Kazlų Rūdos SC „Atakos“ dvigubas savaitgalis – dvi pergalės ir trečia pozicija turnyrinėje lentelėje

Šį savaitgalį Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams teko pakeliauti po Lietuvą. Pakeliauti ne  poilsio  tikslais su sakykime kokiu nors  „Tezturu“ ar „Makaliumi“ poilsio sumetimais, o su savu transportu ar su sporto centro autobusu į RKL „A“ lygos frontą, į krepšinio kovas dėl pergalių, dėl geresnės ateities pavasarį vyksiančiose atkrintamosiose akistatose. Penktadienis ir šeštadienis Tomo Bietkio treniruojamai komandai paženklintas abejomis pergalėmis.

Penktadienio vakarą atakiečiai dramatiškoje kovoje, po pratęsimo Prienuose 84:80 (21:24; 23:21; 11:13; 18:15; 11:7) nukovė „Labas Gas-KKSC“ ekipą, na o šeštadienį dar ankstyvą rytą išdūmę ir popietę pasiekę šiaurinę Lietuvą, Naująją Akmenę, SC „Ataka“ neleido suabejoti pranašumu, įveikdami „Patriots“ komandą. Mačas su varžovais baigėsi rezultatu 89:63 (21:12; 26:20; 24:19; 18:12). Abejose rungtynėse Kazlų Rūdos komandai teko verstis be dviejų pajėgių krepšininkų – D.Sendos ir M.Gelčiaus, todėl džiugina tai, kad komandos draugai sugebėjo susitelkti, mobilizuotis ir iškovodami abi pergales sudarė sąlygas džiaugtis atakiečiams bent jau savaitę trečiąja turnyrinės lentelės pozicija.

Žvelgiant į rungtynių su Prienų krepšininkais peripetijas, atakiečiams buvo išties nelengva. Aikštės šeimininkai pirmavo didesnę rungtynių dalį ir T.Bietkio treniruojamai kariaunai teko kliautis tvirtu charakteriu, atkaklumu ir sukaupta patirtimi, kuomet rungtynės vyksta nuolatinėje įtampoje. Didžiąją pirmojo kėlinuko dalį pirmavusiems prieniškiams atakiečiai nuolat šnopavo į nugaras. Neleisdami pernelyg įsivažiuoti, ne prasčiau puolime nei varžovai žaidė M.Makauskas, K.Šarukas, J.Davniukas. Rezultatas šios atkarpos metu buvo ne kartą lygintas, o vieną akimirką tritaškiu jį buvo persvėręs E.Barkus. Visgi kėlinuko pabaigoje sėkmingiau sužaidė Prienų krepšininkai ir laimėjo jį trijų taškų persvara  – 24:21.

Antros atkarpos pradžioje taškais prabilus kitam SC „Atakos“ trejetui D.Ratkui, E.Barkui, G.Asačiovui, atakiečiai jau patys privertė vytis varžovus – 30:24. Tuomet tolimų metimų serija prapliupo „Labas Gas-KKSC“ krepšininkai ir vėl rungtynės vyko taškas į tašką. Taip komandos išėjo ilsėtis Prienų ekipai turint minimalią persvarą 45:44.

Atkakliai ir nervingai vyko ir trečias kėlinukas, neišryškindamas dominuojančios komandos rungtynėse. Viena ar kita ekipa buvo nuolat pasiekiama per vieną metimą. Paskutinė ketvirtį komandos pradėjo Prienams pirmaujant trimis taškais – 58:55.

Paskutinio ketvirčio metu aikštės šeimininkai turėjo 4-6 taškų persvarą, kurią atakiečiai vis patirpdydavo. Reikalui esant, puikiai baudos metimus realizuodavo U.Nikitinas, taškų rinko J.Davniukas, K.Šarukas. Adrenalino pliūpsniai maksimumą pasiekė paskutinę pagrindinio laiko minutę. Likus 39 sekundėms, varžovų persvarą iki minimumo sumažino I.Dirda. Po Prienų inicijuotos minutės pertraukėlės, varžovams atakoje nepavyko pasižymėti, o jau sekančio epizodo metu, prasižengus prieniškiams, prie baudų metimo linijos stojo U.Nikitinas. Viena iš dviejų baudos metimų pasiekė tikslą ir rezultatui esant 73:73 teko skelbti pratęsimą.

