Kazlų Rūdos SC „Ataka“ po pratęsimo nusileido Kėdainių SC „Kėdainiams“

Praėjęs savaitgalis RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse daugumai pirmaujančių komandų nebuvo sėkmingas. Po atkaklių dvikovų krito lygos lyderiai Jurbarko „Jurbarkas-Karys“, pralaimėjimą patyrė Tauragės „Tauragė“, šansu įšokti į pirmąją turnyrinės lentelės poziciją nepasinaudojo ir Kazlų Rūdos SC „Ataka“. T.Bietkio treniruojama komanda, šeštadienį viešėjusi Kėdainiuose, po pratęsimo buvo priversta pripažinti aikštės šeimininkų pranašumą. Varžovams nusileista rezultatu 82:94 (20:16; 24:13; 18:33; 15:15; pr. 5:17).

Pirmoje rungtynių pusėje dominavo Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Atakiečiai jau pirmomis pirmo kėlinuko minutėmis išsiveržė į priekį 13:3, priversdami varžovų strategą prašytis minutės pertraukėlės. Po 4 taškus Kazlų Rūdos komandai tuomet pelnė I.Dirda, J.Davniukas, 5 taškų serija pasižymėjo D.Senda. Sugrįžę iš pasitarimo Kėdainių krepšininkai buvo sumažinę SC „Atakos“ pranašumą iki 4 taškų, tačiau atkarpai einant į pabaigą atakiečių persvarą prie dviženklės artino taikliais metimais užbaigdami atakas K.Šarukas, U.Nikitinas – 20:12. Tiesa, varžovai likus rungtyniauti keletui dešimčių sekundžių surengė pora rezultatyvių atakų ir po pirmų dešimties minučių sumažino Kazlų Rūdos persvarą vėl iki 4 taškų.

Antrajame kėlinuke kėdainiečiai rezultatą akimirkai buvo išlyginę. Tolimu metimu tai padarė kėlinuko viduryje L.Danielius  – 26:26, tačiau netrukus varžovus nubloškė sėkmingas atakiečių atakų ruožas. T.Bietkio treniruojami krepšininkai sužaidė penkių minučių atkarpą 18:3. Kazlų Rūdos komanda rinko taškus rasdami spragų varžovų gynyboje tiek po krepšiu, tiek atakuodami kėdainiečių krepšį nuo trijų taškų zonos. Taškus atakiečiams tuomet rinko I.Dirda, M.Gelčius, J.Davniukas, o sėkmingą atkarpą vainikavo M.Makausko švystelėtas tritaškis, po kurio komandos ilsėtis į ilgąją pertrauką keliavo rezultatui esant švieslentėje 44:29.

Palankia atakiečiams linkme rungtynės klostėsi ir pirmomis trečio kėlinuko minutėmis. G.Asačiovas taikliu metimu buvo padidinęs Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 17 taškų – 48:31. Tačiau vis dažniau pataikydami Kėdainių krepšininkai ir naudodamiesi atakiečių gynybos spragomis pradėjo tirpdyti Kazlų Rūdos komandos pranašumą. Per kiek daugiau nei šešias minutes SC „Atakos“ persvaros neliko nė kvapo. Tuomet atakiečių puolimo degimą palaikė tolimi M.Makausko metimai, tačiau to neužteko. Likus rungtyniauti nepilnai dviems minutėms, Kėdainių ekipos krepšininkas L.Danielius tritaškiu persvėrė rezultatą jau savo komandos naudai 58:57. Trečios atkarpos pabaigoje atakiečių puolime tuomet tvykstelėjo U.Nikitinas. Taip SC „Ataka“ sugebėjo išsilaikyti ir duobėtą kėlinuką užbaigti rezultatui švieslentėje esant 62:62.

Paskutiniame ketvirtyje beveik nuolat pirmaujanti komanda buvo perėmę rungtynių iniciatyvą „Kėdainiai“. Šioje dvikovos fazėje penkias pražangas atakiečių gretose surinko vidurio puolėjas M.Gelčius ir komandai toliau teko verstis be jo. Rungtynės vyko taškas į tašką iki pat pabaigos. Likus iki jų pabaigos kiek daugiau nei minutei, J.Davniuko 5 taškų serija leido atakiečiams išsiveržti priekin 77:75, tačiau netrukus aikštės šeimininkai rezultatą išlygino – 77:77, o per nepilną aistrų, emocijų kupiną minutę daugiau nei vienai komandai pasižymėti nepavyko ir teko skelbti pratęsimą.

Deja, jo metu palikti aikštelę buvo priverstas su penkiomis pražangomis ir U.Nikitinas. Aikštės šeimininkai atrodė kiek šviežesni, sugebėjo primesti greitesnį žaidimą, atakuoti krepšį tiksliau. Taip aikštės šeimininkai pratęsimo metu įgijo dviženklį pranašumą ir laimėjo rungtynes 94:82.

Rezultatyviausiu krepšininku Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 19 taškų surinkęs J.Davniukas, 13 taškų – M.Makausko sąskaitoje, 11 sukaupė U.Nikitinas.

Komandinėje statistikoje atakiečiai dažniau klydo (18 vs 15), atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (15 vs 23), varžovai kur kas tiksliau atakavo krepšį nuo trijų taškų zonos (8/31 (25,8 proc) vs 10/25 (40 proc)).