Kovingi atakiečiai antrose ketvirtfinalio rungtynėse darkart pripažino „Omega“ pranašumą

Ketvirtadienio vakarą sporto centro salėje vyko atsakomosios antrosios RKL „A“ lygos ketvirtfinalio rungtynės tarp Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ ir šios lygos senbuvių Kauno rajono „Omegos“ ekipos. Deja, atsirevanšuoti ir išlyginti serijos rezultato T.Bietkio vadovaujamai kariaunai nepavyko, varžovai vėl šventė pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 63:69 (14:22; 11:12; 22:21; 16:14). „Omegai“ iki šių metų RKL „A“ lygos didžiojo ketverto kovų serijoje iki trijų pergalių trūksta vieno žingsnio.

Pirmo kėlinuko didesnę dalį vyko apylygis žaidimas. Optimistiškai nuteikė dar antrąją pirmos atkarpos minutę švystelėtas J.Davniuko tolimas metimas išvedant atakiečius priekin 4:2, taip pat antroje pirmo kėlinuko pusėje ir D.Sendos pataikytas tolimas metimas, kuomet Kazlų Rūdos komanda vėlei buvo susigrąžinusi pirmaujančios ekipos statusą  – 11:10.

Deja, vėlesnėmis minutėmis aikštės šeimininkų klaidos, nepataikyti baudos metimai, taipogi metimai rodytųsi netgi iš patogių padėčių, iš po krepšio, didžioji jų dalis skriejo pro šalį. Tuo tarpu Kauno rajono ekipa kur kas stabiliau pataikydami, atakuojant „SC-Atakos“ krepšį, iki atkarpos pabaigos susikrovė aštuonių taškų pranašumą  – 14:22.

Antro ketvirčio metu aikštės šeimininkai nepasistūmėjo priekin. Vos tik atakiečiams pavykdavo surengti rezultatyvią ataką, čia pat T.Bietkio treniruojama komanda sulaukdavo ir „Omegos“ atsako. Daugiausia, kiek buvo pavykę priartėti Kazlų Rūdos ekipai šiame ketvirtyje tai, E.Barkui pasižymėjus, 5 taškai – 20:25. Ilgainiui aikštės šeimininkams ir toliau tęsėsi dar pirmame ketvirtyje beįsišaknijančios bėdos – „nekrentantys“ baudos metimai, metimai iš po krepšio… Taigi, Kauno rajono krepšininkai nuolat balansavo ties dviženklio pranašumo riba ir pirmą pusę baigė pirmaudama 34:25.

Dar į didesnę krizę aikštės šeimininkai grimzdo trečiajame kėlinuke. Vėl kur kas lengviau rinkdami taškus „Omega“ krepšininkai, likus rungtyniauti iki ketvirčio pabaigos dviem su puse minutės, turėjo susikrovę net 17 taškų  pranašumą – 38:55. Priremti prie sienos atakiečiai sujudo. Lyderystės ėmėsi D.Ratkus, kuris iš eilės mostelėjo 7 taškus. Atakietis pataikė pora baudos metimų, švystelėjo tritaškį ir sugebėjo dar vienoje atakoje pataikyti į varžovų krepšį iš vidutinio nuotolio. Na, o paskutinės trečiame kėlinuke Kazlų Rūdos atakos metu, neleistinai stabdant varžovams U.Nikitiną, pastarasis pridėjo dar pora baudos metimų ir Kauno rajono komandos persvara sumažėjo iki 8 taškų – 47:55.

Ketvirtajame kėlinuke atakiečių užsivedimas ir mėginimas perimti iniciatyvą tęsėsi. Tritaškį švystelėjo J.Davniukas – 50:55. Nors iš varžovų sulaukta atsako, kuomet dviem taškais atsakė R.Butkus, sekančios atakos smaigalyje varžovų persvarą iki penkių taškų vėl sumažino I.Dirda  – 52:57.

Deja, dar vieno žingsnio aikštės šeimininkams žengti niekaip nesisekė. Vėl sekė keletas klaidų ir varžovai, po E.Vaupšo tolimo metimo, pradėjo tolti – 53:62. „SC-Atakos“ krepšininkai nenuleido rankų ir kovojo su „Omega“ iki paskutinių rungtynių minučių. Po I.Dirdos ir D.Sendos rezultatyviai užbaigtų atakų, atakiečiams iki Kauno rajono komandos trūko vėl 4 taškų – 63:67. O rungtyniauti buvo likusi gera minutė.

Nors varžovai pasigirti didesniu rezultatyvumu šioje rungtynių fazėje negalėjo, ne be Kazlų Rūdos komandos gynybos veiksmų, atakiečiai turėjo galimybes dar daugiau priartėti ir galbūt persverti rungtynių rezultatą, tačiau baigiamosios fazės pritrūko ir Kazlų Rūdos komandai. „Omega“ sunkų egzaminą išlaikė ir laimėjo rungtynes 69:63.

Šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo D.Ratkus (14 taškų), J.Davniukas (11 taškų) ir G.Asačiovas (10 taškų). D.Ratkus buvo ir naudingiausiu krepšininku ekipoje (18 NB). „SC-Atakos“ vidurio puolėjas M.Gelčius atkovojo 11 kamuolių.

Komandinėje įskaitoje pažymėtina tai, kad Kauno r. „Omegos“ krepšininkai per rungtynes blokavo 5 atakiečių metimus, varžovai perėmė daugiau kamuolių (6 vs 10), kur kas geriau realizavo baudos metimus (13/23 (56,5 proc) vs (17/21 (80,9 proc)), pranašesni buvo ir nuo trijų taškų zonos (6/20 (3proc) vs (10/27 (30 proc)).