Kazlų Rūdos SC „Ataka“ įveikė savo tvirtovėje galingai rungtyniaujančius Šiaulių r. Kuršėnų „Grafų Furniture“

Savus sirgalius solidžia pergale nudžiugino Kuršėnuose rungtyniavę Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. T.Bietkio treniruojama kariauna įveikė vienus geriausių puolimo rodiklius RKL „A“ lygoje demonstruojančius „Grafų Furniture“ krepšininkus. Atakiečių pergalės vertė išties nemenka: šiuo metu aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje esanti varžovų komanda savo aikštėje yra paguldžiusi ant menčių pirmenybių lyderius, Jurbarko „Jurbarką-Karį“, taip pat prie pajėgiausių komandų sąrašo priskiriamą Tauragės „Tauragę“. Vos sveiką kailį, po pratęsimo iš Kuršėnų išnešė ir Kauno rajono „Omega-Tauras“. Paminėtina ir tai, kad Kazlų Rūdos komandai padėti negalėjo Karolis Šarukas. Na, o jau rungtynių metu, dar pirmoje jų pusėje aikštę priverstinai turėjo palikti traumą gavęs Domantas Senda. Kaip parodė rungtynių visuma, Kazlų Rūdos komanda mobilizavosi ir iškovojo pergalę rezultatu 89:82 (24:26; 26:17; 25:14; 14:25).

Jau aštuoniolikta iškovota pergalė į SC „Atakos“ 2022-2023 m sezono krepšelį įkrito ne taip jau ir lengvai. Šiaulių rajono komanda dar pirmame ketvirtyje demonstravo, kad vidutinis pelnomų taškų puolime per rungtynes vidurkis (iki dvikovos su atakiečiais buvo 89 taškai) nėra atsitiktinis. Rungtynės prasidėjo ganėtinai apylygiu žaidimu, atakiečių mėginimai kiek atitrūkti baigdavosi tuo, kad aikštės šeimininkai sugebėdavo rezultatą išlyginti. Pirmas T.Bietkio treniruojamos komandos bandymas įgyti apčiuopiamesnės persvaros užfiksuotas dar pirmoje pirmo kėlinuko pusėje. Tritaškį švystelėjus M.Makauskui, baudos metimą pataikius ir rezultatyviai ataką užbaigus M.Gelčiui, atakiečiai buvo bepradedą diktuoti madas – 11:5, tačiau čia pat, dar toje pačioje kėlinuko dalyje Kazlų Rūdos ekipa sulaukė poros varžovų tritaškių ir rezultatas buvo lygus – 11:11. Po puikiai tos dienos mače rungtyniavusio I.Dirdos baudos taiklių metimų sekė vėl kuršėniškių tritaškis ir iki kėlinuko likus rungtyniauti beveik keturioms minutėms rezultatas buvo vėl lygus – 16:16.

Taip taškas į tašką, kova vyko iki pat atkarpos pabaigos. Ją kiek sėkmingiau sužaidė aikštės šeimininkai. Pasižymėjus K.Leliukui, „Grafų Furniture“ baigė jį pirmaudami 26:24. Šiaulių rajono krepšininkų puolimas buvo pristabdytas antrame ketvirtyje. Tuomet aikštės šeimininkai surinko mažiau nei 20 taškų. Tuo tarpu atakiečiai apsukų nemažino. Pirmoje jo pusėje dvikova vyko dar taškas į tašką ir rezultatas ne kartą buvo lygus. Atakiečiai sugebėjo kiek pagerinti gynybą, patys Kuršėnų baudos aikštėje rungtyniavo aštriau ir Kazlų Rūdos komandos krepšininkų atakas kuršėniškiai neretai stabdydavo prasižengdami. Taip atakiečiai taškus rinkdavo ir nuo baudų metimo linijos. Pora I.Dirdos perimtų kamuolių ir jo rezultatyviai užbaigtų atakų antroje kėlinuko pusėje leido atakiečiams sukaupti 7 taškų kapitalą, kurį Kazlų Rūdos komanda išlaikė iki pirmos rungtynių pusės pabaigos ir į ilgąją pertrauką keliavo pirmaudami 50:43.

Dar stipresnius SC „Atakos“ gniaužtus varžovai pajuto trečiajame kėlinuke. Jo metu Kazlų Rūdos komanda perlipo ir per dviženklę persvarą. Puikiai atakose rungtyniavo M.Gelčius, I.Dirda, reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje pasirodydavo E.Barkus. Po pastarojo švystelėto tritaškio, sužaidus kiek daugiau nei tris trečio kėlinuko minutes, atakiečiai pirmavo 15 taškų persvara – 62:47. Aikštės šeimininkų mėginimas grįžti į rungtynes ir artėti prie Kazlų Rūdos ekipos baigėsi tuo, kad pora tolimų metimų „įprosino“ I.Dirda, J.Davniukas ir atakiečiai, kapsint paskutinei šios atkarpos minutei, pirmavo 74:57, na o baudos metimą pridėjus I.Dirdai, SC „Ataka“ paskutinį ketvirtį pradėjo solidžiai pirmaudami 75:57.

Pirmomis ketvirto kėlinuko minutėmis atakiečiams labai sunkiai sekėsi pataikyti. Tuo tarpu puolimo potencialą pademonstravę aikštės šeimininkai per dvi su puse minutės spėjo sumažinti SC „Atakos“ persvarą iki 8 taškų – 77:69. T.Bietkis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, po kurios bent laikinai atakiečių reikalai pasitaisė. Tolimus metimus susmeigė J.Davniukas, D.Ratkus ir rodėsi, jog viskas grįžta į savas vėžes – 83:69. Anaiptol.

Taškas po taško, dar viena sėkmingesnė varžovų serija aptirpdė Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 5 taškų – 85:80. Rungtyniauti buvo likusios beveik dvi minutės. Laimei, vėl daugiau tikėjimo savo komandos sėkme įnešė rezultatyviai ataką užbaigęs ir šiek tiek sudeginęs dvikovos laiko D.Ratkus – 87:80. Per likusias rungtynių akimirkas aikštės šeimininkai laužo neįplieskė, atakiečiai atsilaikė ir laimėjo rungtynes 89:82.

Rezultatyviausiais krepšininkais Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 27 taškus atriekęs I.Dirda ir 16 atseikėjęs M.Gelčius. Abu komandos lyderiai sukaupė po 26 naudingumo balus. 11 taškų pridėjo D.Ratkus, 10 – J.Davniukas. Įdomu pažymėti, kad atkovotų kamuolių karaliumi buvo G.Asačiovas, sugriebęs jų net 10.

Žvelgiant į komandinės statistikos eilutes, ieškant Kazlų Rūdos komandos pranašumų,  pažymėtina, jog atakiečiai mažiau klydo (12 vs 20), perėmė kiek daugiau kamuolių (6 vs 4), buvo gerokai tikslesni nuo baudos metimų linijos (22/25 (88 proc) vs 10/19 (52,6 proc)).