„Niekur nežaidę“ išsigelbėjimas akistatoje su „Savi“, „Kofo“ kirtis „Kazlų Rūdai“ salės futbolo pirmenybėse

Marijampolės apskrities salės futbolo pirmenybės keliauja link pabaigos. Sekmadienį vyko VIII-ojo turo susitikimai, po kurių turnyrinėje lentelėje sujudėjo dviejų komandų pozicijos. Už ketvertuko ribos atsidūrė praėjusio sezono vicečempionai Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“, kuriuos nesidrovėdami išstūmė Kalvarijos „Kofas“. Tiesa, kazlųrūdiečiai dar gali susigrąžinti viską į savas vėžes. Tam yra ne tik likę du reguliaraus sezono turai, bet minėta komanda turi ir dar vienas rezervines rungtynes, kurios „užsilikusios“ dar iš pirmo turo su INTER ekipa. Dramatiškai rungtynės klostėsi ir tarp Kazlų Rūdos „Savi“ ir Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkų. Pastarieji išsigelbėjo mače paskutinėmis rungtynių sekundėmis… Na, bet apie viską iš eilės…

Sekmadienio vidurdienį trijų dalių epopėją pradėjo INTER ir Marijampolės r. „Liūtai“. Rungtynėse užfiksuota net 20 įvarčių. Tiesa, ne į vienus vartus, kaip buvo prieš pora turų nutikę „Liūtų“ futbolininkams. Nors Marijampolės rajono komanda į dvikovą atvyko ne itin gausiomis pajėgomis, be kai kurių savo komandos lyderių, tačiau kaip įmanydami „Liūtai“ priešinosi. Rungtynių tendencijos rodė, kad į du praleistus įvarčius Marijampolės rajono komanda atsakydavo bent vienu atgalios. Tokia panašia proporcija vyko visos rungtynės. Pirmajame kėlinyje „Liūtai“ į 7 praleistus įvarčius atsakė trimis, na o antrajame į dar 6 praleistus įvarčius „Liūtai“ pasiuntė keturis tikslius smūgius į varžovų vartus. INTER šventė pergalę rezultatu 13:7. Rezultatyviausias savo sezono rungtynes INTER gretose sužaidė penkis kartus tiksliai vartus atakavęs R.Karsokas, na o „Liūtams“ liūto dalį įvarčių mušė E.Norkevičius. Rungtynių protokole užfiksuoti 4 jo įvarčiai.

Tikras turo trileris su maksimaliai įtempta kulminacija vyko tarp trečioje vietoje įsitvirtinusios Kazlų Rūdos „Savi“ ir pirmenybių lyderių Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkų. Pirmoje rungtynių pusėje salės futbolo madas diktavo marijampoliškiai, kurie į Kazlų Rūdos vartus mušė keturis įvarčius. Pora jų pasižymėjo P.Kuconis, po vieną atseikėjo A.Lekeckas ir T.Janušauskas. „Savi“ futbolininkai susikrapštė vieną įvartį. Jo autoriumi buvo A.Blaškevičius. Tokia dvikovos eiga didelės intrigos perspektyvos nežadėjo ir sugrįžti į rungtynes kazlųrūdiečiams rungtyniaujant prieš pirmenybių lyderius rodėsi vargu ar pavyks. Anaiptol. Antroje rungtynių pusėje „Savi“ sugrįžo su viesulu. Iki antro kėlinio vidurio Kazlų Rūdos komanda sugebėjo rezultatą išlyginti – 4:4. Dar antro kėlinio pradžioje tiksliai Marijampolės komandos vartus atakavo K.Kleiva, jam antrino A.Blaškevičius, na o išlyginamąjį įvartį mušė A.Kairiūkštis.

Šokoterapijos sukeltus simptomus pajutusius Marijampolės futbolininkus į pirmaujančios komandos vėžes netrukus grąžino P.Kuconis – 5:4, tačiau Kazlų Rūdos komanda nestabdė ir toliau. Ji susikoncentravo rungtynėms einant į pabaigą. 38-ąją minutę rezultatą išlygino E.Kaptainis, o 39-ąją ir 40-ąją minutėmis K.Besarabovas taikliais smūgiais jau buvo bepadedąs pergalę kaip torčiuką ant stalo, kuomet „Savi“ futbolininkai šoko priekin 7:5. Visgi Kazlų Rūdos pergalę varžovai nugvelbė iš po nosies per 50 likusių rungtynių sekundžių. „Niekur nežaidę“ futbolininkai sugebėjo išgelbėti tašką įmušdami du įvarčius. Abu kartus pasižymėjo P.Kuconis. Nuaidėjus sirenai, skelbiančiai dvikovos pabaigą, rezultatas švieslentėje – 7:7.

Nemenką kirtį paskutinėse turo rungtynėse patyrė ganėtinai blankokai rungtyniaujantys šiame sezone Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkai. Labai sunkiai rinkdami pajėgas, dažniausiai neturėdami gretose vedančiųjų žaidėjų, kazlųrūdiečiai barsto taškus. Jų neteko ir rungtynėse su Kalvarijos „Kofu“, kuris, reikia pastebėti, išties neblogai įsivažiavo.

Dvikova prasidėjo tuo, kad dar 2-ąją minutę pasižymėjo J.Blažys, išvesdamas „Kazlų Rūdą“ priekin 1:0, tačiau dar 5-ąją minutę kalvarijiečiai rezultatą išlygino. Tai padarė T.Bagdonas – 1:1. Dar kartą Kazlų Rūdos komandai užduoti toną rungtynėms tiksliu smūgiu mėgino A.Sidaravičius, tačiau „Kofas“, dar neįpusėjus kėliniui, vėl rezultatą išlygino, o jo pabaigoje sugebėjo persverti ir savo komandos naudai – 3:2.

Antrajame kėlinyje perimti rungtynių iniciatyvos „Kazlų Rūdai“ nepavyko. Kalvarijos futbolininkai buvo aštresni, kūrė daugiau progų, kurias vertė įvarčiais. Lemtingas lūžis įvyko dvikovos pabaigoje. Kalvarijos komanda per keturias paskutines rungtynių minutes pasižymėjo tris kartus, į savo vartus nepraleisdami šioje dvikovos fazėje nė vieno įvarčio. „Kofas“ šventė įtikinamą pergalę 6:2 ir aplenkdami kazlųrūdiečius vienu tašku, liuogtelėjo į ketvirtą turnyrinės lentelės poziciją.