Kazlų Rūdos SC „Ataka“ savaitgalį atsirevanšavo ir „Omega-Taurui“, ir LCC ekipai

Puikiai savaitgalis susiklostė Tomo Bietkio treniruojamai Kazlų Rūdos SC „Atakos“ ekipai. Antruosius egzistavimo RKL „A“ lygoje metus skaičiuojanti komanda penktadienio vakarą Kaune, na o šeštadienį jau namų salėje atsirevanšavo dviems varžovams už patirtus pralaimėjimus pirmajame rate. Ypač saldi pergalė buvo penktadieninėse rungtynėse su Kauno r. „Omega-Tauras“ ekipa, kuriuos atakiečiai per pastaruosius dvejus metus susitikdami oficialiose lygos rungtynėse jau septintą kartą įveikė pirmąkart. Varžovai nukauti rezultatu 90:82 (20:18; 24:7; 25:30; 21:27). Priminsime, jog namų mače Kauno rajono ekipai nusileista buvo trimis taškais (76:79). Tokiu būdu T.Bietkio komanda „atrakino paskutinę spyną“ – lygoje nebeliko komandų, kuri per pastaruosius dvejus metus nebūtų įveikta bent vieną kartą. Neišgelbėjo varžovų nuo pralaimėjimo šįkart ir mestas pastiprinimas, prie komandos prisijungę O.Varanauskas, Š.Vingelis.

Su kaupu Kazlų Rūdos komandos krepšininkai atsirokavo ir su LCC ekipa. Priminsime, kad dar pirmojo rato akistatoje Klaipėdoje, turėję daugiau nei 20 taškų persvarą atakiečiai ją iššvaistė ir pergalę trimis taškais tuomet šventė LCC krepšininkai (74:71). Šįkart tokios duobės ir rungtynių posūkio SC „Atakos“ ekipa išvengė ir laimėjo rungtynes rezultatu 85:74 (24:15; 22:16; 17:18; 22:25).

Pradėdami pirmąjį dvigubo savaitgalio mačą atakiečiai atkaklumo nestokojo. Nors aikštės šeimininkai „Omega-Tauras“ pirmi išsiveržė priekin, tačiau čia pat varžovai sulaukdavo ir rezultatyvių Kazlų Rūdos SC „Atakos“ atakų. Puikiai atakiečių gretose ypač pirmoje dvikovos pusėje rungtyniavo J.Davniukas. Pirmame ketvirtyje jis ne kartą lygino rezultatą ir neleido aikštės šeimininkams pernelyg įsivažiuoti. Tiesa, tą sėkmingai darė ir komandos draugas I.Dirda ir taip pirmas ketvirtis vyko taškas į tašką iki jo pabaigos. Paskutinėmis pirmo kėlinuko minutėmis pora rezultatyvių reidų surengė U.Nikitinas, po kurio taškų, atakiečiai pirmavo 20:16. Tik paskutinėmis sekundėmis T.Galecko baudos metimais pelnyti taškai leido Kauno r. komandai sumažinti SC „Atakos“ pranašumą iki poros taškelių.

Aikštės šeimininkai gavo šalto dušo bangą antrajame kėlinuke. Sunkiai rinkdami taškus Kauno rajono krepšininkai į savąjį prasileido ne taip jau ir mažai. Atakiečiai pasižymėjo puikiu taiklumu. Dar antrojo kėlinuko pradžioje tolimus metimus švystelėjo E.Barkus, M.Makauskas, tritaškiais metimais taipogi pradėjo svaidytis J.Davniukas, galingai puolime rungtyniavo K.Šarukas ir atakiečių persvara pradėjo nepaliaujamai augti. Iki kėlinuko pabaigos T.Bietkio treniruojama komanda susikrovė 19 taškų pranašumą ir į ilgąją pertrauką iškeliavo pirmaudami 44:25. Įdomumo dėlei pažymėsime, kad SC „Atakos“ pataikymas nuo dviejų taškų zonos tuomet siekė net 81 proc, o J.Davniukas šioje rungtynių fazėje jau buvo surinkęs 16 taškų.

Trečios atkarpos pradžioje aikštės šeimininkai mėgino perimti iniciatyvą, tačiau čia pat sulaukdavo ir atsako. SC „Atakos“ bent laikiną ramybę dėl galimo persvaros praradimo puolime užtikrindavo K.Šarukas, jėgos atakose pridėdavo I.Dirda, kiti komandos draugai. Nors „Omega-Tauras“ šiaip ne taip sumažino Kazlų Rūdos komandos pranašumą, lemiamą ketvirtį atakiečiai pasitiko turėdami 14 taškų rezervą – 69:55.

T.Bietkio treniruojama komanda išlaikė egzaminą ir paskutiniame kėlinuke. Pirmoje jo pusėje SC „Ataka“ sugebėjo laikytis ties dviženklės persvaros riba. Kritiškesnėmis akimirkomis asmeninės iniciatyvos ėmėsi U.Nikitinas, atakose varžovų buvo nesulaikomas K.Šarukas. Taigi, vos kiek trumpam pradėjusius artėti varžovus atakiečiai vėl nubloškė. Vos perkopus kėlinukui į antrą pusę J.Davniukas tolimu metimu sugrąžino Kazlų Rūdos komandai dvidešimties taškų persvarą – 82:62. Kad ir kaip desperatiškai „Omega-Tauras“ besistengė pasivyti atakiečius, galutiniame rungtynių taške aikštės šeimininkams teko tenkintis tik aptirpdytu Kazlų Rūdos komandos pranašumu. Na, o pergalė 90:82 liko atakiečių rankose.

