Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ baigė šių metų RKL „A“ lygos sezoną

RKL „A“ lygos debiutantai, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai baigė pasirodymą šių metų sezone. Trečiose ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse rezultatu 61:78 (18:26; 19:22; 8:13; 16:17) nusileista pirmojo ketvertuko reguliaraus sezono ekipai Kauno rajono „Omegai“. G.Kurtinaičio treniruojama ekipa, laimėjusi seriją 3:0, keliauja į šios lygos pusfinalius.

Rungtynių pradžioje, varžovams nepataikius poros metimų, Kazlų Rūdos komandos krepšininkai pirmi išsiveržė priekin. Pora baudos metimų realizavo M.Gelčius, na o sekančios atakos metu tas pats vidurio puolėjas pataikė ir iš vidutinio nuotolio – 4:0.

Netrukus prisišaudė ir „Omegos“ krepšininkai. Surinkdami iš eilės 7 taškus aikštės šeimininkai persvėrė rezultatą savo komandos naudai 7:4. Varžovus pristabdė netrukus tolimą metimą pataikius E.Barkui – 7:7. Taip didžiąją kėlinuko dalį akistata vyko taškas į tašką. Paskutinį kartą rezultatas lygus buvo likus rungtyniauti iki jo pabaigos kiek daugiau nei minutei, abu baudos metimus pataikius M.Gelčiui – 18:18.

Deja, per likusį laiką aikštės šeimininkai tiek žaidimo metu, tiek baudos metimais sugebėjo truktelėti atkarpą 8:0 ir baigti pirmą ketvirtį pirmaujant 26:18.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis atakiečiai sugebėjo surengti keletą rezultatyvių reidų ir sumažinti varžovų pranašumą iki 2 taškų – 26:24, tačiau užteko tik vienos kitos atakiečių klaidos ir keleto pramestų metimų, kai varžovų prabilusi tolimoji artilerija padarė savo ir dar neįpusėjus ketvirčiui, „Omegos“ persvara tapo dviženkle – 36:24. Ją Kauno rajono ekipa išlaikė iki pirmos rungtynių dalies pabaigos. Paskutinėmis jo sekundėmis T.Galeckui švystelėjus tritaškį, komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 48:37.

Antroje rungtynių pusėje didesnių viražų neįvyko. Kazlų Rūdos komandai sunkokai sekėsi rinkti taškus, nemažai metimų skriejo tiesiog pro šalį. Kauno rajono ekipa kontroliavo padėtį ir pranašumą dar šiek tiek padidino – 61:45.

Paskutiniame kėlinuke atakiečiams daugiausia buvo pavykę rezultatą sumažinti iki dvylikos taškų, tačiau ir toliau dominavo „Omegos“ ekipa, kuri pasiekusi galutinę pergalę rezultatu 78:61 ir laimėjusi seriją 3:0 atsivėrė RKL „A“ lygos pusfinalio vartus.

Paskutinėse šio sezono rungtynėse atakiečių gretose daugiausia taškų rinko G.Asačiovas (15 taškų), D.Senda (13 taškų) ir J.Davniukas (11 taškų). G.Asačiovas sugebėjo atkovoti ir 8 kamuolius. Jis su 24 NB buvo naudingiausias komandos krepšininkas.

Komandinėje įskaitoje Kazlų Rūdos komanda nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (29 vs 42), varžovai pranašesni buvo tiek metant baudos metimus (20/28 (71,4 proc) vs 16/21 (76,1 proc)), tiek atakuojant krepšį iš vidutinių (16/40 (40 proc) vs 19/40 (47,5 proc)) ar tolimų (3/14 (21,4 proc) vs 8/23 (34,7 proc)) atstumų.

Apibendrinant Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ sezoną pasidžiaugti išties yra kuo! Reguliariajame sezone lygos debiutantai finišavo aukštoje šeštoje pozicijoje ir buvo kietas riešutas visiems lygos lyderiams. Ilgoje tisdešimties rungtynių kelionėje T.Bietkio treniruojama kariauna sugebėjo net du kartus ant menčių paguldyti lygos reguliaraus sezono nugalėtojus, Vilniaus “Rivile”. Kazlų Rūdos komandos gniaužtuose abu kartus atsidūrė ir galinga Tauragės “Tauragė”. Vos vieno taško dar pirmosiose reguliaraus sezono rungtynėse pritrūko iki Jurbarko “Jurbarko-Kario”, o ir ta pati “Omega” atsakomosiose kontraversiškose rungtynėse Rimgauduose išsigelbėjo paskutinę sekundę pataikius tritaškį T.Klimavičiui ir taip varžovams išlyginant rezultatą bei išplėšiant pergalę tik po pratęsimo.

Malonu pažymėti ir tai, kad atakiečiams finišuojant sezone ir pradedant aštuntfinalio seriją su Ukmergės “Olimpu”, “SC-Atakos” stovyklą pasiekė žinia, kad komandos strategas Tomas Bietkis buvo pripažintas geriausiu mėnesio RKL “A” lygos treneriu. Kovo mėnesį Kazlų Rūdos ekipos sužaistų rungtynių pergalių/pralaimėjimų serija buvo 6:0…

Na ir baigiamoji sezono dalis – atkrintamieji mačai. Aštuntfinalyje įveiktas puikią sportinę formą demonstravęs Ukmergės “Olimpas”. Sekančioje pakopoje nusileista patyrusiems lygos vilkams – Kauno rajono “Omegai”. Bet kokiu atveju tai reiškia, kad Kazlų Rūdos “SC-Ataka” RKL “A” lygos TOP8 ekipa.

Ne mažiau džiuginantis ir tas faktas, kad šiame sezone Kazlų Rūdoje pradėjo formuotis ir atakiečių fanų būrys, triukšmingai palaikęs komandą tiek namų rungtynėse, tiek išvykos kovose. Faktas ir tai, kad pastaruoju metu Kazlų Rūdoje krepšinis populiarėja, į reprezentacinės miesto komandos rungtynes ateina vis daugiau krepšinį mylinčių žmonių. Paminėtina, kad Kazlų Rūdos “SC-Atakos” komanda ir visa bendruomenė yra akivaizdžiai auganti ir kurianti išties optimistines mūsų krašto krepšinio tradicijų kūrimo, gyvybingumo perspektyvas…