Regioninėse jaunučių futbolo lygos pirmenybėse startuos devynios komandos

Ko gero nesuklysime teigdami, jog Kazlų Rūdoje futbolas yra populiariausia sporto šaka. Tai rodo ir faktas, kad šiais metais Kazlų Rūdos sporto centre šios sporto šakos užsiėmimuose matysime net šešių skirtingų amžiaus grupių moksleivius. Dvi iš jų jau greitai startuos LVJFA organizuojamose  Samsung Galaxy Watch 5×5 (U-10) ir 8×8 (U-11) futbolo pirmenybėse.

Džiugu, kad varžybinės veiklos sūkuryje betarpiškai ir toliau galės mėgautis futbolu ir vyresnio U-13 (2011 m.g.) amžiaus futbolininkai, kuriems šiais metais kaip ir būtų užkirstas kelias tai daryti dėl šalies futbolo federacijos vykdomos „politikos“. Jos esmė tokia, jog vyresni nei 12 m moksleiviai, kurie lanko futbolo treniruotes biudžetinėse įstaigose ir neatstovauja jokiam klubui, negali dalyvauti LFF rengiamose varžybose. Susiklosčius tokioms aplinkybėms, Kazlų Rūdos sporto centras ėmėsi iniciatyvos organizuoti ir vykdyti pirmenybes, buriančias panašaus „likimo“ komandas ir klubus, kurie mato taipogi kitų alternatyvų, kaip išlaikyti moksleivių motyvaciją lankyti futbolo treniruotes, užtikrinant jų dalyvavimą varžybinėje veikloje. Tokia intencija mėginama „užsukti“ Jaunučių Regioninės Futbolo Lygos pirmenybes, kurios ašis suksis apie 2011 m.g. moksleivius.

Šiame sezone prie starto linijos stos devynios komandos: Lazdijų sporto centras, Kybartų „Jaunystė“, Kazlų Rūdos sporto centras, Trakų KKSC, Kauno r. „Karmėlava“, Kauno r. „Futbolo Riteriai“, Kauno „Ąžuolas“, Kauno „Lituanica“ ir Jurbarko sporto centras. Pasirinktas vykdomų futbolo pirmenybių formatas – 9×9. Pagal jų reglamentą, komandos 2023/2024 m sezone sužais dviejų ratų sistema. Po to numatytas kitų metų birželio viduryje vyksiantis finalinis etapas Kazlų Rūdoje. Sužaisti kiekvieno turo rungtynes komandoms palikta teisė rinktis tariantis dėl jų datos, laiko šalių susitarimu, įrėminant tik į tai, kad kiekvienas turas turėtų būti sužaistas ne daugiau nei per savaitę. Pirmenybių startas – nuo rugsėjo 11 d. Ši iniciatyva iš dalies remiama ir įgyvendinant projektą „Fiziškai aktyvus su futbolu“, kuris finansuojamas visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų fondo lėšomis. Taigi, laukia pirmasis jaunučių Regioninės Futbolo Lygos sezonas. Kaip viskas klostysis, parodys laikas, laikas ir nuteis…

 

Detaliau susipažinti su nuostatais ir varžybų tvarkaraščiu galima, paspaudus nuorodą:

 

Varžybų nuostatai ir tvarkaraštis