Kazlų Rūdos „SC-Ataka“ žengė pirmą žingsnį ketvirtfinalio link

Ketvirtadienio vakarą žūtbūtinių kovų ciklą pradėjo Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. RKL „B“ diviziono debiutantė sporto centro salėje lenktynes dėl pagrindinio šio sezono trofėjaus aštuntfinalio akistatoje pradėjo su Gargždų „Gargždų-2“ ekipa.

T.Bietkio treniruojama komanda seriją iki dviejų pergalių pradėjo įveikdami varžovus pirmosiose rungtynėse įtikinamu skirtumu – 105:75 (34:12; 21:19; 21:26; 29:18).

Kazlų Rūdos komanda žengė pirmą žingsnį kovoje dėl RKL „B“ diviziono nugalėtojo titulo ketvirtfinalio link.

„SC-Atakos“ krepšininkai visas su rungtynėmis susijusias dilemas išsprendė dar pirmame kėlinuke. Kazlų Rūdos puolimo mašiną įsiūbavo tiksliais metimais iš vidutinio ir tolimo atstumo Jaunius Davniukas.

Tiesa, pora taiklių metimų atsakė ir varžovai, tačiau čia pat patekę į aktyvios gynybos spąstus ir gaudami dar eilę taškų, pajūrio regiono komanda atsilikinėjo 7 taškais – 11:4.

Gargždų ekipa netrukus prašė minutės pertraukėlės, tačiau po jos Kazlų Rūdos krepšininkai puolime buvo nesulaikomi. T.Bietkio treniruojamą komanda vėl buvo galima pamatyti rungtyniaujančią taip kaip didžiąją sezono dalį.

Jau šeštą rungtynių minutę aikštės šeimininkai, po sausos serijos 11:0, priekyje buvo 22:4. Pirmą atkarpą Kazlų Rūdos ekipa baigė pirmaudama daugiau nei 20 taškų skirtumu – 34:12.

Antro kėlinio pradžioje „SC-Ataka“ vėl surengė keletą antskrydžių. Po A.Rybelio švystelėto tritaškio Kazlų Rūdos komandos pranašumas išaugo beveik iki 30 taškų – 41:12. O po šio krepšininko galingo dėjimo iš viršaus buvo peržengtas ir šis slenkstis – 46:15.

Tiesa, aikštės šeimininkai ilgainiui kiek atlyžo ir varžovai iki kėlinuko pabaigos, sugebėdami surengti ne vieną ataką, tarp kurių taip pat atsakyti pora skrydžių kraunant kamuolį į krepšį, sumažinti „SC-Atakos“ pranašumą – 55:31.

Antroje rungtynių dalyje „Gargždų-2“ ekipa vilčių dar nelaidojo ir mėgino stoti į kovą. Tiesa, pirmomis trečio kėlinuko minutėmis J.Davniuko pasirodymas davė savo. Po jo ir A.Liepuonio tiksliai užbaigtų atakų, Kazlų Rūdos komandos persvara sugrįžo prie 30 taškų – 64:33.

Netrukus krepšys atsirišo ir gargždiškiams. Varžovai pataikė keletą tritaškių, sugebėjo surengti ne vieną rezultatyvią ataką ir iki trečio kėlinuko pabaigos aptirpdė Kazlų Rūdos komandos pranašumą – 76:57.

Iš paskutiniųjų mėgindami kabintis į rungtynes varžovai ketvirtame kėlinuke akimirkai buvo sumažinę „SC-Atakos“ pranašumą iki 15-16 taškų, tačiau netrukus gavo dar vieną Kazlų Rūdos puolimo porciją ir buvo sugrąžinti į tų pačių 30 taškų skirtumo pozicijas.

T.Bietkio treniruojama komanda iškovojo įtikinamą pergalę 105:75 ir Kazlų Rūdos ekipa mėgins ją pakartoti jau šį šeštadienį Gargžduose atsakomosiose rungtynėse, kurios numatytos 12.00.

Ketvirtadienio vakaro mače įspūdingą pasirodymą surengęs J.Davniukas buvo ir rezultatyviausias krepšininkas (24 taškai), ir naudingiausias (33 NB).

20 taškų surinko A.Liepuonis, kurio naudingumas siekė 24 balus. Tiek pat naudingumo balų sukaupė ir vidurio puolėjas Mantas Gelčius, kuris be kita ko atkovojo 11 kamuolių ir atliko net 8 rezultatyvius perdavimus.

Kalbant apie komandinę statistiką, Kazlų Rūdos ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 vs 29), pranoko gerokai varžovus rezultatyviais perdavimais (34 vs 11), perėmė daugiau kamuolių (14 vs 6).

„SC-Ataka“ tiksliau apšaudė Gargždų komandos krepšį iš vidutinių (47/31 (65,9 proc)) vs (40/23 (57,5 proc)) ir tolimų atstumų (24/8 (33,3 proc)) vs (24/5 (20,8 proc)).