Kazlų Rūdos 3×3 krepšinio pirmenybių ketvirtfinaliai ne be netikėtumų…

Kazlų Rūdos savivaldybės 3×3 krepšinio pirmenybių atkrintamųjų kovų maratone užfiksuotas netikėtumas… Nors daugeliu, o tiksliau trimis atvejais, trijuose ketvirtfinaliuose, kelią link Didžiosios Taurės prasiskynė komandos dvikovų favoritės, tačiau viena jų reguliariajame sezone finišavusi aukštoje trečioje pozicijoje liko už borto… Taip nutiko Kvietiškiui. O „kaltininkė“ „Savi“ ekipa. Tarpusavio susitikimų istorija mena dar praėjusį sezoną, kuomet rungtynėse dėl trečios vietos „Savi“ krepšininkai sugebėjo nusiraškyti bronzą. Nepasikuklino praėjusio sezono prizininkai ir šįkart. Jie po dviejų rungtynių serijos pasiuntė „Kvietiškį“ į kovas dėl Mažosios Taurės…

Tiek dėl šio trofėjaus, tiek dėl Didžiosios Taurės dvikovos vyks jau šeštadienį. Be kvietiškiečių, ketvirtfinaliuose „sustojusios“ ekipos buvo dar „Laukiniai šernai“, „Kazlų Riteriai“ ir „Kažką lankę“ krepšininkai. Be godžiai kelialapį dėl Didžiosios Taurės nurijusių „Savi“ krepšininkų, į pusfinalius pateko apgynusios savo reguliariajame sezone iškovotas pozicijas komandos – reguliaraus sezono nugalėtoja, vos vieną pralaimėjimą patyrusi „Dalmanta“, antroje vietoje finišavę „Atkutę“ ir pirmame ketverte buvę „United“.

„Dalmanta“ prieš ketvirtfinalius galėjo būti daugiau ar mažiau rami. Jai iššauti nebuvo problemų. Pirmenybių lyderė savo kelyje pora kartų sudorojo „Kazlų Riterius“. Pirmoje akistatoje dalmantiečiai varžovus įveikė rezultatu 15:8, antroje pergalę pasiekė įveikdami juos 19:11.

Kiek sunkiau ketvirtfinaliai klostėsi „Atkutę“ krepšininkams. Paminėtina tai, kad jie prieš pat atkrintamąsias kovas turėjo padaryti kur kas daugiau nei „apšilimą“. „Atkutę“ buvo nesužaidę dar poros sezono rungtynių, kurių baigtis nulėmė jų galutinę startinę poziciją ketvirtfinalyje. Sezono pabaigtuvėse „Atkutę“ krepšininkai gavo antausį nuo „Kvietiškio“, kuriems nusileido rezultatu 18:23. Kvietiškiečiai tame mače iš toli pataikė net 8 metimus. Antrame mače „Atkutę“, po taipogi atkaklios kovos, vos 2 taškų persvara 15:13 įveikė tądien išties kovingai nusiteikusius „Savi“ krepšininkus. Antra užimta pozicija „Atkutę“ krepšininkus ketvirtfinalyje suvedė su „Laukiniais šernais“. Pirmame mače jie varžovus įveikė susikraudami 7 taškų kapitalą – 13:6. Antroje akistatoje revoliucijos neįvyko. „Atkutę“ dar kartą šventė pergalę rezultatu 7:5.

Kaip jau minėjome, ketvirtfinalis nesusiklostė „Kvietiškio“ krepšininkams. Kaip parodė įvykių visuma, pirmas mačas ir pergalė 4 taškų skirtumu prieš „Savi“ (13:9) kelialapio į pusfinalį dar negarantavo. Garantijos dar nebuvo ir tuomet, kuomet antro mačo viduryje „Kvietiškio“ ekipa vėl pirmavo 4 taškais… Per penketą rungtynių minučių „Savi“ taip šovė, kad sugebėjo panaikinti šį deficitą ir laimėti rungtynes 21:14. 9 taškus nugalėtojų komandai pelnė S.Krinickas, 6 atsegė E.Besarabovas. Savotišką netikėtumą iliustruoja ir tai, kad pirmą tolimą metimą pirmenybėse pataikė ir V.Stiklakis. Rezultatyvumu tame lemtingame mače negalėjo pasigirti „Kvietiškio“ gretose rungtyniaujantis rezultatyviausias ir daugiausia tolimų metimų pataikantis pirmenybėse Donatas Batutis. Šįkart jo statistikoje buvo vos vienas tolimas metimas.

Kuo arčiau viena kitos komandos buvo turnyrinėje lentelėje, tuo dvikovos buvo atkaklesnės. Viena iš tokių buvo rungtynės tarp turnyrinės lentelės kaimynų, „United“ ir „Kažką lankę“ krepšininkų. Pirmoje nerezultatyvioje akistatoje „United“ įveikė varžovus vos vienu tašku – 6:5. „Kažką lankę“ visas viltis dėjo į antrą mačą, tačiau jaunimo komanda prieš varžovus krito ir antrąkart. Kur kas vyresni, brandaus amžiaus, labiau patyrę „United“ sužaidė efektyviau, tiksliau ir laimėdami antrąsias rungtynes trimis taškais (14:11) nugriebė paskutinį kelialapį į kelionę dėl Didžiosios Taurės.

 

Rezultatyviausi krepšininkai. Ketvirtfinaliai

 

Rezultatyviausi krepšininkai

Tarpusavio-susitikimų-rezultatai

Turnyrinė lentelė