Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ dar kartą pranoko Kauno „Šturmą“

Devintą pergalę iš dešimties galimų sekmadienį Kazlų Rūdos miesto stadione iškovojo KAFF III lygos futbolo pirmenybių šio sezono lyderiai „Kazlų Rūda“ futbolininkai. Atsakomosiose antrojo rato dešimtojo turo rungtynėse Kazlų Rūdos vienuolikė dar kartą įveikė Kauno „Šturmą“. Akistata su varžovais baigėsi rezultatu 5:2 (3:1). Du įvarčius „Kazlų Rūda“ komandai pelnė Armandas Breivė, įvarčiais pasižymėjo Ignas Raštutis, Tomas Raštutis ir Dovydas Kazlauskas. Priminsime, kad pirmajame rate išvykoje „Šturmo“ komanda buvo įveikta rezultatu 3:1.

Rungtynės Kazlų Rūdoje buvo ganėtinai spalvingos, būta ir nemažai įvarčių, ir geltonų, ir raudonų kortelių… Rungtynių pradžioje kamuolio kontrolės galimybes demonstravo tiek viena, tiek kita komanda, tačiau aštrių epizodų atžvilgiu grėsmingesni buvo aikštės šeimininkai.

Įvykių epicentre buvo P.Kuconis. Jau 10-ąją rungtynių minutę prie svečių vartų jam keliant kampinį, baudos aikštėn siųstą kamuolį varžovai išmušė. Skriedamas iš baudos aikštės kamuolys nusileido prie minėto futbolininko kojų. P.Kuconis, pasitaisęs kamuolį, siuntė baudos aikštėje jį varžovų vartų link ir kamuolys pataikė į vartų virpstą.

Sekančiame epizode efektingai Kauno komandos baudos aikštėje mėgino sužaisti A.Breivė, kuris į baudos aikštę adresuotą kamuolį mėgino pasiųsti į varžovų vartų plotą smūgiuodamas kamuolį „per save“, tačiau smūgis nebuvo stiprus ir didesnio pavojaus kauniškiai išvengė.

„Kazlų Rūdos“ komanda prisišaudė 19-ąją rungtynių minutę, kuomet po Emilio .Galecko skersuoto kamuolio iš dešinio krašto, šį į vartų tinklą sugebėjo pasiųsti ne be varžovo pagalbos Armandas Breivė ir aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį – 1:0.

Deja, Kazlų Rūdos komandos džiaugsmas truko neilgai, nes 28-ąją minutę „Šturmas“ rezultatą išlygino – 1:1. Tuomet prie „Kazlų Rūdos„ komandos vartų buvo keliamas kampinis. Baudos aikštėn įskriejusį kamuolį vienu lietimu į vartų tinklą sugebėjo nukreipti Justas Simaška. Aikštės šeimininkai netrukus susigrąžino pranašumą. Puolėjo instinktų arsenalą Kazlų Rūdos komandoje 33-ąją minutę demonstravo Ignas Raštutis. Jis baudos aikštėje būdamas su kamuoliu, paguldė ant vejos ne vieną varžovą ir galutinėje atakos fazėje suvirpino svečių komandos vartų tinklą – 2:1.

39-ąją minutę pirmaujančios komandos pozicijas Kazlų Rūdos komandos futbolininkai dar labiau sustiprino. Tuomet, po Domo Andreikėno ilgo perdavimo, baudos aikštėje visus reikalus sutvarkė A.Breivė, kuris pro gynėją sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartų tinklą – 3:1.

Dar nesibaigus pirmai rungtynių pusei, gana grėsmingą epizodą sukūrė vėl aikštės šeimininkai. Baudos aikštės prieigose pasitvarkęs kamuolį neblogą smūgį „užkabino“ R.Gruzdys. Į varžovų vartų plotą skriejantį kamuolį Kauno komandos vartininkas P.Viknius sugebėjo sukrapštyti.. Į tai panašaus kalibro ataka atsakė ir „Šturmo“ futbolininkai. Po skersuoto kamuolio, vienu lietimu mėgino jį į „Kazlų Rūdos“ vartus pasiųsti vienas iš svečių futbolininkų, tačiau kamuolys skriejo pro vartų skersinį.

Visas veiksmo trileris persikėlė į antrąjį kėlinį. O jame vėl pasižymėjo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Aikštės šeimininkų atakos metu, 54-ąją rungtynių minutę, po A.Breivės perdavimo baudos aikštėje, arčiau vartų buvusiam D.Kazlauskui, pastarasis neklydo ir padidino aikštės šeimininkų persvarą iki 4:1.

KAFF III lygos lyderiai dominavo ir toliau. 62-ąją rungtynių minutę „Kazlų Rūda“ surengė greitą kontroataką. Po J.Paškausko iš aikštės gilumos siųsto perdavimo atakos smaigalyje atsidūręs A.Breivė mėgino perkelti kamuolį per varžovų vartininką. Deja, pritrūko tikslumo, kamuolys leidosi čia pat už vartų skersinio.

Turėdami trijų įvarčių deficitą ir priversti galvoti daugiau apie gynybą nei apie puolimą Kauno komandos futbolininkai ginklų nesudėjo ir pamėgino ropštis iš duobės. 67-ąją rungtynių minutę, varžovams lankantis Kazlų Rūdos komandos aikštės pusėje, po kamuolio perdavimo baudos aikštėje, šį uždarė Tomas Lencevičius, švelnindamas aikštės šeimininkų pranašumą – 4:2. Įsiplieskusios varžovų viltys kabintis į rungtynes įgavo ir emocinį atspalvį, kurio padariniai buvo tai, kad 68-ąją minutę iš aikštės buvo pašalintas tiek varžovų, tiek „Kazlų Rūdos“ komandos futbolininkas. Po šio epizodo buvo jaučiama, kad galbūt ne visi taškai sudėti ant „i“, tačiau rungtynėms keliaujant link pabaigos tai padarė Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. 84-ąją rungtynių minutę, aikštės šeimininkams lankantis varžovų aikštės pusėje, baudos aikštės prieigose, padedant D.Kazlauskui, buvo perimtas kamuolys, kurį užvaldė I.Raštutis. Raižydamas skersai ir išilgai varžovų baudos aikštę su kamuoliu vienas iš „Kazlų Rūdos“ komandos lyderių atliko perdavimą broliui T.Raštučiui ir šis pasiuntė kamuolį į „Šturmo“ vartus, galutinai „uždarydamas rungtynių nugalėtojo klausimą“  – 5:2.