Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ – RKL „B“ diviziono ketvirtfinalyje!

Šeštadienį Kazlų Rūdos “SC-Atakos” krepšininkai viešėjo pajūrio regione, Gargžduose, kuriuose atsakomosiose serijos iki dviejų pergalių rungtynėse dar kartą ietis sukryžiavo su “Gargždų-2” ekipa.

Trečiųjų serijos rungtynių neprireikė, T.Bietkio treniruojama komanda įveikė aikštės šeimininkus daugiau nei įtikinamu skirtumu (118:82 (32:16; 36:30; 30:16; 20:19)) ir pateko į RKL “B” diviziono ketvirtfinalį.

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė netaikliais tolimais metimais. Pirmi prisišaudė Kazlų Rūdos kariauna.

Taškų sąskaitą atidarė vidurio puolėjas Mantas Gelčius. Netrukus taiklų metimą, perėmęs kamuolį, pridėjo ir Ugnius Nikitinas. Čia pat varžovų krepšį taikliu metimu skrodė Jaunius Davniukas ir Kazlų Rūdos ekipa išsiveržė priekin 6:0.

Į tai varžovai atsakė pora taiklių baudos metimų, bet čia pat susilaukė ir atsako. Po M.Gelčiaus ir R.Grėbliūno rezultatyvių atakų “SC-Ataka” iškart susikrovė dviženklę persvarą – 14:2.

Sunkiai rinkusiems taškus gargždiškiams ir vėlesnėmis minutėmis teko stebėti tik rezultatyvų Kazlų Rūdos komandos žaidimą ir tirpstantį akyse šansą pakovoti dėl ketvirtfinbalio vietos dar vienose rungtynėse.

Jau 7-ąją pirmo kėlinio minutę, po L.Balčiūno tolimo metimo, T.Bietkio treniruojamos komandos persvara išaugo iki 20 taškų – 26:6.

Tiesa iki kėlinuko pabaigos varžovams pavyko nežymiai šią persvarą sumažinti – 32:16.

Antros atkarpos metu dvidešimties taškų persvarą Kazlų Rūdos komandai sugrąžino tritaškį švystelėjęs Adomas Rybelis – 39:18.

Netrukus prie tolimosios artilerijos taškų pridėjo ir M.Sadauskas, nuo baudos metimų linijos smaginosi M.Klezys. Dar neįpusėjus antram kėliniui, “B” diviziono “B” pogrupio lyderių persvara peržengė ir 30 taškų ribą – 50:18.

Nors aikštės šeimininkai iki pirmos kėlinio pusės skirtumą vėl sušvelnino, tačiau “SC-Ataka” šiame sezone sužaidė ko gero rekordinę bent jau pirmos rungtynių dalies pusę, kurios metu sugebėjo per pirmas 20 dvikovos minučių pelnyti beveik 70 taškų!

Po pirmos rungtynių dalies komandos ilsėtis išėjo rezultatui švieslentėje esant 68:46.

Pusę trečio kėlinuko Kazlų Rūdos komanda vis laikė varžovus pagarbiu atstumu, 22-25 taškų skirtumu, o antroje jo pusėje persvarą padidino daugiau nei 30 taškų ir lemiamą dvikovos dalį pasitiko pirmaudama 98:62.

Paskutinio ketvirčio metu “SC-Atakai” teliko formalioji dalis, tiesiog užbaigti rungtynes. Kaip jau minėta, jas laimėjo Kazlų Rūdos komanda varžovų krepšiui atseikėdama 118 taškų, į savąjį praleisdama 82.

Nugalėtojų gretose šiame mače net šeši krepšininkai pelnė 10 ir daugiau taškų. Daugiausia jų – J.Davniuko ir L.Balčiūno sąskaitose. Abu krepšininkai surinko po 19 taškų.

17 taškų pasižymėjo Rokas Grėbliūnas. Naudingumo kategorijoje taip pat buvo linksniuojamas L.Balčiūnas ir J.Davniukas, surinkę atitinkamai 24 ir 21 NB.

20 naudingumo balų pridėjo Mantas Sadauskas. Jis atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa pranoko varžovus kova dėl atšokusių kamuolių (30 vs 26), iš bet kokio atstumo taikliau atakavo varžovų krepšį, dvigubai pranašesni buvo rezultatyvių perdavimų sektoriuje (28 vs 14), perėmė daugiau kamuolių (19 vs 14).