Rezultatyviausiais ir naudingiausiais krepšininkais šiose rungtynėse SC „Atakos“ gretose buvo K.Šarukas ir J.Davniukas pelnę atitinkamai 29 ir 21 taškus.  Minėti krepšininkai surinko 30 ir 23 naudingumo balų.

Komandinėje statistikoje SC „Ataka“ sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių (28 vs 25), buvo tikslesni už varžovus atakuojant krepšį iš bet kokio atstumo: baudos metimai (14/15 (93,3 proc) vs 14/20 (70 proc)), metimai iš vidutinių nuotolių (23/33 (69,6 proc) vs 16/32 (50 proc)), tolimi metimai (10/24 (41,6 proc) vs 12/33 (36,3 proc)).

Dar vienas džiaugsmo šūsnis Kazlų Rūdos SC „Atakos“ sirgalius aplankė ir šeštadienį rungtynėse su LCC tarptautinio universiteto komanda, kuri šiame sezone rungtyniauja gerokai sėkmingiau. Varžovai, pasižymintys taip pat tvirtu charakteriu, lengvai taškų niekam nedalina. Tą teko pajusti atakiečiams jau pirmomis dvikovos sekundėmis. LCC krepšininkai iškart mėgino spaudimu, aktyvia gynyba susikrauti kapitalą ir diktuoti rungtynėse sąlygas. Varžovai netruko išsiveržti į priekį 8:1. Vienintelį tašką tuomet atakiečiams pelnė baudą iš dviejų pataikęs M.Gelčius. Tuomet T.Bietkis, nieko nelaukdamas, prašė minutės pertraukėlės, po kurios Kazlų Rūdos komandos reikalai švelniai tariant pagerėjo – atakiečiai sužaidė seriją 16:0 ir patys priartėjo prie dviženklės persvaros 17:8. O buvo sužaista kiek daugiau nei penkios minutės. Taškus rinko tuomet M.Gelčius, I.Dirda, pora jų kartu išprovokuodamas ir varžovo pražangą pelnė U.Nikitinas, kuris pataikė ir papildomą baudos metimą. Taigi, Kazlų Rūdos SC „Ataka“ stojo į pirmaujančios komandos vėžes ir šio statuso iki rungtynių pabaigos jau nebepaleido. Pirmąjį kėlinuką atakiečiai baigė išlaikydami susiręstą 9 taškų pranašumą – 24:15.

Antrojo kėlinuko pirmomis minutėmis sėkmingai puolime rungtyniavo D.Senda. Jo prasiveržimai, pasibaigę taškais, po truputį augino Kazlų Rūdos komandos pranašumą, kuris pirmoje antro kėlinio pusėje buvo pasiekęs 17 taškų – 36:19. Panašią persvarą aikštės šeimininkai išlaikė iki kėlinuko pabaigos ir po pirmus dvikovos dalies pirmavo 46:31.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis LCC tarptautinio universiteto krepšininkai buvo bepradedą tirpdyti atakiečių pranašumą sužaidžiant atkarpą 6:0 – 46:37. Ledus puolime tuomet pralaužė Kazlų Rūdos komandoje D.Senda. Po jo taškų serijos vėl viskas lyg ir grįžinėjo į savas vėžes – 51:47. Tokia rungtynių raida, kuomet atakiečiai tai kiek padidina persvarą, tai varžovai ją kiek prigesina, tęsėsi iki ketvirčio pabaigos. SC „Ataka“ trečią kėlinuką baigė pirmaudami 63:49.

Didesnių posūkių, revoliucijų iš varžovų pusės neįvyko ir paskutinėje dvikovos dalyje. Varžovų užmačias peržengti 10 taškų atsilikimo ribą, netrukus kaip dūmą išsklaidė pora rezultatyvių M.Gelčiaus atakų ir iškalbingas jo epizodas, SC „Atakos“ vidurio puolėjo galingas dėjimas iš viršaus, po kurio atakiečiai ir toliau buvo priekyje 67:53. Taip Kazlų Rūdos komanda be didesnių ekscesų ir nukeliavo pergalės link laimėdami rungtynes dviženkle persvara – 85:74.

Rezultatyviausiais krepšininkais Kazlų Rūdos komandos gretose buvo 21 tašką pelnęs I.Dirda, 17 – D.Senda, 16 – M.Gelčius. Naudingiausiai ekipoje rungtyniavo po 25 naudingumo balus sukaupę I.Dirda ir M.Gelčius. U.Nikitinas, surinkęs 10 taškų, atliko net 7 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai gerokai lenkė varžovus atlikdami rezultatyvius perdavimus (21 vs 9), perimdami dvigubai daugiau kamuolių (14 vs 7) ir dvigubai rečiau klysdami (12 vs 24). SC „Ataka“ tiksliau atakavo krepšį už varžovus iš vidutinių nuotolių (28/42 (66,6 proc) vs 22/37 (59,4)).