„Šilo“ futbolininkai LFF Pirmos lygos pirmenybių sezoną pradėjo išplėšdami pergalę

Šeštadienį, kovo 20-ąją, prie starto linijos LFF Pirmos lygos futbolo pirmenybėse, po ketverių metų pertraukos, stojo G.Jarmalavičiaus ir S.Vikerto treniruojami Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai.

Tos dienos varžovais buvo itin pajėgi Kretingos „Minijos“ vienuolikė. Pirmame kėlinyje praleidusi įvartį, Kazlų Rūdos komanda antroje rungtynių dalyje sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet paskutinėmis dvikovos akimirkomis išplėšti ir pergalę.

Akistata baigėsi rezultatu 2:1 (0:1). Išlyginamąjį įvartį „Šilui“ pelnė Darius Isoda, na o visą tritaškį turnyrinei lentelei išplėšė komandos kapitonas Ričardas Beniušis.

Rungtynės vyko permainingai. Pirmi grėsmingesnį epizodą sukūrė „Šilo“ futbolininkai. Jau antrąją rungtynių minutę, keliant kampinį prie „Minijos“ vartų, į baudos aikštę atskriejusį kamuolį galva pamėgino nukreipti į vartų plotą R.Beniušis. Kamuolys skriejo virš vartų.

Nesužaidus nei 10 minučių Kazlų Rūdos komanda turėjo dar vieną standartinę situaciją – baudos smūgį. Priartėjęs prie kamuolio N.Labukas siuntė jį į baudos aikštę.

Tuomet galimai pavojingą situaciją suuodė Kretingos vartininkas E.Brezgys, kuris įsimaišęs tarp abiejų komandų futbolininkų kamuolį nukumščiavo.

Netrukus savo potencialą puolime pademonstravo ir aikštės šeimininkai. Turėdami savo gretose ne vieną individualiai techniškai stiprų futbolininką, taip pat demonstruodami ir kamuolio kontrolės galimybes, varžovai viltingai stebėjo situaciją, kuomet 18-ąją minutę, po perdavimo iš kairio krašto, kamuolį smūgiavo japonas Osawa Shogo.

Puikiai tos dienos mače rungtyniavęs M.Kulikauskas kamuolį atrėmė. Vos po trijų minučių vėl varžovai priartėjo prie „Šilo“ vartų. Tuomet baudos aikštės prieigose keletą staigių kamuolio užsikirtimų padarė G.Vaniuchinas ir siuntė kamuolį į vartų devyniukę.

Modestui Kulikauskui buvo įveikiama ir ši užduotis. Meistriškai atlikdamas šuolį jis kamuolį numušė už galinės linijos.

Antroje pirmo kėlinio pusėje užfiksuotas įsimintinas epizodas jau iš „Šilo“ komandos pusės, kuomet į varžovų gynėjų linijos tarpą puikų perdavimą adresuojant kamuolį J.Česnavičiui atliko Tadas Kvietkauskas.

„Šilo“ puolėjo veržimąsis su kamuoliu 34-ąją minutę baudos aikšte baigėsi tuo, kad varžovas blokavo kamuolį ir „Minija“ atsipirko kampiniu.

Po šio epizodo pirmi mušamo įvarčio skoniu džiaugėsi Kretingos futbolininkai. 35-ąją minutę atakos smaigalyje gavusį kamuolį aikštės šeimininką pasitiko išbėgęs iš vartų M.Kulikauskas, kuris kamuolį išmušė, bet nenutrūkusios atakos metu Kretingos futbolininkas baudos aikštėje buvo pargriautas su kamuoliu ir skirtas 11 m baudinys.

Jį realizavo N.Urba, išvesdamas savo komandą į priekį 1:0. Po praleisto įvarčio čia pat vos neįsiplieskė dar vienas epizodas prie „Šilo“ vartų, kuomet prie baudos aikštėje riedėjusio kamuolio priartėjo Sako Hamed, tačiau paskutinėmis akimirkomis pro kamuolį jis tiesiog prabėgo.

Aštrių epizodų epopėją „Minijos“ futbolininkai užbaigė kėlinio pabaigoje. Įžaidžiant kampinį, 43-ąją minutę kretingiškio smūgiuotas kamuolys iš baudos aikštės prieigų lyžtelėjo Kazlų Rūdos komandos vartų skersinį.

Nors Kretingos futbolininkai puolime buvo ir aštresni, tačiau „Šilo“ kariauna pakovoti dėl taškų rungtynėse vilčių nelaidojo.

Išlyginamojo įvarčio istorija užsisuko, kuomet 54-ąją minutę, po I.Tsyvilka skersuoto kamuolio, galingai jį smūgiavo galva R.Beniušis, tačiau varžovai atsipirko kampiniu.

Jo metu, abiejų komandų grūstimi baudos aikštėje pasinaudojo Darius Isoda, kuris bakstelėjo koja kamuolį ir šis atsidūrė „Minijos“ vartų tinkle – 1:1.

59-ąją minutę realią galimybę atstatyti įvarčio pranašumą turėjo kretingiškiai. Vieną akimirką baudos aikštėje kamuolys pateko prie V.Jašmonto kojų, kuris nekliudomas kamuolį smūgiavo. Į situaciją puikiai sureagavo M.Kulikauskas ir kamuolį koja atrėmė.

Dar vieną varžovų puolimo plejadą „Šilui“ teko atlaikyti 79-ąją rungtynių minutę. Tuomet Kazlų Rūdos komandai tai pat pavyko apsiginti.

Realią galimybę išsiveržti į priekį aikštės šeimininkai turėjo 87-ąją minutę, kuomet vienas iš varžovų sugebėjo pranerti su kamuoliu baudos aikštėje net pro keletą „Šilo“ futbolininkų.

Atlikęs dar vieną papildomą kamuolio lietimą kretingiškis smūgiavo jau iš aštroko kampo ir kamuolys suspurdėjo išorinėje vartų pusėje.

Neišnaudojus savų galimybių, jau per pridėto laiko pirmąją minutę „Minijos“ komanda griebėsi už galvų, kuomet jų baudos aikštėje kairiame krašte kamuolį perėmęs „Šilo“ puolėjas Ramūnas Mačežinskas nukreipė jį arčiau vartų buvusiam Ričardui Beniušiui ir komandos kapitonas negailestingai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą išplėšdamas Kazlų Rūdos komandai pergalę rezultatu 2:1!

“Šilo” gretose rungtyniavo: Modestas Kulikauskas, Darius Isoda, Audrius Račkus, Haroldas Serbenta, Deividas Karpavičius (46’ Ilya Tsyvilka), Nedas Labukas, Tadas Kvietkauskas (53’ Andrius Lekeckas), Artiom Spelman (46’ Mindaugas Minevičius (73’ Audrius Brokas)), Ričardas Beniušis, Justas Česnavičius (64’ Tomas Raštutis), Ramūnas Mačežinskas.