Kazlų Rūdos SC „Ataka“ – „Perkūno Taurės“ finale

Praėjusių metų „Perkūno Taurės“ nugalėtojai, Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai atsidūrė per vieną žingsnį nuo galimybės pakartoti šį pasiekimą. Antradienio vakarą Kazlų Rūdos sporto centre Tomo Bietkio treniruojama komanda minėto turnyro pusfinalio akistatoje pranoko Birštono „Birštoną“ ir pateko į finalą. Varžovai nukauti rezultatu 86:61 (21:18; 23:13; 21:13; 21:17).

RKL „A“ lygos kovoms besirengiantys Kazlų Rūdos komandos krepšininkai dvikovoje su Birštono ekipa įsibėgėjo palaipsniui. Rungtynes aikštės šeimininkai pradėjo atidarydami tolimąją artileriją. Tritaškį švystelėjus I.Dirdai, o netrukus rezultatyviai ataką užbaigus U.Nikitinui atakiečiai pirmavo 5:2.

Sunkokai Kazlų Rūdos krepšininkams pirmomis rungtynių minutėmis sekėsi tvarkytis su varžovais stabdant jų atakas prie savo krepšio. Tokiu būdu birštoniečiai ne tik lygino rezultatą, bet ir buvo išsiveržę į priekį 9:5.

Panašių problemų turėjo ir svečiai, kurie stabdė Kazlų Rūdos komandos atakas prasižengdami. Ne kartą nuo baudų metimo linijos rinko taškus U.Nikitinas. Tai teko dar pirmame ketvirtyje daryti M.Makauskui, D.Ratkui. Taip iki kėlinuko pabaigos SC „Ataka“ susikrapštė trijų taškų pranašumą – 21:18.

Didesnio proveržio Kazlų Rūdos komanda pasiekė antrajame kėlinuke. Tolimais tiksliais metimais varžovų krepšį atakavo E.Barkus, M.Makauskas ir aikštės šeimininkų persvara artėjo prie dviženklės – 29:20. Nors Birštono krepšininkai buvo sumažinę atakiečių pranašumą iki 4 taškų (35:31), iki pirmos rungtynių pusės pabaigos aikštės šeimininkai peržengė ir 10 taškų persvaros ribą – 44:31.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis SC „Atakos“ atakos prigeso ir tuo pasinaudodami varžovai, po D.Jurgelionio tritaškio, buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 6 taškų – 48:42. Persiritus kėlinukui į antrą pusę, viskas grįžo į savas vėžes. Sėkmingai į žaidimą įsiliejo ir taškų plejadą paleido D.Senda, rezultatyviai atakas užbaigė I.Dirda, K.Šarukas ir po sausos atkarpos 12:0, atakiečiai pirmavo 62:42. Trečią atkarpą smeigdamas tritaškį  užbaigė J.Davniukas. Rezultatas švieslentėje buvo 65:44. Paskutinis rungtynių kėlinukas tebuvo daugiau formalumas, Kazlų Rūdos komanda iškovojo užtikrintą pergalę 86:61 ir „Perkūno Taurės“ finale atakiečiai susirems su VDU ekipa.

Rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos ekipos gretose šiame mače buvo po 14 taškų surinkę I.Dirda ir U.Nikitinas, 13 taškų – K.Šaruko sąskaitoje. SC „Atakos“ vidurio puolėjas šiame mače pataikė 3 tolimus metimus iš tiek pat galimų. Naudingiausi krepšininkai nugalėtojų gretose buvo taipogi U.Nikitino ir I.Dirdos tandemas, kurie surinko 21 ir 19 naudingumo balų. 6 rezultatyvius perdavimus atliko J.Davniukas.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ pranoko varžovus atkovotais kamuoliais (37 vs 31), rezultatyviais perdavimais (25 vs 15), rečiau klydo (12 vs 21), kur kas tiksliau ir dažniau atakavo krepšį nuo trijų taškų zonos (11/34 (32,35 proc) vs 3/15 (20 proc)).