Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ – RKL „B“ diviziono finale!!!

RKL “B” diviziono debiutantai, Kazlų Rūdos “SC-Atakos” krepšininkai, visu šimtu procentų pateisino reguliaraus sezono “B” pogrupio nugalėtojo statusą.

T.Bietkio kariauna po itin dramatiškos kovos penktadienio pavakarę RKL “B” diviziono pusfinalyje rezultatu 77:75 (18:20; 19:15; 15:23; 25:17) išplėšė pergalę prieš Radviliškio “Radviliškį-ŠSPC” ir pateko į šių pirmenybių didįjį finalą.

Šio pusfinalio nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis…

Žūtbūtinė akistata vyko itin permainingai. Pirmomis rungtynių minutėmis Kazlų Rūdos komandos krepšininkai prisišaudė labai sunkiai.

Nei vienam “SC-Atakos” gerbėjui nesinorėjo, kad kartotųsi RKL “B” diviziono TOPsport Taurės turnyro pusfinalis su šia ekipa… Taip nenutiko!

Radviliškiečiai pirmomis rungtynių minutėmis į priekį išsiveržė sausu rezultatu 9:0, tačiau Kazlų Rūdos ekipos tai neišmušė iš vėžių.

Pirmuosius taškus “SC-Atakai” sukrapštė M.Gelčius – 9:2. Na, o netrukus dar viena Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjo sėkmingai užbaigta ataka išprovokavus varžovo baudą ir pataikius papildomą baudos metimą, žingsnis po žingsnio T.Bietkio treniruojamą komandą artino prie varžovo – 11:5.

Radviliškio ekipa nieko nelaukdama prašėsi minutės pertraukėlės, tačiau po jos vis daugiau greito žaidimo stiliaus primetusi “SC-Ataka” ne tik lipo varžovams ant kulnų – 11:9.

Akimirkai, po taiklaus J.Davniuko metimo, Kazlų Rūdos ekipa, likus rungtyniauti iki pirmos atkarpos kiek daugiau nei pora minučių, pirmąkart rungtynėse išsiveržė priekį – 14:13.

Vis dėlto paskutinę sėkmingą ataką surezgė radviliškiečiai, kurie baigė atkarpą pirmaudami vos poros taškų skirtumu – 20:18.

Antrame ketvirtyje toliau vyko atkakli kova. Radviliškio krepšininkams pavyti, perimti iniciatyvai, Kazlų Rūdos komandai prireikė kiek daugiau nei pusės kėlinuko.

Rezultatą išlygino tolimu metimu L.Balčiūnas – 25:25, na o toliau smaginosi puolime puikią sportinę formą demonstravęs M.Klezys, kuris ne tik rinko tradicinius taškus, bet ir išprovokavęs varžovų pražangas, susikurdavo galimybę papildomai į savo komandos kraitį pridėti taškų ir papildomais baudos metimais.

Įsisiūbavusi “SC-Atakos” ekipa tapo sunkiai sustabdoma. Greitų atakų ir rezultatyvaus žaidimo dėka Kazlų Rūdos ekipa  vos per dvi tris minutes susikrovė dviženklę persvarą  – 35:25.

Tačiau kuriam laikui puolimo potencialas “SC-Atakai” strigo ir varžovai grėsmingai artėjo  – 35:31.

Teko guostis tuo, kad iki kėlinuko pabaigos Kazlų Rūdos komanda sugebėjo išlaikyti pirmaujančios ekipos statusą – 37:35.

Trečiame kėlinuke, pirmomis jo minutėmis ugnies puolime įpūsti tolimu metimu mėgino Ugnius Nikitinas – 40:35.

Jam antrino netrukus tolimąją artileriją atidaręs ir Rokas Grėbliūnas, po kurio tritaškių rodėsi, kad Kazlų Rūdos komanda po truputį perima vėl iniciatyvą į savas rankas – 50:43.

Tačiau “SC-Ataka” vėl keletą kartų nepataikė metimų iš ganėtinai patogių padėčių ir Radviliškis rezultatą išlygino  – 50:50.

Trečio kėlinuko antra pusė, jo pabaiga dar labiau apkarto Kazlų Rūdos komandai, kuomet aikštelę buvo priverstas palikti penkias pražangas surinkęs U.Nikitinas, o tai reiškė, kad “SC-Atakai” teks verstis be labai svarbaus komandai įžaidėjo.

Negana to, radviliškiečiai tuo metu pirmavo 6 taškų persvara – 52:58.

Ketvirtą kėlinuką sėkmingiau vėl pradėjo “Radviliškis-ŠSPC” – 52:60. Rodėsi, kad Kazlų Rūdos komandai viskas pradeda slysti iš rankų.

Gyvybės ir vilties įpūtė M.Sadausko ir M.Klezio pataikyti metimai. “SC-Ataka” sumažino varžovų deficitą iki 3 taškų – 57:60.

Po R.Grėbliūno tritaškio radviliškiečiai tapo pasiekiami vienu metimu iš vidutinių nuotolių – 62:64.

Ataka po atakos, taškas po taško, Kazlų Rūdos komanda, po M.Sadausko tikslaus metimo persvėrė rezultatą savo komandos naudai – 66:65, o netrukus vėl po R.Grėbliūno tritaškio, M.Gelčiaus taškų išprovokuojant ir varžovo pražangą, iki didžiojo tikslo buvo labai jau netoli – 72:68.

Augaloti, atletiški Radviliškio krepšininkai taip pat siekė savo ir taip pat atsakė taikliais metimais – 72:72.

Tuomet lyderystės ėmėsi naudingiausiu šio sezono krepšininku “B” divizione pripažintas Jaunius Davniukas, kuris kritiškiausiomis rungtynių akimirkomis rinko taškus savo komandai – 74:72.

Varžovai išlygino rezultatą baudos metimais – 74:74. O rungtyniauti buvo likusios kiek daugiau nei pusę minutės. Kuo toliau, tuo daugiau dramos…

Vieną paskutinių atakų surengusi “SC-Ataka”, po J.Davniuko pataikymo atšokant atgal nuo varžovų krepšio, vėl įžiebė didesnį taškų kiekį švieslentėje Kazlų Rūdos komandos pusėje – 76:74.

Radviliškio ekipa spėjo surengti ataką, po kurios buvo skirti du baudos metimai. Iš jų tikslą pasiekė tik vienas – 76:75, o rungtyniauti buvo likusios kiek daugiau nei dvi sekundės.

Radviliškio krepšininkai prasižengė vos Kazlų Rūdos ekipai pradėjus ataką prieš L.Balčiūną. Jis pataikė vieną iš dviejų baudų – 77:75, na  o per likusias sekundes iš aikštės vidurio varžovo švystelėtas kamuolys lanko nesiekė ir “SC-Ataka” prasiskynė kelią į RKL B” diviziono finalą!

Rezultatyviausi šiame pusfinalio mače Kazlų Rūdos komandoje buvo Rokas Grėbliūnas (16 taškų), Mantas Gelčius (13 taškų), Jaunius Davniukas (12 taškų) ir Mantas Klezys (11 taškų).

Naudingiausias ekipoje M.Gelčius, surinkęs 20 naudingumo balų ir atkovojęs 10 kamuolių. 6 rezultatyvius perdavimus atliko M.Sadauskas.

Komandinėje statistikoje “SC-Ataka” pranoko varžovus rezultatyviais perdavimais (17 vs 11) ir perimtais kamuoliais (8 vs 4), mažiau klydo (7 vs 12) ir tiksliau atakavo varžovų krepšį iš vidutinio nuotolio ((26/49 (53 proc) vs (21/50 (42 proc)).