Kazlų Rūdos SC „Ataka“ triumfavo „Perkūno Taurės‘ 2022“ finale

Ketvirtadienio vakarą „Perkūno Taurės“ titulą apgynė Tomo Bietkio treniruojami Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkai. Ir tai jie padarė ganėtinai sunkioje kovoje, finalinėje akistatoje rezultatu 88:84 (24:20; 23:16; 21:25: 20:23) įveikdami VDU ekipą. Šiems krepšininkams atakiečiai buvo nusileidę keletos taškų skirtumu grupės varžybose. Tiesa, tuomet Kazlų Rūdos komanda su varžovais rungtyniavo septyniese. Šįkart T.Bietkio kariauna grūmėsi beveik pilna komandos sudėtimi.

Finalinė akistata SC “Atakai“ klostėsi ne taip jau ir lengvai. Į du M.Gelčiaus pelnytus taškus rungtynių pirmąją minutę, VDU krepšininkai netrukus atsakė aštuoniais. Varžovai pataikė pora tolimų metimų paeiliui ir tai leido jiems susikrapštyti 6 pranašumą dvikovos pradžioje. Tiesa, varžovų stovykloje džiaugsmas pernelyg ilgai netruko, nes įpusėjus pirmam kėlinukui, atakiečiams surengus keletą rezultatyvių atakų, rezultatas švieslentėje buvo lygus – 10:10. Apylygis ir permainingas žaidimas tęsėsi beveik iki pirmo kėlinuko pabaigos. Sėkmingai į žaidimą įsilieję I.Dirda, U.Nikitinas, K.Šarukas leido Kazlų Rūdos komandai pirmą ketvirtį baigti pirmaujant 24:20.

Antrą ketvirtį taikliu tritaškiu metimu pradėjo VDU krepšininkai. Jį pataikė G.Užpalis, tačiau čia pat VDU sulaukė tokios pat vertės atsako – tolimąją artileriją atidarė K.Šarukas  – 27:23. Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas kartu su D.Ratkum netruko SC „Atakos“ persvarą padidinti ir iki 10 taškų – 33:23. Panašią persvarą T.Bietkio treniruojami krepšininkai išlaikė iki pirmos rungtynių dalies pabaigos ir į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami 47:36.

Trečio kėlinuko pradžioje didesne intriga lyg ir nedvelkė. Po D.Sendos prasiveržimo po VDU krepšiu ir jo pelnytų taškų atakiečiai pirmavo 50:36, tačiau keletui minučių Kazlų Rūdos komandos atakos prigeso ir varžovai sumažino SC „Atakos“ pranašumą iki 5 taškų – 52:47. Tuomet atakiečių puolamąsias pajėgas tolimais metimais išjudino I.Dirda, M.Makauskas, vis daugiau puolime buvo matomas M.Gelčius ir praėjusių metų „Perkūno Taurės“ nugalėtojų pranašumas grįžo į dviženklės persvaros rėmus – 62:51, tačiau olimpinei ramybei buvo dar anksti. VDU krepšininkus neretai gelbėdavo tritaškiai, kurių dėka varžovai neleido atitrūkti atakiečiams didesniu skirtumu ir paskutinį ketvirtį pasitikti išlaikant intrigą – 68:61.

Užsispyrę VDU krepšininkai, neturėdami ką prarasti ir pasinaudodami kartkartėmis kiek vangoka SC “Atakos“ kova dėl kamuolio prie savo krepšio, taipogi klaidomis sugebėjo ne tik nuolat lipti ant kulnų, bet ir perkopus paskutiniam ketvirčiui į antrą pusę persverti rezultatą savo komandos naudai – 72:73. Tokiu būdu permaininga kova vyko iki pat rungtynių pabaigos. Vis dėlto ją sėkmingiau sužaidė atakiečiai. Likus porai minučių iki dvikovos pabaigos tritaškį smeigė U.Nikitinas, Na o po nesėkmingos varžovų atakos, greitai priekyje su kamuoliu atsidūręs D.Senda pelnė dar du taškus ir SC „Ataka“ įgijo 6 taškų pranašumą – 83:77. Lyderiaujančios komandos pozicijų T.Bietkio treniruojama ekipa jau nebeužleido ir sunkiose rungtynėse iškovodama pergalę 88:84 antrus metus iš eilės iškovojo „Perkūno Taurę“.

Rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos ekipoje buvo 17 taškų pelnęs Mantas Gelčius, 13 – Domantas Senda, 12 jų surinkęs U.Nikitinas ir 11 pridėjęs I.Dirda. Naudingiausi ekipos krepšininkai buvo D.Senda (18 NB) ir U.Nikitinas (16 NB). Pastarasis krepšininkas atliko net 8 rezultatyvius perdavimus. D.Senda rungtynių metu nugvelbė iš varžovų 5 kamuolius.

SC „Atakos“ krepšininkai kiek pranašesni už varžovus buvo kovoje dėl atšokusių kamuolių (37 vs 34), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (24 vs 17), tikslesni buvo atakuodami krepšį iš vidutinių nuotolių (27/42 (64,29 proc) vs 20/40 (50 proc)). VDU krepšininkai buvo pranašesni atakuojant krepšį nuo trijų taškų zonos (7/29 (24,14 proc) vs (10/28 (35,71 proc)).