Startavo Kazlų Rūdos savivaldybės vasaros švenčių sporto turnyrai

Šeštadienį startavo Kazlų Rūdos savivaldybės vasaros švenčių sporto turnyrai. Trečiuosius metus skaičiuojančiame projekte, pagal nusistovėjusias tradicijas savivaldybės teritorijoje vykstančiuose, organizuojamuose tinklinio, krepšinio ar futbolo turnyruose dalyvaujančios geriausiai pasirodžiusios komandos, rinkdamos įskaitinius taškus turės galimybę papildomai pasivaržyti ne tik dėl prizų, įsteigtų už pasiekimus vasaros švenčių turnyrų metu, bet ir pakovoti dėl didesnio kalibro, solidesnio trofėjaus – Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės.

Priminsime, kad kiekviename turnyre, kur jis bevyktų – Antanave, Jankuose, Plutiškėse, Ąžuolų Būdoje ar Jūrės miestelyje, 1 vietas užėmusios sporto turnyrų komandos gaus po 6 taškus, antrąsias – po 5, trečiąsias – po 4 ir t.t. Finaliniame etape, Kazlų Rūdoje, vyksiančiame rugsėjo 10 d., už etapą gaunamų taškų fondas bus dvigubinamas. Taigi, dar rudens pradžioje Kazlų Rūdos šventės‘ 2022 metu sužinosime pajėgiausias mūsų savivaldybėje rungtyniaujančias krepšinio, futbolo ir tinklinio komandas.

Na, o daugiau nesiplečiant ir grįžtant prie šeštadieninių reikalų, tai birželio 11 d., toną šios vasaros švenčių maratonui Kazlų Rūdos savivaldybėje uždavė Jūrės miestelis. Jau ne pirmi metai čia organizuojamas išpopuliarėjęs paplūdimio tinklinio 2×2 turnyras, kuriame prie starto linijos  šįmet stojo 8 komandos. Jos buvo suskirstytos į du pogrupius, kuriuose po rato varžybų po dvi pajėgiausias komandas kovas toliau tęsė pusfinaliuose bei finaluose.

Permainingų ir atkaklių tarpusavio akistatų būta išties nemažai. Jau pirmame pogrupyje teko naudoti papildomas sportinės „matematikos žinias“ sprendžiant rebusą, kurios dvi komandos keliaus į pusfinalį. Į jį pretendavo „ABC“, „RIO“ ir „Olimpiečių“ tinklinio duetai, kurie po rato varžybų buvo surinkę po tiek pat taškų. Pagal tarpusavio statistikos rodiklius „už borto“ liko „Olimpiečiai“. Na, o kitame pogrupyje viskas sprendėsi lengviau – į pusfinalį pateko „Top Sportas“ ir „Jamaika“.

Pirmame pusfinalyje „ABC“, kuriame rungtyniavo L.Stankevičius ir E.Pusvaškis, rezultatu 2:0 (21:11; 21:15) įveikė „Top Sportą“. Pastarajame fronto liniją laikė A.Uleckas ir A.Barauskas. Antrame pusfinalyje prireikė visų trijų setų serijos. Įnirtingoje kovoje „Jamaika“ (M.Radžiūnas, A.Vidzikauskas) rezultatu 1:2 (17:21; 21:14; 7:11) nusileido „RIO“ (Kaunas) tandemui.

Pastarieji tinklininkai buvo nesustabdomi ir didžiajame finale. Jie sausu rezultatu 2:0 (21:15; 21:18) įveikė „ABC“ ir tapo turnyro nugalėtojais. Na, o akistata dėl trečios vietos sėkmingiau klostėsi „Top Sportui“. Jis po permainingos ir atkaklios kovos rezultatu 2:1 (15:21; 21:17; 11:9) palaužė „Jamaika“ tinklininkus.

Šalia pagrindinio Jūrės miestelio sporto šventės akcento, tinklinio turnyro, ir maži ir dideli vietos gyventojai bei jo svečiai galėjo pasivaržyti įvairių metimų rungtyse – žiedų metimo į taikinį, metimų į nestandartinį krepšį, išmėginti taiklumą smiginio varžybose. Šventės metu buvo pristatytas ir liepos mėnesį Kazlų Rūdoje startuosiantis Diskgolfas. Visi norintys Jūrės miestelyje turėjo galimybę „pasitikrinti“ ir pajusti, kaip skrieja diskas į netoliese pastatytą mobilų diskgolfo krepšį.

Paminėtina dar ir tai, kad jau greitai Jūrės miestelis turės ir šiuolaikiškai įrengtą, kokybišką krepšinio aikštelę. Smagu pažymėti, kad tai reiškia, jog jau kitais metais sporto turnyrų programą Jūrės miestelyje greičiausiai papildys ir krepšinio turnyras. Na o kovoje dėl Kazlų Rūdos savivaldybės Taurės tinklinio komandų pirminė rikiuotė yra tokia:

 

  1. „RIO“ – 6 taškai
  2. „ABC“ – 5 taškai
  3. „Top Sportas“ – 4 taškai
  4. „Jamaika“ – 3 taškai
  5. 10-12 – 1,5 taško
  6. „Olimpiečiai“ – 1,5 taško
  7. „Baranis“ – 0 taškų
  8. „Jūrė“ – 0 taškų