Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ darkart pranoko Klaipėdos LCC ekipą

Nepraėjus nei parai, po sunkių rungtynių, kuriose neapsieita ir be pratęsimo, su Kauno r. „Omega“ krepšininkais, šeštadienio popietę T.Bietkio treniruojama Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ sporto centro salėje dėl taško turnyrinėje lentelėje susigrūmė su Klaipėdos LCC krepšininkais.

Pirmajame rate viešint uostamiestyje, atakiečiai buvo įveikę varžovus 11 taškų skirtumu – 74:63. Namų rungtynėse Kazlų Rūdos komanda dar kartą pranoko LCC ekipą, nugalėdami juos dar didesniu taškų skirtumu. Atsakomosios akistatos užfiksuotas rezultatas – 89:68 (29:16; 19:13; 20:19; 21:20). Tai buvo jau 12-oji „SC-Atakos“ iškovota pergalė šiame sezone, kuri leidžia T.Bietkio treniruojamai komandai laikytis šeštoje RKL „A“ lygos turnyrinės lentelės pozicijoje.

Klaipėdos krepšininkai pirmavo rungtynėse tik kartą, kuomet varžovai pirmi išsiveržė priekin pirmosios atakos metu, tačiau čia pat rezultatą išlygino M.Gelčius, na o po akimirkos jį persvėrė D.Ratkus – 4:2.

Žingsnis po žingsnio aikštės šeimininkai, kur kas tiksliau atakuodami varžovų krepšį, šeštąją pirmo kėlinuko minutę, po dviejų taiklių E.Barkaus metimų, priartėjo prie dviženklės persvaros – 15:6. Na, o netrukus peržengė ir dviženklę persvaros ribą ir atkarpą laimėjo pirmaudama 29:16.

Antrame kėlinuke didesnių posūkių neįvyko. „SC-Ataka“ toliau dominavo ir nuo klaipėdiečių didino atotrūkį. Po pirmos rungtynių dalies aikštės šeimininkai turėjo beveik 20 taškų persvarą – 48:29.

Trečiame rungtynių ketvirtyje Kazlų Rūdos komandos krepšininkai toliau rėmė klaipėdiečius prie sienos. Pirmoje jo pusėje atakiečiai akimirkai buvo atitolę nuo LCC 23 taškais (55:32), tačiau vėlesnėmis akimirkomis neišvengė šiokios tokios duobės ir svečiams šį pranašumą buvo pavykę sumažinti iki 15 taškų – 59:44.

Vis dėlto, vertinant ketvirčio visumą, iki jo pabaigos „SC-Ataka“ atsikovojo tai, ką turėjo po pirmos rungtynių dalies ir ruoštis paskutiniam kėlinukui, trumpam atokvėpiui keliavo švieslentėje esant rezultatui 68:48.

Ketvirto kėlinuko pirmos minutės intrigos mače nepriminė nė iš tolo. „SC-Ataka“ dar labiau stumtelėjo Klaipėdos krepšininkus ant bedugnės krašto. Po D.Sendos, D.Ratkaus tritaškių, U.Nikitino baudų metimų Kazlų Rūdos komandos persvara buvo priartėjusi ir prie 30 taškų ribos – 76:48. LCC krepšininkams iki rungtynių pabaigos šią persvarą pavyko kiek sumažinti, tačiau galutinę solidžią pergalę rezultatu 89:68 šventė Kazlų Rūdos komanda.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias ir naudingiausias krepšininkas buvo Mantas Gelčius, surinkęs 19 taškų ir 27 naudingumo balus. 15 taškų pridėjo Ernestas Barkus, 10 – Ignas Dirda. Paminėtina ir tai, kad ko gero vienas geriausių šio sezono rungtynių sužaidė Mantas Klezys, sugriebęs 7 kamuolius ir surinkęs 12 naudingumo balų.

Komandinėje statistikoje „SC-Ataka“ pranoko varžovus kovoje dėl atšokusių kamuolių (34 vs 22), taipogi komandinio žaidimo skalėje, atlikdami kur kas daugiau rezultatyvių perdavimų (20 vs 12). Aikštės šeimininkai buvo gerokai tikslesni atakuojant krepšį nuo baudos metimų linijos (17/20 (85 proc) vs 7/12 (58,3 proc)), metimų iš vidutinių nuotolių (24/35 (68,5 proc) vs 17/43 (39,5 proc)).