Kazlų Rūdos SC „Ataka“ nusileido Tauragės „Tauragei“

RKL „A“ lygos reguliarusis sezonas keliauja po truputį link pabaigos. Sunkiai kol kas ši sezono dalis klostosi Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams, kurie ketvirtadienio vakarą savoje aikštėje patyrė jau trečią pralaimėjimą iš eilės. Šįkart atakiečius įveikė į pirmąjį pirmenybėse dalyvaujančių komandų ketvertą nusitaikę Tauragės „Tauragės“ krepšininkai. T.Bietkio treniruojama komanda nusileido varžovams 12 taškų skirtumu – 71:83 (23:23; 16:21; 20:19; 12:20). Kazlų Rūdos komandai belieka viltis revanšo galimybe. Su tauragiškiais atakiečiai šiame sezone dar susitiks, tik jau jų teritoriniuose vandenyse.

Na, o ketvirtadienį vykusių didžiąją rungtynių dalį vyko gana apylygė kova. Atakiečiai kluptelėjo paskutiniame ketvirtyje, kurio metu jau nebepakilo.

Pirmi rungtynėse atsidarė varžovų krepšininkai, iš vidutinio nuotolio pataikius G.Galinauskui. Į tai čia pat atsakė tritaškį smeigęs G.Asačiovas – 3:2. Toliau sekė tauragiškių net keturių tolimų metimų serija, aikštės šeimininkams atsakant mažesnio kalibro pabūklais. Po jos svečiai dar iki pirmo kėlinuko vidurio įgijo 8 taškų pranašumą – 8:16. Atakiečių tai neišbalansavo ir Kazlų Rūdos komanda sugebėjo pavyti varžovus. SC „Ataka“ rasdavo galimybių atakuoti varžovų krepšį ir iš artimesnių atstumų, solidus pataikymas buvo ir iš toli. Kėlinukui einant į pabaigą, po dviejų E.Barkaus tritaškių, aikštės šeimininkai rezultatą išlygino 21:21, na o pirmą atkarpą komandos baigė rezultatui esant 23:23.

Apylygis žaidimas pernelyg neatitrūkstant nei vienai komandai buvo ir antrajame kėlinuke. Sužaidus kiek daugiau nei penkias jo minutes, rezultatas buvo ir toliau lygus – 32:32. Tuomet SC „Atakos“ krepšininkai, pasinaudodami varžovų klaidomis, sužaidė seriją 6:0 ir išsiveržė priekin 38:32, priversdami prašytis svečių strategą minutės pertraukėlės. Po jos sekė atakiečių ganėtinai tuščios minutės puolime. Tauragės krepšininkai sužaidė atkarpą 12:1 ir po pirmos rungtynių dalies pirmavo turėdami 5 taškų pranašumą  – 39:44.

Trečiojo kėlinuko pradžioje SC „Atakos“ krepšininkai mėgino tirpdyti varžovų pranašumą ir perimti dvikovos iniciatyvą, tačiau į sėkmingas Kazlų Rūdos komandos atakas svečiai taipogi atsakydavo taikliais metimais ir tokiu būdu išlaikė 4-6 taškų persvarą. Atakiečiams sunkiai sekėsi stabdyti A.Krūminį, kuris sugebėdavo reikalui esant ne tik individualiais veiksmais užbaigti atakas po krepšiu, bet ir pataikyti tolimus metimus. Daugiausia priartėti atakiečiams pavyko jau kėlinuko pabaigoje, kuomet, likus 21 sekundei, tritaškį įsūdė U.Nikitinas ir iki tauragiškių liko vos 1 taškas – 59:60, tačiau analogišku metimu iki kėlinuko pabaigos atsakė M.Šeputis ir komandos keliavo trumpam atokvėpiui atakiečiams turint 4 taškų deficitą – 59:63.

Ketvirto kėlinuko pirmoje pusėje vėl siautėjo varžovų ekipoje A.Krūminis. Į jo 7 taškų seriją Kazlų Rūdos komanda atsakė netaikliais metimais ir Tauragės ekipa dar pirmoje ketvirto kėlinio pusėje įgijo dviženklę persvarą – 61:72. Aikštės šeimininkams ir toliau sunkiai sekėsi rinkti taškus, tuo tarpu varžovai, po A.Krūminio tritaškio, likus rungtyniauti 4 minutėms, pirmavo jau 16 taškų – 62:78. Kazlų Rūdos komandai per likusį rungtynių laiką taip ir nepavyko įveikti dviženklio varžovų pranašumo ribos ir teko pripažinti tauragiškių pergalę – 71:83.

Kazlų Rūdos komandos gretose rezultatyviausiais krepšininkais buvo šiose rungtynėse U.Nikitinas (14 taškų), I.Dirda (12 taškų), G.Asačiovas (10 taškų). Naudingiausiai rungtyniavo U.Nikitinas (13 NB) ir I.Dirda (12 NB).

Komandinėje statistikoje, nors atakiečiai nenusileido varžovams kova dėl atšokusių kamuolių (35 vs 35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (14 vs 8), rečiau klydo (8 vs 13), tačiau Tauragės ekipa gerokai tiksliau realizuodavo metimus iš bet kokio atstumo: baudos metimai (11/21 (52,3 proc) vs 15/19 (78,9 proc)), dvitaškiai (18/37 (48,6 proc) vs 19/31 (61,2 proc)), tritaškiai (8/37 (21,6 proc) vs 10/25 (40 proc)).