Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ iš Klaipėdos parsivežė pergalę

Trečiąją pergalę iš penkių galimų įsibėgėjusiame RKL „A“ lygos divizione iškovojo šios lygos debiutantai Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Penktadienio vakarą Tomo Bietkio treniruojama ekipa Klaipėdoje rezultatu 74:63 (26:8; 13:23; 15:18; 20:14) ant menčių paguldė Tarptautinio universiteto LCC ekipą.

Rezultatyviausi krepšininkai „SC-Atakos“ gretose buvo J.Davniukas (14 taškų) ir po 13 taškų surinkę I.Dirda bei M.Gelčius. Naudingiausio žaidėjo grafoje figūravo E.Barkus, surinkęs 18 NB. Po 14 jų sukaupė G.Asačiovas ir M.Gelčius. Pastarasis Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas kartu su Pauliumi Dembinsku sugriebė po 6 kamuolius.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai demonstravo kur kas solidesnį komandinį žaidimą: rezultatyviais perdavimai varžovus lenkė dvigubai (14 vs 7). Dvikovos nugalėtojai kur kas tikslesni buvo apšaudant Klaipėdos komandos krepšį iš dvitaškių zonos (22/33 (66,6 proc) vs 20/44 (45,4 proc)).

„SC-Ataka“ rungtynes pradėjo itin galingai. Kazlų Rūdos ekipai puikiai klostėsi viskas – rezultatyvios atakos, kibi gynyba, kova dėl atšokusių kamuolių. Nors pirmomis sekundėmis aikštės šeimininkai, po I.Taulant pataikyto tritaškio išsiveržė į priekį 3:0, čia pat T.Bietkio treniruojama komanda atsakė 11 taškų tirada, taikliai atakavus krepšį J.Davniukui, I.Dirdai, E.Barkui bei M.Gelčiui. Tokiu būdu jau per pirmas penkias pirmo kėlinuko minutes „SC-Ataka“ įgijo dešimties taškų persvarą, o nemažindama apsukų iki kėlinuko pabaigos susikrovė ir 20 taškų pranašumą 26:6. Tik paskutinėmis pirmos atkarpos sekundėmis klaipėdiečių pataikytas metimas sumažino šį skirtumą iki 18 taškų – 26:8.

„SC-Atakos“ žaidimas pradėjo strigti antro ketvirčio metu. Per beveik 7 jo minutes Kazlų Rūdos komanda viso labo buvo pelniusi vos du taškus. Tokiu prisnūdimu varžovai sėkmingai naudojosi ir jau pirmoje kėlinuko pusėje pradėjo tirpdyti Kazlų Rūdos komandos pranašumą, priversdamas prašyti T.Bietkį minutės pertraukėlės.

Didesnių pokyčių Kazlų Rūdos komandos žaidime neįvyko ir vienu metu pagauti azarto LCC ekipos krepšininkai sumažino „SC-Atakos“ pranašumą iki 3 taškų – 28:25. Puolamąsias Kazlų Rūdos ekipos pajėgas iš letargo miego pažadino M.Gelčiaus taiklus metimas – 30:25. Antro kėlinuko paskutinėmis minutėmis „SC-Atakos“ puolimas laikėsi ant minėto vidurio puolėjo pečių, kuris sugebėjo rezultatyviai užbaigti dar pora Kazlų Rūdos komandos atakų. Jam antrino Ernestas Barkus, po kurio įsūdyto tritaškio, „SC-Atakos“ persvara artėjo vėl prie dviženklio skirtumo – 37:29.

Dar po vienos sėkmingos Kazlų Rūdos atakos, kurią užbaigė Ugnius Nikitinas, vaizdas švieslentėje ir toliau darėsi vis simpatiškesnis – 39:29. Paskutinėmis antro kėlinuko sekundėmis aikštės šeimininkams vėl pavyko pelnyti taškus ir komandos į ilgąją pertrauką keliavo rezultatui esant 39:31.

Nebuvo lengvas Kazlų Rūdos komandai ir trečias kėlinukas. Vis nepamesdami azarto, varžovai mėgino kabintis į rungtynes. Iki kėlinuko vidurio LCC krepšininkai, po poros pamestų puolime Kazlų Rūdos komandos kamuolių, vėl sumažino „SC-Atakos“ pranašumą iki 3 taškų – 45:42. Timptelėti Kazlų Rūdos komandą priekin tritaškiu pamėgino J.Davniukas – 48:42.

Klaipėdos komandos krepšininkai sugebėjo netrukus taipogi pataikyti keletą metimų ir „SC-Atakos“ pranašumas sumažėjo iki minimumo – 50:49. Visgi iki kėlinuko pabaigos solidžiau sužaidę Kazlų Rūdos komandos krepšininkai, po M.Gelčiaus ir D.Sendos rezultatyviai užbaigtų atakų leido pasitikti paskutinę atkarpą „SC-Atakai“ turint 5 taškų persvarą – 54:49.

Beveik visas rungtynes pirmavę atakiečiai ryžtingus kirčius varžovams sudavė paskutiniame ketvirtyje. Varžovus į neviltį varė I.Dirdos  trys tritaškiai, po kurių vienu metu Kazlų Rūdos komandos persvara buvo išaugusi iki 17 taškų – 67:50. Viskas, ką sugebėjo Klaipėdos komandos krepšininkai paskutinio ketvirčio metu, tai sumažinti „SC-Atakos“ persvarą iki 10 taškų, tačiau daugiau Kazlų Rūdos komanda iniciatyvos nepaleido ir laimėjo akistatą rezultatu 74:63.