Search
Close this search box.

Kazlų Rūdos diskgolfo lygoje „Sporto centro Taurė‘ 2024“ triumfavo Jonas Gruzdys

Spalio 13 d., sekmadienį, finišavo antrasis Kazlų Rūdos diskgolfo lygos „Sporto centro Taurė‘ 2024“ sezonas. Paskutinį, šeštąjį etapą nuspręsta vykdyti Jonavoje. Baigiamajame etape startavo šešiolika šio žaidimo mėgėjų. Šio sezono intriga, kas taps jo nugalėtoju, kaip išsidėstys kitos pozicijos laikėsi faktiškai iki paskutinių diskgolfo diskų metimų. Dėl šių vietų Jonavoje iš esmės kova vyko tarp keturių diskgolfo mėgėjų. Dėl pirmosios pozicijos permaininga varžybų eiga, emociniai kalneliai vyko tarp Jono Gruzdžio ir Manto Kopūstinsko, na o į trečią poziciją nusitaikę buvo Arnas Stankevičius ir praėjusių metų nugalėtojas Mantas Martinaitis. Nenuspėjamoje ir įvairiu reljefu pasižyminčioje Jonavos diskgolfo parko trasoje pirmajame rate ne kartą keitėsi jo lyderis. Varžybų dalyvių priešakinėse linijose vienu metu pasirodė Vitoldas Jakelaitis, po to jo poziciją trumpam buvo užėmęs Robertas Jasiliūnas, į pirmaujančių asmenų viršūnę akimirkai liuogtelėjo ir Tomas Vaišnora, bet sulig paskutinėmis pirmojo rato atkarpomis viskas stojo į savas vėžes. Pirmojo rato finišas iškristalizavo lyderius. Varžybų pusiaukelę laimėjo Arnas Stankevičius, turėdamas prieš artimiausią varžovą Mantą Kopūstinską dviejų taškų persvarą. Tokį pat taškų deficitą iki lyderio turėjo ir Mantas Martinaitis. Į ketvertuką įšoko nuo lyderio trimis taškais atsilikinėjęs ir Jonas Gruzdys. Šis ketvertukas ir pradėjo tarpusavio kovas antrajame rate. Jis sėkmingiausiai susiklostė Arnui Stankevičiui, kuris viso antrojo rato metu taip ir neužleido lyderio pozicijos ir finišavęs bendru rezultatu „+13“ tapo šeštojo etapo nugalėtoju. Antrąją vietą iškovojo stabiliau ir sėkmingiau antrojo rato pabaigą sužaidęs Jonas Gruzdys (jo rezultatas „+15“), trečias buvo Mantas Kopūstinskas („+17“). Mantas Martinaitis šeštajame etape atsidūrė prizininkų užribyje.

Skaičiuojant viso sezono taškus (fiksuojami penki geriausi iš šešių galimų sportininkų rezultatai) paaiškėjo, jog šių metų čempionu tapo Jonas Gruzdys, surinkęs 127 taškus. Kaip ir praėjusiame sezone, taip ir šįmet, antrąją vietą iškovojo Mantas Kopūstinskas. Jo sąskaitoje 125 taškai. Papildomos „statistikos“ prireikė nustatant asmenį, kuris iškovojo trečiąją vietą, nes po tiek pat taškų, po 119 surinko Arnas Stankevičius ir Mantas Martinaitis. Trečioji vieta atiteko pastarajam diskgolfo mėgėjui. Tai nulėmė viena iš aukštesnių iškovotų pozicijų viename iš etapų. Varžybų nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti sporto centro įsteigtais prizais. Specialiu prizu įvertintas ir jauniausias šių varžybų dalyvis, 2013 m.g. Jokūbas Jakelaitis, parodęs, kad šiuo žaidimu galima mėgautis labai anksti. Tikimės, jog kitame sezone turėsime ir daugiau šio amžiaus diskgolfo mėgėjų. Na, o šiame sezone iš viso Kazlų Rūdos diskgolfo lygoje dalyvavo beveik 30 sportininkų.