SC „Atakos“ krepšininkai įveikdami KTU nutraukė pralaimėjimų seriją

Šių metų RKL „A“ lygos pirmenybių reguliarusis sezonas skaičiuoja jau paskutines dienas. Lygiai po savaitės finišuos šioje fazėje Kazlų Rūdos SC „Atakos“  krepšininkai, kurių kelyje po šeštadienį vykusios akistatos su KTU, lieka dar du varžovai: Tauragės „Tauragė“ ir VDU. Tuomet ir sužinosime, iš kurios startinės stotelės T.Bietkio treniruojama kariauna pradės maratoną, teks rengtis jau aštuntfinalio kovoms ar bus galimybė pataupyti jėgas ir atkrintamąsias kovas pradės nuo ketvirtfinalio etapo…

Po šeštadieninių rungtynių prieš KTU krepšininkus pagaliau atakiečių stovykloje dvelktelėjo gaivaus vėjo gūsis – nutraukta keturių iš eilės pralaimėtų rungtynių serija! Kazlų Rūdos komanda, po tiek turų trukusio bado, iškovojo pergalę. KTU įveikti rezultatu 83:65 (21:12; 19:14; 25:24; 18:15).

Aikštės šeimininkai, vis dar nešę kelių pralaimėtų rungtynių psichologinį šešėlį įsibėgėjo ne iš karto. Pirmomis minutėmis atakiečiams su varžovais teko žengti koja kojon. KTU krepšininkai rungtynių pradžioje surasdavo erdvių po atakiečių krepšiu ir taip susirinkdami ganėtinai nesunkius taškus, uždavė toną rungtynėms išsiverždami į priekį 6:2. Įsivažiavo puolime ir Kazlų Rūdos komanda. Besibaigiant trečiai kėlinuko minutei, po varžovų krepšiu rezultatą išlygino dar ir išprovokuodamas pražangą U.Nikitinas. Jo baudos metimas buvo tikslus ir atakiečiai išsiveržė priekin 7:6.

Apylygis stumdymasis truko iki ketvirtos kėlinuko minutės pabaigos. Tuomet paskutinį kartą rungtynėse buvo fiksuotas lygus rezultatas – 10:10. Varžovų puolimas užstrigo, tuo tarpu aikštės šeimininkai, agresyviau žaisdami prie KTU krepšio, buvo stabdomi pražangomis ir dalį taškų rinko nuo baudų metimo linijos, prie kurios stojo tai U.Nikitinas, tai D.Senda, tai G.Asačiovas. Na, o kėlinio pabaigoje pora reidų taškais vertė E.Barkus ir po pirmo ketvirčio atakiečiai susikrovė 9 taškų persvarą  – 21:12.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje Kazlų Rūdos komanda pranašumą padidino, kuomet pora tritaškių įsūdė I.Dirda – 29:17, priversdamas varžovus prašytis minutės pertraukėlės. Po jos KTU reikalai nesitaisė. Dar vieną tolimą metimą švystelėjus J.Davniukui, atakiečiai lenkė varžovus kone perpus – 34:18. Tolimų metimų radosi ir varžovų ginkluotės arsenale, tačiau tai ženkliai SC “Atakos” persvaros nesumažino. Pirmą rungtynių pusę Kazlų Rūdos ekipa baigė pirmaudama 40:26.

Vis dėlto nerimo ženklų atakiečių stovykloje užfiksuota trečio kėlinuko pirmoje pusėje. KTU krepšininkai pataikę paeiliui pora tritaškių ir surengdami dar vieną rezultatyvią ataką, net ir daromų klaidų fone pradėjo tirpdyti Kazlų Rūdos komandos persvarą – 42:34. O sužaidus kiek daugiau nei tris su puse minutės, iš SC “Atakos” pranašumo buvo belikę vos keturi taškai – 44:40. Taip arti varžovai laikėsi keletą minučių.

Laimei, Kazlų Rūdos komandoje radosi krepšininkų, kurie sugebėjo iš šios rizikos zonos išvesti SC “Atakos” komandą.  M.Makauskas, J.Davniukas, I.Dirda taškais vėl tolino atakiečius nuo svečių ekipos. Po M.Makausko tolimo metimo, atakiečiai, likus rungtyniauti iki kėlinuko beveik porai minučių, galėjo vėl lengviau atsikvėpti. Aikštės šeimininkai pirmavo – 60:45. Tokį pranašumą jie išlaikė iki atkarpos pabaigos ir paskutinę rungtynių dalį pradėjo pirmaudami 65:50.

Ketvirto kėlinuko metu duobių kelyje į pergalę SC “Ataka” išvengė. Nuo KTU krepšininkų nuolat skyrė 14-17 taškų atstumas. Į atakiečių žaidimą šioje dvikovos fazėje įsijungė aikštėje pasirodęs A.Chaladauskas,  po kurio labai sunkaus pro varžovo rankas paleisto metimo, SC “Ataka” pirmavo ir 20 taškų skirtumu – 81:61. Jį dar labiau padidino U.Nikitinas – 83:61, o rungtyniauti buvo likusios beveik pora minučių. Kazlų Rūdos komanda užbaigė dvikovą užtikrintai, įveikdama varžovus 83:65. Iškovota pergalė leido atakiečiams ir toliau laikytis pirmajame RKL “A” lygos ketverte.

Rezultatyviausiai Kazlų Rūdos ekipos gretose rungtyniavo I.Dirda (17 taškų), U.Nikitinas (14 taškų) ir M.Makauskas (11 taškų). I.Dirda buvo ir naudingiausiu krepšininku komandoje. Jo naudingumas buvo įvertintas 20 balų. Net 6 varžovų pražangas mače išprovokavo U.Nikitinas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (29 vs 27), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17 vs 15), perėmė dvigubai daugiau kamuolių (14 vs 7), rečiau klydo (14 vs 23). Gerokai dažniau eidami prie baudų metimo linijos SC “Atakos” krepšininkai geriau jas ir realizavo (23/29 (79,3 proc) vs 7/10 (70 proc)). Atakiečiai efektyvesni buvo ir dvitaškių zonoje (21/34 (61,7 proc) vs 17/35 (48,5 proc)).