Kazlų Rūdos savivaldybės moksleivių individualių krepšinio įgūdžių sezonas artėja prie pabaigos

Antruosius metus skaičiuojančiame Kazlų Rūdos savivaldybės 5-12 klasių moksleivių individualių krepšinio įgūdžių čempionate lieka vienas etapas. Gegužės mėnesį sužinosime savose amžiaus grupėse šio sezono geriausius mūsų savivaldybės krepšininkus. Balandžio 17 ir 24 dienomis sporto centro salėje vyko penktojo etapo kovos, kuriose tradiciškai moksleiviai jėgas išmėgino 1×1 krepšinio turnyre ir konkursinėse baudų ir tritaškių metimų rungtyse.

5-6 klasių grupėje toliau dominuoja nuo trečiojo šių varžybų etapo į krepšinio batalijas įsisukęs Augustas Kirielius. Jis laimėjo baudų ir tritaškių metimo konkursus. Jaunasis krepšininkas triumfavo ir 1×1 krepšinio turnyre, finalinėje akistatoje įveikęs Justą Žūką. Pažymėtina, kad pastarasis krepšininkas, mūsų žiniomis, krepšinio paslapčių besisemiantis ir Kauno „Žalgirio“ akademijoje, dar grupės varžybose buvo įveikęs A.Kirielių, tačiau lemiamoje kovoje dėl pirmos vietos to pakartoti J.Žūkui nepavyko, teko tenkintis antrąja vieta. Trečiąją vietą 1×1 krepšinio turnyre iškovojo Martynas Kundreckas.

7-8 klasių grupėje dvi rungtis iš trijų galimų laimėjo Andrius Tamkvaitis. Jam geriausiai susiklostė metimai nuo baudų ir tritaškių metimo linijos. Na, o 1×1 krepšinio turnyrėlio nugalėtoju tapo Rojus Rėklaitis, finale įveikęs U.Beikauską. Trečiąją vietą iškovojo A.Tamkvaitis.

9-10 klasių grupėje penktajame etape fortūna daugiausia šypsojosi Ervinui Paliokui, kuris kaip ir A.Kirielius surinko maksimalų už etapą skiriamų taškų skaičių. Jis buvo pirmas 1×1 krepšinio turnyre, Ervinas šįkart geriausiai mėtė baudas. Minėtas krepšininkas daugiausia rinko taškų ir nuo trijų taškų metimo linijos. Antrąją vietą 1×1 krepšinio turnyrėlyje iškovojo N.Žitkus, trečias buvo B.Smailys.

Vyriausiųjų, 11-12 klasių grupėje daugiausia taškų lyginant su varžovais rinko Laurynas Beliauskas. Jis triumfavo 1×1 krepšinio turnyre ir laimėjo baudų metimo konkursą. Antrąją vietą individualiame krepšinio turnyrėlyje laimėjo A.Sprainaitis, trečią – A.Smailys. Tritaškių konkursinė rungtis sėkmingiausiai susiklostė A.Sprainaičiui.

Gausiai šiame etape dalyvavo merginos, kurioms šilti pavasariniai orai už lango buvo nė motais ir jie nemažino jų motyvacijos pasivaržyti krepšinio rungtyse. Trečiąkart iš eilės 1×1 krepšinio turnyrėlį laimėjo Austėja Alaunytė, antroji vieta penktajame etape atiteko D.Stankevičiūtei, trečioji – K.Bieliauskaitei. Pastaroji krepšininkė laimėjo baudų metimo konkursėlį, na o snaiperės trofėjus atiteko A.Alaunytei.

Žvelgiant į bendruosius įskaitinius visų amžiaus grupių dalyvių rezultatus pažymėtina, jog laukia išties intriguojantis paskutinis šeštasis šių metų krepšinio sezono etapas. Nei vienoje grupėje iš esmės nėra krepšininko ar krepšininkės, kurie jau būtų užsitikrinę čempiono titulą.

Jauniausioje, 5-6 klasių grupėje šiuo metu vis dar lyderiauja nei vieno etapo nepraleidęs Gustas Galeckas (95 taškai), tačiau šiam įkandin seka Augustas Kirielius su 90 taškų. (Priminsime, jog už kiekvieną etapą krepšininkas gali surinkti 30 taškų…). Vyresnių, 7-8 klasių grupėje lyderiauja U.Beikauskas su 119 taškų. Artimiausias jo varžovas D.Randakevičius turi 110,5 taško. Ko gero didžiausi poslinkiai įvyko 9-10 klasių grupėje, kurioje iniciatyvą perėmė E.Paliokas. Po 5-ojo etapo mostelėjęs 30 taškų jis šiuo metu surinkęs jų 114. E.Paliokas trimis taškais aplenkė ilgą laiką dominavusį B.Smailį. Vyriausiųjų moksleivių grupėje gana tvirtas lyderio pozicijas laiko L.Beliauskas (121 taškas). Artimiausio jo varžovo A.Sprainaičio sąskaitoje 98 taškai.

Na ir merginų grupėje vis dar pirmauja V.Vasiliauskaitė (87 taškai), tačiau strimagalviais ją vejasi A.Alaunytė, kuri turi sukaupusi 80,5 taško.