Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai išvykoje pranoko VDU ekipą

Po poros savaičių pertraukos, susijusios su Didžiosiomis metų šventėmis, į kovų areną RKL „A“ lygos pirmenybėse sugrįžo Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Penktadienio vakarą T.Bietkio treniruojama kariauna, rungtyniaudama be lyderio J.Davniuko, rezultatu 94:67 (27:23; 20:17; 20:13; 27:14) pranoko VDU krepšininkus ir pirmojo rato kovas užbaigė iškovodama dešimtąją pergalę.

Su tokiu pergalių bagažu Kazlų Rūdos komanda šiuo metu įsitvirtinusi šeštoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Tiesa, po dešimt pergalių sukaupusios turnyrinėje lentelėje net trys aukščiau stovinčios ekipos: Raseinių „Raseiniai“, Tauragės „Tauragė“ bei Kauno r. „Omega“. Faktas ir tas, kad minėti varžovai kol kas sužaidę vieneriomis/dviem rungtynėmis mažiau.

Na, o mače su VDU pirmaisiais smuikais Kazlų Rūdos komandoje grojo G.Asačiovas ir I.Dirda, surinkę po 19 taškų. 15 taškų varžovams atseikėjo U.Nikitinas bei 11 taškų pridėjo D.Senda. Naudingumo balų skalėje figūravo taip pat G.Asačiovas (26 NB), I.Dirda (20 NB) bei U.Nikitinas (19 NB). Mantas Gelčius laimėjo 8 dvikovas dėl kamuolio.

Komandinėje įskaitoje atakiečiai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (39 vs 25), demonstravo kur kas daugiau komandinio žaidimo epizodų (20 vs 13), tikslesni buvo atakuojant krepšį iš vidutinių (27/49 (55,1 proc) vs 13/32 (40,6 proc)) tiek iš tolimų (8/18 (44,4 proc) vs 10/29 (34,4 proc)) atstumų.

Kalbant apie rungtynių visumą, Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai iš esmės turėjo visų rungtynių kontrolę, nepaisant to, jog pirmoje dvikovos pusėje didesnio atotrūkio nuo varžovų ir nebuvo, o rungtynių pradžioje VDU krepšininkai bent trumpam sugebėdavo persverti rezultatą ir savo komandos naudai.

T.Bietkio treniruojama komanda demonstravo įvairiapusiškesnį, brandesnį žaidimą, susikurdami geresnių progų užbaigti atakas. Tuo tarpu VDU krepšininkai pirmoje dvikovos pusėje gelbėjosi daugiau tolimais metimais, prasibrauti prie „SC-Atakos“ krepšio varžovams buvo kur kas sudėtingiau.

Žvelgiant į rezultatų dinamikos eilutę, pirmoji atkarpa didesnę jos dalį vyko taškas į tašką, pirmaujant tai vienai tai kitai komandai. Septintąją jos minutę rezultatas švieslentėje buvo lygus 13:13. Tuomet Kazlų Rūdos krepšininkai pora kartų privertė varžovus prasižengti, surengė dar pora rezultatyvių reidų ir po I.Dirdos bei U.Nikitino tikslių atakų, laimėdami atkarpą 7:0, į priekį išsiveržė 20:13. Pirmaujančios komandos statusą Kazlų Rūdos ekipa išsaugojo iki atkarpos pabaigos, laimėdama ją 4 taškais – 27:23.

V.Šalčiaus ir D.Uosio tritaškiai pirmomis antro kėlinuko minutėmis leido VDU krepšininkams išlyginti rezultatą 29:29, tačiau dar nesužaidus nei pusę antrojo ketvirčio, po P.Dembinsko taipogi iš toli švystelėto taiklaus metimo, Kazlų Rūdos ekipa vėl truktelėjo ir priekyje buvo 7 taškais – 38:31. Varžovams pernelyg arti priartėti niekaip nepavyko. Einant į pabaigą pirmai dvikovos pusei, po  D.Sendos tritaškio „SC-Atakos“ persvara perkopė į dviženklę 46:35.

Viskas, ka galėjo VDU krepšininkai padaryti, tai sumažinti šį pranašumą iki 6 taškų (46:40). Į didžiąją pertrauką komandos išėjo ilsėtis T.Bietkio kariaunai pirmaujant 47:40.

Antroje rungtynių pusėje padėtį ir toliau kontroliavo Kazlų Rūdos komandos krepšininkai. Kai tik varžovams pavykdavo surengti rezultatyvią ataką, čia pat atšaudavo tai U.Nikitinas, tai I.Dirda, tai kiti komandos draugai. Trečiam kėlinukui ritantis link pabaigos, padaugėjo iš Kazlų Rūdos komandos pusės ir tolimų metimų. Po G.Asačiovo ir I.Dirdos tokių „lauknešėlių“ varžovams, atakiečiai pradėjo tolti nuo aikštės šeimininkų 65:50 ir paskutinę atkarpą T.Bietkio treniruojama komanda pradėjo, kuomet švieslentėje rezultatas buvo 67:63.

Paskutinio ketvirčio metu Kazlų Rūdos ekipa tiesiog smaginosi. VDU krepšininkų tolimoji artilerija pritilo, tuo tarpu „SC-Atakos“ „taškų muzika skambėjo“ atakuojant krepšį tiek iš toli, tiek iš vidutinių nuotolių.

Rungtynėms skaičiuojant paskutines minutes atakiečiai vienu metu pirmavo ir trisdešimties taškų skirtumu – 90:58, o rungtyniauti dar buvo likusios pora minučių. Jas „SC-Ataka“ užbaigė kiek atsipalaidavusi, nesiversdama per galvą. Kazlų Rūdos ekipa užtikrintai įveikė varžovus rezultatu 94:67.