„SC-Atakos“ ekipa nusileido Kėdainių “SC-Ateičiai“

Amerikietiški kalneliai… Ko gero taip būtų galima apibūdinti Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkų kelionės RKL „A“ lygos labirintais pirmuosius turus. Šio sezono starte, po pirmų dviejų pergalių prieš vienus iš lygos favoritų „Rivile“ Vilniuje, Biržus Kazlų Rūdoje, T.Bietkio treniruojama ekipa po to pora kartų turėjo pripažinti ir varžovų pranašumą. Vos poros taškų pritrūko iki pergalės prieš „Jurbarką“, keletos taškelių skirtumu nusileista priešakinėse turnyrinės lentelės gretose esančiai Kauno rajono „Omegai“.

Šį savaitgalį į pergalingo skrydžio aukštį Kazlų Rūdos komanda kilstelėjo penktadienio vakarą įveikdama Klaipėdos LCC ekipą, tačiau šeštadienį jau namuose teko pripažinti Kėdainių „Ateities“ pranašumą. Pastariesiems varžovams nusileista taipogi nedideliu skirtumu – 75:81 (25:31; 13:15; 9:16; 28:19).

Toliau Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ laukia ateinantį savaitgalį viešnagė Kaune, kuriame bus susiremta su LSU ekipa. Rungtynės numatytos lapkričio 13 d., 14.00.

Nors Kazlų Rūdos komandai teko patirti trečią pralaimėjimą, tačiau visuose juose pozityvu tai, kad kokioje sunkioje situacijoje bebuvo komanda, ji sugebėdavo išsiropšti iš bet kokio gylio duobės ir kovoti mačuose iki paskutinių sekundžių. Panašiai nutiko ir dvikovoje su Kėdainių „SC-Ateitimi“. Rungtynių išvakarėse turėję tolimą kelionę į Klaipėdą, iš kurios Kazlų Rūdos ekipa grįžo tik nakčia, jau šeštadienio popietę turėjo stoti į kovą su mobiliais, greitais Kėdainių krepšininkais.

Pirmame rungtynių kėlinuke aikštės šeimininkų puolimas buvo labai neblogas. Per 10 minučių į varžovų krepšį buvo įmesti 25 taškai. Tačiau susidoroti su gynybinėmis užduotimis atakiečiams sekėsi sunkiai. Per pirmas keturias pirmo kėlinuko minutes, vykstant ganėtinai permainingam žaidimui, aikštės šeimininkai, po komandinių veiksmų taikliai atakuojant kėdainiškių krepšį, „SC-Ataka“ buvo įgijusi 8 taškų pranašumą – 16:8, tačiau ilgainiui puolimas įstrigo, pasipylė keletas klaidų, o varžovai atsakė į tai taiklių metimų plejada. Laimėdami atkarpą 14:0 Kėdainių ekipa išsiveržė priekin 6 taškų pranašumu – 16:22. O rungtyniauti buvo likusios dar beveik trys minutės. Šį pranašumą „SC-Ateitis“ išsaugojo iki kėlinuko pabaigos – 25:31.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai antrąjį kėlinuką pradėjo nesėkmingai. Vėl trūko tikslumo puolime ir Kėdainiai pirmomis jo minutėmis įgijo 10 taškų pranašumą. Priartėti prie svečių aikštės šeimininkams pavyko antroje antro ketvirčio pusėje. Po Pauliaus Dembinsko ir Manto Gelčiaus  taiklių baudos metimų, varžovų persvara buvo sumažėjusi iki 3 taškų – 36:39. Tačiau kėlinio pabaigoje vėl rezultatyvesni buvo „SC-Ateities“ krepšininkai, kurie į ilgąją pertrauką iškeliavo turėdami 8 taškų pranašumą – 38:46.

Košmariška Kazlų Rūdos komandai buvo trečiojo kėlinuko pradžia. Net trys paeiliui varžovų švystelėti tritaškiai „SC-Ataką“ nustūmė ant bedugnės krašto – 38:55. Tuomet kėdainiškių atakų smaigalyje buvo tolimą metimą pataikęs G.Rupeika ir pora jų atseikėjęs A.Plintauskas. Atakiečiams tolimi metimai buvo tikras Achilo kulnas ir iki šios atkarpos pabaigos varžovai išsaugojo ganėtinai solidžią persvarą – 47:62.

Lemiamam šturmui Kazlų Rūdos komanda mėgino pakilti paskutinio ketvirčio metu. Komandai vilties įplieskė sėkmingomis atkarpomis, solidžiai pasirodydamas tiek puolime, tiek gynyboje, Paulius Gvazdaitis. Po jo dėjimo iš viršaus ir U.Nikitino pataikyto tritaškio, likus rungtyniauti kiek daugiau nei trims minutėms, varžovai tapo pasiekiami buvo vos vienu tolimu metimu – 70:73. Tais pačiais trimis taškais Kėdainių krepšininkai buvo pasiekiami ir likus rungtyniauti keik daugiau nei minutei, I.Dirdai pataikius abu baudos metimus – 75:78.

Deja, paskutinės minutės metu pora Kazlų Rūdos komandos mestų tritaškių skriejo pro šalį ir aikštės šeimininkai turėjo pripažinti „SC-Ateities“ ekipos pranašumą, nusileisdami jiems 75:81.

Daugiausia taškų – 13 „SC-Atakai“ pelnė Ugnius Nikitinas. Trys krepšininkai, I.Dirda, J.Davniukas, G.Asačiovas, surinko po 11 taškų. Naudingiausias krepšininkas komandoje buvo Paulius Gvazdaitis, surinkęs 25 NB, sugriebęs 10 kamuolių bei triskart blokavęs varžovų metimus. Net 7 rezultatyvius perdavimus atliko J.Davniukas.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (34 vs 38), aikštės šeimininkams nesisekė tolimi metimai (4/27 (14,8 proc) vs 7/21 (33,3 proc)). Kiek tiksliau Kėdainių krepšininkai pataikė metimus ir iš vidutinių nuotolių (21/40 (52,5 prc) vs 25/43 (58,1 proc)).