Trečiose RKL „A“ lygos aštuntfinalio rungtynėse atakiečiai iškovojo dar vieną dramatišką pergalę

RKL „A“ lygos debiutantai, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai, sugeba iš savų sirgalių išspausti visus adrenalino likučius… Tai demonstravo atakiečiai dar praėjusios savaitės ketvirtadienio vakarą, kuomet T.Bietkio treniruojama kariauna pirmose aštuntfinalio rungtynėse su galingai rungtyniaujančiais Ukmergės „Olimpo“ krepšininkais,po pratęsimo sugebėjo įveikti varžovus vieno taško persvara ir išsiveržti serijoje iki trijų pergalių į priekį 1:0.

Nors varžovai savoje aikštėje atsirevanšavo ir išlygino serijos rezultatą, tačiau pirmadienio vakarą atakiečiai vėl pasiekė savo, vėl laimėjo nervų karą ir įveikė Ukmergės krepšininkus vieno taško persvara, sukeldami ant kojų visus lig vieno maloniai stebinančius palaikymu savus sirgalius. Dramatiška akistata baigėsi 66:65 (19:16; 21:21; 8:11; 18:17). Reto dramatizmo serijoje T.Bietkio treniruojama kariauna išsiveržė vėl į priekį 2:1.

Pažymėtina tai, kad Kazlų Rūdos sporto centre jau eilę metų nebuvo tiek susirinkusių krepšinio sirgalių, kiek pastarosiomis dienomis jų atvyksta palaikyti savosios komandos. Faktas ir tas, kad pirmąkart Kazlų Rūdoje pradėjo formuotis atakiečių sirgalių būrys, savotiškai šeštoji miesto krepšinį reprezentuojanti kolona… Už tai Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ yra be galo dėkinga!!! Tai išties įkvepia siekti maksimalių rezultatų.

Na, o grįžtant į rungtynes, tai įtampa, džiaugsmo pliūpsniai, nusivylimo bangos griebiantis už galvos – tai buvo kertiniai šio mačo raktažodžiai. Pirmomis rungtynių minutėmis aikštės šeimininkams teko vytis varžovus. Ukmergiškių taškų sąskaitą jau ketvirtą rungtynių sekundę atidarė A.Krūminis. Čia pat M.Gelčius rezultatą išlygino – 2:2. Į dar pora rezultatyvių varžovų atakų, vėl taikliais metimais atsakė Kazlų Rūdos komandos puolimo smaigalyje atsidūręs M.Gelčius – 6:6.

Sėkmingą atakiečio žaidimą puolime toliau tęsė D.Senda, E.Barkus ir aikštės šeimininkai išsiveržė į priekį 11:6. Antroje pirmo kėlinuko pusėje, po J.Davniuko užbaigtos atakos, Kazlų Rūdos komandos persvara artėjo prie dviženklės – 17:8. Visgi nepavykus pataikyti keletos metimų aikštės šeimininkams, varžovai iki atkarpos pabaigos sumažino skirtumą iki trijų taškų – 19:16.

Antros atkarpos pirmomis minutėmis atakiečiai mėgino susigrąžinti turėtą persvarą. Po I.Dirdos ir J.Davniuko taškų, aikštės šeimininkų persvara vėl artėjo prie dviženklės  – 24:16. Didžiąją kėlinuko dalį Kazlų Rūdos komanda ir laikė šį, krepšinyje ganėtinai trapoką 6-8 taškų, pranašumą. Daugiau atitrūkti nepavyko. Nors atakiečiai gana solidžiai pataikė baudos metimus, pavykdavo suregzti atakų užbaigiant jas ir iš vidutinių nuotolių, tačiau tolimi metimai buvo “achilo kulnas”. Tiesa, negalėjo tuom pernelyg pasigirti ir varžovai, tačiau taškas po taško ir iki antro kėlinuko pabaigos “Olimpas” priartėjo prie “SC-Atakos” ir ilgoji pertrauka prasidėjo rezultatui esant švieslentėje 40:37.

