Kazlų Rūdos „SC-Atakai“ rungtynėse su Ukmergės „Olimpu“ namų sienos nepadėjo

Šeštadienio popietę Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse kluptelėjo prieš dar vieną „Olimpo“ komandą. T.Bietkio treniruojamai ekipai nepavyko susitvarkyti su Ukmergės komanda. Nukraujavusi, be poros itin svarbių krepšininkų, be traumuotų Manto Gelčiaus ir Igno Dirdos rungtyniavusi Kazlų Rūdos kariauna nusileido varžovams rezultatu 70:78 (27:20; 8:17; 14:17; 21:24).

Po šio pralaimėjimo vis trapesnė darosi šiuo metu „SC-Atakos“ užimama šeštoji pozicija, o iki reguliaraus sezono pabaigos Kazlų Rūdos komandai dar lieka šešerios rungtynės.

Dvikovos su Ukmergės „Olimpu“ pradžia nieko blogo aikštės šeimininkams nežadėjo. Solidžiai rungtyniaudami puolime pirmos atkarpos metu atakiečiai dominavo. Apsikeitus netaikliais tolimais metimais, pirmomis rungtynių minutėmis aikštės šeimininkams ledus pralaužė tritaškį švystelėjęs į varžovų krepšį G.Asačiovas, o sekančios atakos metu tą patį padarė J.Davniukas. Po jų metimų „SC-Ataka“ išsiveržė priekin 6:0, priversdama varžovus iškart prašytis minutės pertraukėlės.

Po jos aikštės šeimininkai dar pora kartų sėkmingai užpuolė varžovų krepšį ir po dar vieno J.Davniuko tritaškio pirmavo 11:4. Ilgainiui vis daugiau prisišaudė ir Ukmergės krepšininkai, kurie atitrūkti aikštės šeimininkams neleido. Kai kuriomis pirmo kėlinuko akimirkomis ukmergiškiai buvo bepradedą artėti prie Kazlų Rūdos komandos, tačiau iki atkarpos pabaigos atakiečiai išsaugojo 7 taškų persvarą – 27:20.

Antro kėlinuko metu „SC-Atakos“ puolime pagausėjo netaiklių metimų. Ukmergės krepšininkams tai sekėsi daryti geriau ir taškas po taško varžovai, likus rungtyniauti kiek daugiau nei minutei, po L.Buitkaus tritaškio, rezultatą išlygino 35:35, o po T.Rimkaus taiklaus metimo pirmąją rungtynių dalį „Olimpas“ baigė jau persvėręs rezultatą savo komandos naudai – 35:37.

Po didesnio atokvėpio, po ilgosios pertraukos, Kazlų Rūdos krepšininkai mėgino perimti rungtynių iniciatyvą, rezultatą išlyginus D.Ratkui – 39:39, tačiau vėl puolime trūko taiklių metimų. Eilė jų skriejo pro šalį ir varžovai iki kėlinio vidurio įgijo 6 taškų pranašumą – 39:45.

Vargais negalais, po keletos sėkmingesnių reidų, iki kėlinuko atkarpos likus trims minutėms, D.Senda rezultatą išlygino 47:47, tačiau kėlinio pabaigoje vėl tikslesni buvo svečiai, kurie užbaigė kėlinuką, J.Fominui sumetus tris baudos metimus, turėdami 5 taškų pranašumą – 49:54.

Paskutinio ketvirčio pirmomis minutėmis, nepavykstant deramai apsiginti nuo Ukmergės komandos atakų, pastarųjų persvara buvo išaugusi iki 10 taškų – 55:65, o rungtyniauti buvo likę daugiau nei pusę kėlinio.

Kazlų Rūdos krepšininkams šiame sezone ne kartą buvo pavykę ir ne iš tokios duobės kapanotis, tačiau šįkart taip nenutiko. Lemtingomis rungtynių akimirkomis „Olimpo“ komandoje atsirasdavo krepšininkų, kurie pataikydavo savo metimus ir pernelyg priartėti „SC-Atakai“ neleisdavo. Aikštės šeimininkams buvo pavykę per likusias dvikovos minutes priartėti iki septynių taškų. Ukmergiškiai daugiau mažiau persvarą išlaikė ir laimėjo rungtynes rezultatu 78:70.

Po šių rungtynių rezultatyviausi krepšininkai Kazlų Rūdos komandos gretose buvo J.Davniukas ir G.Asačiovas, surinkę atitinkamai 16 ir 14 taškų. Dešimt jų pridėjo E.Barkus. G.Asačiovas buvo naudingiausias atakiečių krepšininkas, surinkęs 14 NB.

„SC-Ataka“ nusileido varžovams šiame mače tiek kova dėl atšokusių kamuolių (30 vs 41), kiek atsiliko ir rezultatyvių perdavimų grafoje (9 vs 11).

Nors aikštės šeimininkai gerokai dažniau perėmė iš ukmergiškių kamuolį (12 vs 4), rečiau klydo (12 vs 18), tačiau varžovai buvo kiek tikslesni atakuojant krepšį tiek nuo baudos metimo linijos (8/13 (61,5 proc) vs 12/18 (66,6 proc)), tiek iš vidutinių (22/45 (48,8 proc) vs (21/42 (50 proc)), tiek tolimų atstumų (6/24 (25 proc) vs 8/24 (33,3 proc)).