Dešimties taškų persvaros „SC-Atakai“ iškovoti pergalei prieš „Omega“ neužteko

Gana apmaudoką pralaimėjimą penktadienio vakarą patyrė Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai išvykos rungtynėse prieš dabartinius RKL “A“ lygos lyderius Kauno „Omega“ krepšininkus. Trečiame rungtynių ketvirtyje turėjusiems dešimties taškų persvarą, T.Bietkio treniruojamiems krepšininkams iki rungtynių pabaigos išsaugoti nepavyko. Kauno r. „Omega“ „ištraukė pratęsimą“ ir jo metu iškovojo pergalę rezultatu 85:81 (21:21; 14:18; 16:19; 20:13; 14:10).

Rungtynėse su RKL „A“ lygos lyderiais kovingi, atkaklūs ir kūrybingi Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai varžovams iš esmės niekuo nenusileido. Pirmoje rungtynių pusėje T.Bietkio treniruojama ekipa rezgė puolime solidžias atakas. Ne kartą jų smaigalyje atsidūręs vienas ar kitas atakietis turėjo galimybę rinkti taškus faktiškai iš laisvų padėčių, nespėjus varžovams susiorientuoti Kazlų Rūdos komandos deriniuose.

Tiesa, pirmoje rungtynių pusėje „SC-Atakai“ įgyti didesnės iniciatyvos nepavyko, kadangi nesisekė pataikyti tolimų metimų, buvo taipogi prašautų dvitaškių iš gana patogių padėčių ir iš po krepšio. Tiek pirma atkarpa, tiek antrosios didžioji dalis vyko taškas į tašką, nei viena komanda didesnės persvaros neturėjo.

Nors Kazlų Rūdos krepšininkai pirmoje dvikovos pusėje buvo pataikę vos vieną tritaškį iš dešimties galimų, o varžovai tai darė kur kas sėkmingiau, solidžiau puolime rungtyniavę T.Bietkio treniruojami krepšininkai sugebėjo einant į pabaigą antrai atkarpai įgyti 6 taškų pranašumą 36:30. Tiesa, varžovai, pasibaigus pirmai dvikovos daliai, ją paliko iki 4 taškų – 39:35.

Trečio kėlinuko pirmoje pusėje atsidarė „SC-Atakos“ tolimoji artilerija. Trimis tritaškiais prapliupo Jaunius Davniukas, dar pora jų atseikėjo Ignas Dirda, po to pora taškų pridėjus E.Barkui, perkopus į antrą trečio ketvirčio pusę, Kazlų Rūdos komandos persvara tapo dviženkle – 56:46. Iki kėlinuko pabaigos aikštės šeimininkams ją pavyko kiek sumažinti ir pasitikti paskutinį ketvirtį rezultatui švieslentėje esant 58:51.

Kuo toliau, tuo atakiečiams išlaikyti persvarą darėsi sunkiau. Kauno rajono komanda nuolat lipo ant kulnų. Likus rungtyniauti kiek daugiau nei dviems minutėms, varžovai, po T.Klimavičiaus taiklaus metimo, rezultatą išlygino 65:65, o netrukus ir persvėrė savo komandos naudai 68:66 ir rodėsi, kad aikštės šeimininkai jau perima rungtynių iniciatyvą.

Tačiau „SC-Ataka“ nebūtų „SC-Ataka“, jei taip lengvai leistų tą padaryti. Rezultatą netrukus lygino T.Kuzminskas, o kitoje atakoje J.Davniukas persvėrė jį savo komandos naudai 70:68.

Likus rungtyniauti 27 sek., „Omega“ kontroliavo kamuolį ir jos ataka pasibaigė netaikliu tolimu metimu. Tuomet Kazlų Rūdos komandos atakos smaigalyje atsidūrė D.Senda, kurį neleistinai stabdė Kauno rajono ekipos krepšininkai ir buvo galimybė mesti pora baudos metimų. Deja, tik vienas iš jų pasiekė tikslą.

„SC-Ataka“ pirmavo 71:68 ir „Omega“ krepšininkai turėjo dar šešiolika sekundžių suregzti atakai ir mėginti gelbėtis tolimu metimu. Tą jiems ir pavyko padaryti. Likus vienai sekundei, taiklų tritaškį švystelėjo Tadas Klimavičius, išlygindamas rezultatą 71:71 ir priversdamas prašyti T.Bietkį minutės pertraukėlės.

Ši sekundė galėjo virsti realiu tašku turnyrinėje lentelėje atakiečių ekipai. Išėjus komandoms į aikštę nuo varžovo globos sugebėjo išsivaduoti ir gauti kamuolį D.Senda. Deja, jo  paleistas tolimas metimas skriejo pro šalį ir teko žaisti pratęsimą. Dar paskutiniame ketvirtyje išretėjus Kazlų Rūdos komandos gretoms, dėl penkių pražangų aikštę palikus M.Gelčiui, D.Ratkui, atlaikyti varžovų puolimo nepavyko ir „Omega“ šventė pergalę rezultatu 85:81.

Rezultatyviausiai šiose rungtynėse Kazlų Rūdos komandos gretose rungtyniavo J.Davniukas (23 taškai) ir I.Dirda (14 taškų). Rezultatyviausias krepšininkas buvo ir naudingiausias ekipoje (22 NB). Ne ką mažiau naudingumo balų surinko ir Gytis Asačiovas (20 NB), kuris atliko net 9 rezultatyvius perdavimus.

Įdomu tai, kad šiame mače Kazlų Rūdos komanda sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (44 vs 37). Kiek nusileista aikštės šeimininkams atakuojant krepšį iš vidutinių (22/46 (47,8 proc) vs 23/45 (51,1 proc)) ir tolimų (8/29 (27,5 proc) vs 10/27 (37 proc)) atstumų.