Kazlų Rūdos atvirų 4×4 tinklinio pirmenybių čempionų titulą apgynė „Majamis“

Motinos dienos išvakarėse, šeštadienį finišavo 2024 m. Kazlų Rūdos atviros 4×4 tinklinio pirmenybės. Jose šįmet prie starto linijos stojo devynios Kazlų Rūdos, Marijampolės, Vilkaviškio ir Kauno rajono komandos. Po pirmojo etapo, rato dvikovų, dėl Didžiosios ir Mažosios Taurių kovas toliau tęsė aštuonios komandos. Priešpaskutinis pirmenybių barjeras, atveriantis vartus į didžiuosius finalus, buvo pusfinaliai. Taigi, po šios dėlionės šeštadienį prasidėjo „trofėjinės“ dvikovos. Pirmoje akistatoje dėl Mažosios Taurės susirėmė „Tornado“ ir „Kazlų Riterių“ tinklininkai. Skirtingai nei rato varžybų etape, buvo žaidžiama iki trijų pergalių. Kaip parodė rungtynių visuma, nugalėtojui išaiškinti užteko trijų setų. „Tornado“ dominavo prieš varžovus visų jų metu ir aukštesnę poziciją reguliariajame sezone iškovojusi komanda įrodė pranašumą prieš oponentus ir šįkart. Pirmąjį setą „Tornado“ laimėjo 25:20, antrąjį – 25:18, trečiame, atkakliausiame sete, vėl šventė pergalę rezultatu 25:22 ir tapo „Mažosios Taurės“ savininke. Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo 24 NB surinkęs R.Lūžis, rezultatyviausiai – E.Simanauskas, surinkęs 17 taškų.

Kur kas dramatiškesnė ir atkaklesnė kova vyko dėl trečiosios vietos, kur susikirto „Ežeriečio“ ir „ABC“ ketveriukių interesai. Čia taškas į tašką kova užvirė nuo pat pirmo seto. Pirmojo pabaigoje fortūna buvo „Ežeriečio“ pusėje. Jie setą „ištraukė“ poros taškų skirtumu – 26:24. Antrame sete priešingai, „ABC“ tinklininkai lygino rezultatą įveikdami varžovus tokiu pat rezultatu – 26:24 (1:1). Trečio seto metu „ABC“ ketveriukė kristelėjo į duobę. „Ežerietis“ dar pirmoje jo pusėje spėjo susikrauti beveik 10 taškų pranašumą, kurį išlaikė iki seto pabaigos ir laimėdami jį 25:14, išsiveržė priekin 2:1. Ketvirto seto metu „ABC“ mėgino reabilituotis, kurį laiką sekė įkandin „Ežeriečiui“, tačiau jo nebepavijo ir laimėdamas setą 25:19, rungtynes  – 3:1 „Ežerietis“ iškovojo trečiąją poziciją. Nugalėtojams 21 tašką surinko ir 31 NB sukaupė I.Matulaitis.

Na, o didžiajame finale susitiko reguliaraus sezono lyderiai, praėjusių metų čempionai Marijampolės „Majamis“ ir vicečempionai Vilkaviškio TK komandos. Kaip matote, praėjusių metų finalas pasikartojo. pasikartojo ir rungtynių nugalėtojas. Gana atkaklioje kovoje marijampoliečiai pirmame sete įveikė varžovus 25:21, tačiau antrame dar didesne jėga smogė vilkaviškiečiai, kurie laimėdami setą 25:17 rezultatą išlygino – 1:1. Marijampolės tinklininkai susigriebė trečio seto metu. Panašiai, kaip kovoje dėl trečios vietos, „Majamis“ prieš vilkaviškiečius rinkdami viena po kito taškus taip pat gana greitai susikrovė 10 taškų pranašumą ir laimėdami setą 25:13 išsiveržė priekin 2:1. Į lemiamą kovą vilkaviškiečiai jau nebepakilo. Padėtį rungtynėse kontroliuoti pilnai perėmė Marijampolės tinklininkai, kurie ketvirtame sete dar kartą įveikė Vilkaviškio TK rezultatu 25:16, rungtynes laimėjo – 3:1 ir antrus metus iš eilės tapo šių pirmenybių nugalėtojais. Suvalkijos sostinės ekipoje lyderiavo net 32 taškus surinkęs A.Uleckas ir 39 naudingumo balus sukaupęs P.Jančiauskas.

Apdovanojant šių pirmenybių nugalėtojus, prizininkus, Mažosios Taurės savininkus, nebuvo pamiršti ir individualiai reguliarajame sezone pasižymėję tinklininkai. Rezultatyviausiu reguliaraus sezono žaidėju pripažintas Airidas Uleckas („Majamis“), asmuo, kuris daugiausia blokavo varžovų kamuolių buvo Darius Naujokas („ABC“), na o naudingiausio tinklininko nominacija atiteko Edvinui Labašauskui (Vilkaviškio TK).

 

Finalų statistika

 

tinklinio pirmenybių reguliaraus sezono statistika