Kazlų Rūdos miesto stadione – vaikų masinio futbolo šventė „Vasarą pasitinkant“

Birželio 7 d., antradienį, Kazlų Rūdos miesto futbolo stadionas jau senokai matė tiek vienu metu futbolą žaidžiančių vaikų. Tai buvo K.Griniaus gimnazijos, pradinės mokyklos skyriaus mokytojos Ginos Girdvainienės inicijuota, jos „užkurta“, talkinant sporto centrui, pradinių klasių mokinių masinio futbolo šventė, kodiniu pavadinimu „Vasarą pasitinkant“.

Jau nuo pat ryto, žvalgantis į miesto prieigose besikaupiančius lietaus debesis, gražėjančiose stadiono prieigose jo link kolonomis pasimėgauti futbolo teikiamu džiaugsmu kartu su mokytojais traukė 1-4 klasių moksleiviai. Jų į stadiono tribūnas sugužėjo beveik 200! Visos be išimties mokyklos klasės buvo subūrusios komandas, kurios varžėsi futbolo turnyre. Neprisilietusio prie futbolo kamuolio tądien nebuvo nei vieno. Kas negalėjo pasirodyti futbolo aikštėje, tas jėgas galėjo išmėginti konkursinėje smūgiavimo į mažus vartelius rungtyje.

Keletas valandų futbolo stadione vaikams praskriejo išties žaibiškai. Ko jau ko, bet iš mažųjų neatimsi nesuvaidintų emocijų, “užsikūrusio” azarto, futbolo žaidimo metu patiriamo džiaugsmo, noro nugalėti. Išradingi mažieji futbolininkai kūrybiškumo nestokojo. Vieni pasivadino “Juodosiomis ninzėmis”, antri – “Kazlėkais”, treti – “Tamsiaisiais vilkais”. Tą rytą, po dar futbolo tribūnose atliktos masinės mankštos, būsimoms kovoms dėl trofėjų rengėsi “Ąžuoliukai”, “Giliukai”, “Žaibai” su “Blyksniais”, “Liūtai” ir “Skruzdėliukai”, “Kokosai” ir “Pelėdžiukai”. Iš viso suskaičiavome net keturiolika komandų. Npaminėjome dar trijų, sporto centro treniruotes lankančių vaikų ekipų, kurios santykius aiškinosi atskiroje grupėje – tai “Piktieji vilkai”, “Bebrai” ir “Šešėliai”.

Futbolo šventės metu paaiškėjo, kad pirmokų gretose geriausiai futbolą žaidė 1a klasės “Ąžuoliukai”, antrokų grupėje – 2a klasė “Kokosai”, trečiokų gretose triumfavo 3a klasės “Kazlėkai”. Na, o ketvirtokų tarpusavio mūšius laimėjo “Žaibai”.

Savas sąskaitas suvedinėjusiems futbolo treniruotes lankantiems moksleiviams šiame fronte nugalėtojų titulas atiteko “Šešėliams”.

Kaip ir tikrame futbole, aistrų netrūko ir už aikštės ribų. Tiesa, riaušių policijos neprireikė. Savąsias klases palaikantys sirgaliai, nešini plakatais, negailėjo decibelų, kad tik “sava” komanda laimėtų, kad tik jai klostytųsi kuo puikiausiai. Kaip ten bebūtų, šioje masinio futbolo šventėje buvo nugalėtojai, bet ir pralaimėtojų nebuvo. Joje nebuvo nepastebėta nė viena komanda. Atsidėkodami organizatoriai už puikią sukurtą atmosferą visiems šventės dalyviams įteikė atitinkamos prabos dovanėles.

Ką gi, visi smagūs ir malonūs dalykai turi nepageidaujamą savybę, savybę greitai baigtis… Panašu, kad ši masinio futbolo šventė, kuri be kita ko buvo organizuota pirmąkart dar prieš trejetą metukų, turės tęsinį…