Kazlų Rūdos komandai taškų bado zona buvo trečiojo kėlinuko pirma pusė. Atakiečiai neišvengė eilės klaidų puolime, keletas metimų skriejo pro šalį ir kiek sėkmingiau rungtyniavę svečiai persvėrė rezultatą savo komandos naudai 40:42. Prisišaudė atakiečiai tik penktąją trečio kėlinuko minutę, kuomet rezultatą išlygino G.Asačiovas – 42:42. Vėlesnėmis minutėmis ir toliau Kazlų Rūdos komanda puolime strigo. Laimei, ir varžovai galingu, rungtynių eigą lemiančiu puolimu pasigirti negalėjo. Apskritai gana nerezultatyvus trečias kėlinukas palankiau visgi klostėsi “Olimpui”. Šią atkarpą varžovai laimėjo trijų taškų skirtumu, tačiau galutinis rezultatas pasitinkant paskutinę dvikovos dalį buvo lygus – 48:48.

Paskutiniame ketvirtyje, po M.Gelčiaus ir G.Asačiovo metimų “SC-Ataka” vėl šoktelėjo priekin – 52:48, tačiau didesnio proveržio aikštės šeimininkams taip ir nepavykdavo pasiekti, sekdavo vėl eilė nepataikytų metimų. Taip Ukmergės krepšininkai nuolat lipo ant kulnų, o rungtynėms einant į pabaigą varžovai stumtelėjo atakiečius prie bedugnės krašto. Po sėkmingų keletos varžovų atakų, kuomet taškus rinko K.Bielskis, I.Lukošius ir tritaškinį kirtį smeigė D.Rimkus, likus rungtyniauti kiek daugiau nei dviem su puse minutės, “Olimpas” įgijo 7 taškų persvarą  – 56:63.

Rodėsi, kad antrą pergalę serijoje išsiveš ukmergiškiai, tačiau po T.Bietkio paprašytos minutės pertraukėlės atakiečiai sugebėjo maksimaliai mobilizuotis. Priešpaskutinę rungtynių minutę tritaškius smeigė J.Davniukas, o kitoje atakoje D.Ratkus ir varžovai tapo pasiekiami vienu tašku – 64:65.

Ukmergės treneris, nieko nelaukdamas, prašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos “Olimpui” nepataikius metimo, likus 21 sek., atakiečiams taškus pelnė D.Senda, persvėręs rezultatą Kazlų Rūdos komandos naudai – 66:65.

Varžovai turėjo galimybę surengti rezultatyvią ataką. Paskutines sekundes skaičiuojančios rungtynės pasiekė kulminaciją, kuomet prie atakiečių krepšio varžovai kaip įmanydami mėgino pataikyti į jį ir mesdami kamuolį, ir mėgindami kaip tinklinyje jį “pamušti”. Po atakiečių krepšiu buvo tikras rankų miškas, tačiau pataikyta nebuvo ir aikštės šeimininkai išplėšė dar vieną vieno taško skirtumu pergalę…

Rezultatyviausiai šiame mače “SC-Atakos” ekipoje buvo po 13 taškų surinkę D.Senda ir J.Davniukas. 12 taškų pasižymėjo M.Gelčius, kuris atkovojo ir 11 kamuolių. “SC-Atakos” vidurio puolėjas kartu

su Domantu Senda buvo ir naudingiausi komandos krepšininkai. Abu sukaupė po 14 NB. 12 NB pasižymėjo Jaunius Davniukas. G.Asačiovas atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje aikštės šeimininkai pranoko ukmergiškius kova dėl atšokusių kamuolių (40 vs 35), tikslesni buvo realizuojant baudos metimus  (10/13 (76,9 proc) vs 14/21 (66,6 proc)), taipogi atakuojant krepšį iš vidutinio nuotolio (22/44 (50 proc)) vs (21/45 (46,6 proc)).