Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ – RKL „A“ diviziono ketvirtfinalyje!!!

Naują istorijos puslapį verčia vos prieš keletą metų įsikūrusi Kazlų Rūdos „SC-Atakos“  komanda. RKL „A“ lygos debiutantai šiais metais iškopė į šių pirmenybių ketvirtfinalį!!!

Trečiadienį atakiečiai sukūrė dvigubą šventę. Dar pirmoje dienos pusėje Kazlų Rūdos krepšinio komandos stovyklą pasiekė žinia, kad geriausiu RKL “A” lygos kovo mėnesio treneriu pripažintas Tomas Bietkis (jo vedini atakiečiai praėjusį mėnesį iškovojo šešias pergales iš eilės, – aut.past.), na  o vakare atakiečiai baigė sunkų aštuntfinalio maratoną Ukmergėje ketvirtose serijos iki trijų pergalių rungtynėse patiesdami galingą “Olimpo” komandą.

Dvikova baigėsi rezultatu 76:61 (16:27; 14:29; 13:10; 18:10). Seriją “SC-Ataka” laimėjo 3:1. Kaip ir ankstesniuose mačuose, taip tą vakarą kaip vienas kumštis buvo ir Kazlų Rūdos krepšinio komanda, ir ją supantys, aistringai kariauną palaikantys sirgaliai.

Rungtynės vyko permainingai. Pirmame ketvirtyje solidžiau pasirodė aikštės šeimininkai. Kaip ir antrose serijos rungtynėse, vykusiose Ukmergėje, taip ir šįkart varžovai dvikovą pradėjo taikliu tritaškiu. Pasižymėjo D.Rimkus. Toliau sekė pora pramestų ukmergiškių tolimų metimų, tačiau dar vėliau pataikė K.Bielskis ir “Olimpas” pirmavo 5:0.

Atakiečiai prisišaudė trečią rungtynių minutę, kuomet apsisukdamas į varžovų krepšį pataikė G.Asačiovas  – 5:2. Tas pats krepšininkas netrukus sumetė ir pora baudos metimų, sumažindamas aikštės šeimininkų persvarą iki minimumo. Didesnę atkarpos dalį Kazlų Rūdos komanda varžovus sekė įkandin. Atakiečių puolimo arsenale solidžiai rungtyniavo J.Davniukas, D.Senda. Likus rungtyniauti iki pirmo ketvirčio pabaigos trims minutėms “Olimpas” pirmavo dviejų taškų persvara – 13:11, tačiau iki kėlinuko pabaigos ukmergiškiai pataikė tris tolimus metimus ir pasibaigus jam, susikrovė dviženklę persvarą – 27:16.

Antro kėlinuko pirmoje pusėje aikštės šeimininkai dar laikė 8-10 taškų pranašumą, tačiau palaipsniui įsibėgėjo ir atakiečių atakos. Taikliai varžovų krepšį apšaudė J.Davniukas, G.Asačiovas, D.Ratkus ir “Olimpui” pernelyg pabėgti nebuvo leista. Pažymėtina tai, kad “SC-Ataka” tiesiog puikiai realizavo baudos metimus. Visi 12 pirmoje rungtynių pusėje mestų metimų pasiekė tikslą.

Kazlų Rūdos komandos krepšininkai, aikštės periferijoje audringai palaikant sirgaliams, varžovų “Da Vinčio kodą” nulaužė antroje kėlinuko pusėje. Per tas pačias tik jau antro kėlinuko likusias tris minutes varžovai nesurinko nė taško, o pirmavo 41:31. Tuo tarpu atakiečiai jiems atseikėjo 14!

Taškų kaskadą užsuko Domantas Senda, kuris užbaigė rezultatyviai ataką pataikydamas iš vidutinio nuotolio, na o kito vizito metu į nepataikytą varžovų metimą atsakė tritaškiu, priversdamas ‘Olimpo” strategą prašyti minutės pertraukėlės. Tuomet švieslentėje varžovų persvara siekė penkis taškus – 41:36.

Po jos vaizdas aikštėje nesikeitė. Varžovų metimai skriejo pro šalį, o pražangomis stabdomi atakiečiai baudė aikštės šeimininkus taikliais baudos metimais. Kazlų Rūdos komandą į priekį išvedė tritaškį švystelėjęs U.Nikitinas – 43:41. Na, o pirmą dvikovos pusę vėl taikliu metimu užbaigė D.Senda – 45:41.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis iki septynių taškų persvarą trimis baudos metimais padidino J.Davniukas – 50:43. Varžovai kaip įmanydami mėgino panaikinti šį deficitą, tačiau nemažai paleistų jų metimų, ne be solidžios atakiečių gynybos skriejo pro šalį. Neretai varžovams kamuolys tiesiog slysdavo iš rankų.

Nors Kazlų Rūdos komandos krepšininkai taipogi dideliu taiklumu paraleliai nepasižymėjo, tačiau vėl puikiai pataikė baudos metimus ir iki kėlinuko pabaigos išlaikė septynių taškų pranašumą  – 58:51.

Solidžią gynybą ir olimpinę ramybę atakiečiai sugebėjo demonstruoti ir paskutiniame ketvirtyje. Buvo akimirkų, kuomet varžovams neužtekdavo surengti atakai 24 sekundžių, prigeso ir taiklių metimų plejada. Tuo tarpu atakiečiai kantriai ir metodiškai keliavo pergalės link. Vos tik varžovai mėgindavo artėti, tai tritaškį švysteldavo J.Davniukas, tai puolime drioksteldavo D.Senda, U.Nikitinas. Taip atakiečiai iki rungtynių pabaigos taškas po taško “atsikasė” iki pergalės laimėdami rungtynes 15 taškų skirtumu – 76:61. Kazlų Rūdos komanda įšoko į ketvirtfinalių lokomotyvą, kuriame jau laukia Kauno rajono “Omega”.

Rezultatyviausiais krepšininkais atakiečių ekipoje buvo 23 taškus pelnęs Jaunius Davniukas ir 17 jų surinkęs D.Senda. Pastarasis krepšininkas surinko 22 NB, J.Davniukas jų sukaupė 21. Įdomu pažymėti, kad gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis D.Senda mače atkovojo net 12 (!!!) kamuolių. 11 kamuolių sugriebė Mantas Gelčius.

Komandinėje įskaitoje „SC-Ataka“ laimėjo kovą po krepšiais (41 vs 38), rečiau klydo (9 vs 13), gerokai pranoko varžovus nuo baudų metimo linijos (23/26 (88,4 proc) vs (8/14 (57,1 proc)), tikslesni buvo ir tolimų metimų serijoje (7/25 (28 proc) vs (5/23 (21,7 proc)).