Jo pirmoje pusėje dominavo Prienų krepšininkai, tačiau SC „Ataka“ nebūtų SC „Ataka“, jei neparodytų ne tik nagus, bet ir ragus. Likus rungtyniauti porai su trupučiu minutės ir varžovams pirmaujant 78:75, tritaškiu rezultatą lygino K.Šarukas. Netrukus aikštės šeimininkų klaidas taškais Kazlų Rūdos komandos vidurio puolėjas vertė kartu su G.Asačiovu ir atakiečiai šventė pergalę išplėšdami ją 4 taškų skirtumu – 84:80.

Kazlų Rūdos komandai 25 taškus ir 29 naudingumo balus rinko Karolis Šarukas, 12 taškų pridėjo J.Davniukas, 11 taškų ir 18 NB  – U.Nikitinas, 16 naudingumo balų sukaupė, 6 rezultatyvius perdavimus atlikęs G.Asačiovas, 10 taškų pridėjo Ignas Dirda.

Abiejų ekipų dauguma komandinių statistikos rodiklių buvo ganėtinai panašūs. Nors varžovai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (36 vs 41), tačiau atakiečiai darė šiek tiek mažiau klaidų (12 vs 14), kiek tikslesni buvo nuo trijų taškų metimo linijos (7/25 (28 proc) vs 5/26 (19, 2 proc)).

Kur kas vienakryptiškenė tendencija rungtynių eigoje užfiksuota šeštadieniniame mače su „Patriots“ ekipa. Didžiąją pirmo kėlinuko su varžovais dalį puolime siautėjo K.Šarukas su M.Makausku, kurių dėka Kazlų Rūdos komanda turėjo pirmaujančios ekipos statusą, o atkarpos pabaigoje J.Davniuko kelių taškų serija leido atakiečiams baigti atkarpą pirmaujant 9 taškais – 21:12.

Antrajame kėlinuke, po M.Makausko tolimo šūvio dar pirmoje kėlinuko pusėje, Kazlų Rūdos komanda pirmą kartą perkopė ir dviženklę persvarą – 26:14, o sužaidus kiek daugiau nei penkias jo minutes, po K.Šaruko rezultatyviai užbaigtos atakos, Kazlų Rūdos komandos persvara pasiekė ir 16 taškų – 36:22. N.Akmenės krepšininkams sunkai sekėsi tvarkytis su atakiečių vidurio puolėju, o ir patys rezultatyviomis atakomis puolime pasigirti negalėjo. Vienu metu, likus rungtyniauti iki pirmos dvikovos pusės trims minutėms, Kazlų Rūdos komandos persvara artėjo ir prie 20 taškų ribos  – 40:22. Tiesa, aikštės šeimininkai jį kiek aptirpdė, tačiau į ilgąją pertrauką kur kas pakilesnės nuotaikos keliavo atakiečiai, pirmaudami 47:32.

Didesnę trečios atkarpos dalį toliau tęsėsi atakiečių dominavimas, persvarą išlaikant ties 20 taškų riba. Visgi varžovai pamėgino „maištauti“ ir surengę kelias rezultatyvias atakas, sumažinę persvarą iki 14 taškų – 63:49, pamėgino įjungti aukštesnę pavarą ir gindamiesi nuo Kazlų Rūdos komandos atakų. Tačiau greitai į savas vėžes viską grąžino 8 taškų seriją paleidęs M.Makauskas ir „Patriots“ krepšininkams viltys ką nors pakeisti mače buvo kaip reikiant apkarpytos. Paskutiniam ketvirčiui komandos ruošėsi rezultatui esant 71:51. Lemtingas mūšis kaip ir neįvyko. SC „Ataka“ tvirtai laikė lyderystės vadžias. Iš Kazlų Rūdos komandos atakų pabūklo daugiausia taikliais metimais tuomet pyškino J.Davniukas ir pasibaigus rungtynėms atakiečiai šventė užtikrintą pergalę  – 89:63.

Daugiausia problemų varžovams pridarė rungtynėse 21 tašką surinkęs J.Davniukas, 19 – M.Makauskas ir 18 – K.Šarukas. M.Makausko ir K.Šaruko tandemas surinko po 26 naudingumo balus, J.Davniukas  – 24 NB.

Nors komandinėje įskaitoje absoliuti lygiava užfiksuota kovoje dėl atšokusių kamuolių (37 vs 37), atakiečiai rečiau klydo, (8 vs 12), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (17 vs 12), atakavo kur kas taikliau ir gerokai daugiau atliko baudos metimų (16/19 (84,2 proc) vs 3/4 (75 proc)), nuo dviejų (20/35 (57,1 proc) vs 18/37 (48,6 proc)) bei trijų taškų (11/30 (36,6 proc) vs 8/32 (25 proc)) zonų.