos krepšininkams klostėsi išties permainingai. Jeigu žvelgsime į jų visumą, tai atakiečiai šiame mače nuo dešimt taškų siekusios duobės, sugebėjo pakilti į dvidešimties taškų aukščio kalną… Na, bet apie viską iš eilės.

Į pirmomis dvikovos sekundėmis E.Mankausko pelnytus du taškus, aikštės šeimininkai čia pat atsakė 7 taškais. Varžovų krepšį taikliai atakavo M.Gelčius, G.Asačiovas, tritaškį švystelėjo D.Senda. Antroje pirmos atkarpos pusėje prieniškiai pavijo „SC-Atakos“ krepšininkus ir netrukus patys įgijo penkių taškų persvarą 15:20, kuomet rungtyniauti buvo likusios kiek daugiau nei pusantros minutės.

Nieko nelaukdamas T.Bietkis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios atakiečiai panaikino varžovų komandos pranašumą. Paskutinėmis pirmo kėlinuko sekundėmis U.Nikitino pelnyti taškai, prasiveržus prie varžovų krepšio, leido Kazlų Rūdos krepšininkams baigti atkarpą pirmaujant vieno taško persvara – 21:20.

Antrą kėlinuką varžovai pradėjo pora taiklių tolimų metimų ir pirmoje kėlinuko pusėje pirmavo keturių taškų skirtumu – 24:28, tačiau netrukus D.Senda skirtumą sumažino, o kitoje atakoje T.Kuzminskas rezultatą išlygino – 28:28.

Vis dėlto antroje kėlinuko pusėje šiokį tokį pranašumą išlaikė svečių krepšininkai. „SC-Atakos“ stovykloje vis kažko trūko – lyg emocijų, lyg užsivedimo, kurio pagrindu kylama labai greitai ir labai aukštai… Likus rungtyniauti porai minučių iki antro ketvirčio pabaigos, rezultatą vėl lygino atakiečiai. Tolimu metimu tai padarė E.Barkus – 31:31. Likusį laiką Prienų ekipa vėl sėkmingiau sužaidė puolime ir po pirmos dvikovos dalies pirmavo penkių taškų persvara – 39:44.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis Kazlų Rūdos komandoje pagausėjo nerimo, kuomet varžovai sužaidė atkarpą 7:2 ir po A.Tilindės taiklių metimų įgijo 10 taškų persvarą – 41:51. Priremti prie sienos „SC-Atakos“ krepšininkai sugebėjo „pabusti“, kaip reikiant driokstelėti ir per tris su trupučiu minutės panaikinti „Labas GAS-KKSC“ ekipos pranašumą atseikint jiems iš eilės 10 taškų išlyginant rezultatą – 51:51.

Tarsi iš letargo miego pabudusius aikštės šeimininkus varžovams darėsi vis sunkiau stabdyti. Prieniškiams įsismelkė ne tik problema rinkti taškus, bet ir apsiginti nuo „SC-Atakos“ atakų. „Užsivedę“ Kazlų Rūdos komandos krepšininkai iki trečio kėlinuko pabaigos įgijo 4 taškų persvarą – 57:53. Na, o dar didesnį tornadą svečiai patyrė ketvirtame kėlinuke.

Aikštės šeimininkų atakas sėkmingai užbaiginėjo T.Kuzminskas, E.Barkus, o po G.Asačiovo pataikytų abiejų baudos metimų atakiečių persvara, likus rungtyniauti trims su puse minutės siekė jau 20 taškų – 75:55. Tokiame fone, panašu nelaikė ir varžovų trenerio „nervai“, kuriam teko palikti aikštelę renkant vieną techninę pražangą po kitos. Kazlų Rūdos komandos krepšininkai jau buvo patikėję pergale ir besibaigiant rungtynėms atsipalaidavo. Ir tuo varžovai vos nepasinaudojo, kurie per pora minučių sugebėjo sumažinti šį deficitą iki 7 taškų – 77:70. O rungtyniauti buvo likusios beveik pusantros minutės.

Atoslūgis mače įvyko jau paskutinę dvikovos minutę, kuomet varžovams nepataikius metimo, kamuolį atsikovojo atakiečiai ir puolime tašką mače prasiveržęs po varžovų krepšiu padėjo G.Asačiovas, palikdamas rungtynėms dar pusę minutės. Po Kazlų Rūdos komandos įžaidėjo pelnytų taškų, rezultatas švieslentėje buvo 79:70 ir tai reiškė, kad „SC-Ataka“ toliau laikosi RKL „A“ lygos komandų pirmajame aštuntuke.

Rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 15 taškų pelnęs M.Gelčius, 14 pridėjęs D.Senda bei po 13 rinkę G.Asačiovas ir E.Barkus. Naudingiausiais atakiečių ekipoje buvo 21 NB sukaupęs M.Gelčius bei 20 NB – T.Kuzminskas. Pastarasis krepšininkas atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„SC-Atakos“ komanda pranoko prieniškius komandinio žaidimo potencialą nusakančiais rezultatyviais perdavimais (19 vs 11), padarė mažiau klaidų (12 vs 15). Aikštės šeimininkai tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (25/42 (59,5 proc) vs 15/38 (39,4 proc)).