Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių nugalėtojai – „Atkutę“ krepšininkai

Dar rinkimų į šalies savivaldybių tarybas išvakarėse sporto centre taipogi vyko rinkimai.. Rinktos geriausiai Kazlų Rūdos savivaldybėje krepšinį žaidžiančios komandos. Šiame 2022/2023 m sezone balotiravosi 9 savivaldybėje esančios krepšinio mėgėjų ekipos. Pagal pirmenybių nuostatus buvo numatyta, kad nugalėtojams, prizininkams bei Mažosios taurės savininkams nustatyti, teks organizuoti ne vieną ir ne du turus. Reguliariajame sezone jų buvo aštuoni. Taip greitai kandidatai nepraeis. Sužaidusios dviejų ratų sistema ekipos toliau kovas tęsė ketvirtfinaliuose, na o juos laimėjusios komandos kibo vienos kitoms į atlapaus kovoje dėl Didžiosios taurės pusfinaliuose. Pralaimėjusios ekipos taipogi nebuvo paliktos ant ledo. Jos turėjo šansą susigrumti paguodos kovose dėl Mažosios taurės trofėjaus.

Nemenką iššūkį kovoje dėl Mažosios taurės metė „Kazlų Riteriai“, kurie pamėgino šansu pasinaudoti akistatoje prieš trečiąją vietą reguliariajame sezone iškovojusius ir kiek netikėtai ketvirtfinalio kovose iškritusius kvietiškiečius. Pastariesiems krepšininkams kovoje dėl Mažosios taurės teko gerokai paplušėti. Po gana atkaklios ir lygios kovos „Kvietiškis“ poros taškų skirtumu 18:16 įveikė „Kazlų Riterius“, tačiau trofėjus galutinėje įskaitoje jiems visvien nuplaukė. Jį susimedžiojo „Kažką lankę“ krepšininkai, kurie dramatiškoje kovoje, po pratęsimo 7:6 įveikė „Laukinius šernus“ ir akistatoje su „Kvietiškiu“ nukovė šį rezultatu  14:5. „Kažką lankę“ gretose siautėjo Dovydas Šneideris, paleidęs į varžovų krepšį 6 tolimus metimus ir surinkęs 12 taškų. „Kvietiškis“ tądien neturėjo ką priešpastatyti. Jų gretose nebuvo D.Batučio, A.Migliušo, L.Belkevičiaus.

Rungtynės buvo žaidžiamos ir dėl septintosios galutinės vietos pirmenybėse. Šioje pozicijoje finišavo „Laukiniai šernai“, kurie sezoną užbaigė 9:6 įveikdami „Kazlų Riterius“.

Netikėtumų užfiksuota ir rungtynėse dėl Didžiosios taurės. Reikiamu laiku, reikiamoje vietoje iššovė „United“ krepšininkai, kurie sugebėjo prasibrauti į finalą įveikdama reguliaraus sezono nugalėtoją „Dalmanta“ ekipą. Ketvirtoje vietoje užbaigę sezoną krepšininkai įveikė sezono lyderius 10:3. Dalmantiečiams neįtikėtinai nekrito. Daug metimų nepasiekė tikslo tiesiog metant iš po krepšio ir lyderio, galėjusio tempti komandą sunkiomis akimirkomis dalmantiečių gretose neatsirado. „United“ krepšininkai rungtynes laimėjo didžiąją taškų dalį rinkdama tolimais metimais. Jų iš viso į „Dalmanta“ krepšį įskriejo keturi.

Kitame pusfinalyje dar vienos pirmenybių staigmenos „Savi“ krepšininkams, gerų prisiminimų vediniems iš ankstesnių rungtynių su kvietiškiečiais, pateikti nepavyko. Jie rezultatu 6:13 turėjo pripažinti „Atkutę“ krepšininkų pranašumą. „Savi“ pamėgino mesti iššūkį „Dalmantos“ ekipai rungtynėse dėl trečios pozicijos. Šįkart dalmantiečiai „netylėjo“, o sužaidė sau daugiau ar mažiau įprastas rungtynes. Per 10 minučių atkarpą į „Savi“ krepšį jie įmetė 17 taškų, į savąjį praleisdami jų 11. Taigi, galutinėje įskaitoje „Dalmanta“ iškovojo trečiąją vietą.

Didžiajame finale susikibo „United“ ir „Atkutę“ ekipos. Dar vienos staigmenos „United“ nepateikė. Tiesa, kaip įmanydama komanda priešinosi varžovams, kurie pirmavo nuo pat pirmų minučių. Visgi dominavimą atakose įrodė taškais „Atkutę“ krepšininkai, kurie įveikė „United“ rezultatu 11:7 ir tapo 2022/2023 m Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių nugalėtojais.

Pasibaigus finalinėms aistroms, pirmenybėse dalyvavusių komandų atstovams buvo surengti baudų metimo ir tritaškių konkursai. Baudų metimo sektoriuje triumfavo „Dalmanta“ krepšininkas Paulius Dembinskas, kurio iš 15 baudų metimų net 14 pasiekė tikslą. Snaiperio konkursėlis sėkmingiausiai susiklostė „Laukinių šernų“ atstovui Martynui Klimavičiui, nurungusiam visus varžovus.

Kazlų Rūdos sporto centro įsteigtais prizais buvo apdovanoti ir individualiai sezono metu pasižymėję krepšininkai. Rezultatyviausiu reguliaraus sezono krepšininku tapo „Kvietiškio“ ekipos taškų kalvis Donatas Batutis, surinkęs iš viso per 16 rungtynių 118 taškų. Šiam krepšininkui atiteko ir pirmenybių snaiperio nominacija. Jis pataikė iš viso 50 tolimų metimų. Kovoje dėl atšokusių kamuolių šiame sezone dominavo Dovydas Šneideris („Kažką lankę“). Jis atkovojo iš viso 92 kamuolius. Štai tokios geriausių komandų, geriausių krepšininkų rinkimų tokelės…