Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai pergalių seriją pratęsė Ukmergėje

Maksimaliai vaisinga ši savaitė Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams. Dar penktadienio vakarą dešimties taškų skirtumu sporto centro salėje ant menčių paguldę Plungės „Olimpo“ krepšininkus (78:68), šeštadienio popietę T.Bietkio treniruojama ekipa keliavo į Ukmergę, kurioje susirėmė su taipogi to paties pavadinimo „Olimpo“ komanda.

Kazlų Rūdos krepšinio kariauna varžovų nepagailėjo ir nukovė juos įtikinamu skirtumu – 81:55 (31:10; 12:16; 18:11; 20:18). Tokiu būdu atakiečių iš eilės iškovotų pergalių serija nusidriekė iki trijų.

Kaip ir prieš savaitę vykusiose rungtynėse Kaune prieš LSU krepšininkus, taip ir mače prieš Ukmergės „Olimpą“ „SC-Ataka“ užbangavo jau nuo pat pirmų minučių ir varžovus nubloškė į nogdauną rungtynių pradžią sužaisdami 19:2.

Aikštės šeimininkus į neviltį varė sėkmingas M.Gelčiaus, J.Davniuko ir I.Dirdos žaidimas puolime. Negelbėjo varžovų, dar rezultatui esant 9:2, ir minutės pertraukėlė. Antroje pirmo kėlinuko pusėje sėkmingai į Kazlų Rūdos komandos žaidimą įsiliejo Paulius Gvazdaitis. Jo keletos pataikytų metimų dėka „SC-Ataka“ iki pat atkarpos pabaigos išlaikė solidžią persvarą, laimėdami kėlinuką net 31:10.

Antro kėlinuko metu Kazlų Rūdos komandos atakuojančios pajėgos prigeso, komanda kiek atsipalaidavo. Nieko keisto, kai dar rungtynių pradžioje susikrauni nemenką persvarą. Tiesa, pirmomis antro ketvirčio minutėmis puolimo potencialu aikštės šeimininkai taipogi nepasižymėjo. „SC-Ataka“ ketvirtąją antro kėlinio minutę pirmavo 25 taškų skirtumu – 38:13. Šiaip ne taip „Olimpas“ aptirpdė iki pirmos rungtynių dalies pabaigos Kazlų Rūdos komandos persvarą iki 17 taškų ir išėjo į ilgąją pertrauką perrikiuoti gretas rezultatui esant švieslentėje 43:26.

Antroje rungtynių pusėje didesnių perversmų neįvyko. T.Bietkio treniruojama komanda, antroje trečio kėlinuko pusėje padidinę apsukas vėl perkopė 20 taškų pranašumo ribą ir po trijų kėlinių pirmavo 61:37.

Paskutiniame kėlinuke šiokios tokios intrigos į rungtynes mėginta įnešti pataikius iš eilės tritaškius D.Rimkui ir K.Surgėlai. Dar pora taiklių baudos metimų pridėjus D.Rimkui, olimpiečiai atsilikimą buvo sumažinę iki 14 taškų – 67:53. O rungtyniauti buvo likusios trys minutės. Tai buvo viskas, ką galėjo išspausti ukmergiškiai, nes visas jų viltis kaip pavasarinį sniegą čia pat taikliais metimais tirpdė J.Davniukas, I.Dirda. Jėgos pridėjo E.Barkaus taškai. Na, o akistatą vainikavo paskutinėmis minutėmis aikštėje pasirodžiusio A.Chaladausko tolimas taiklus metimas, padėjęs tašką rungtynėse – 81:55.

Rezultatyviausi krepšininkai šiame mače Kazlų Rūdos ekipos gretose buvo Ignas Dirda ir Paulius Gvazdaitis, surinkę po 18 taškų. „SC-Atakos“ vidurio puolėjo pavardė figūravo dar dviejuose dubliuose. P.Gvazdaitis sugriebė 15 kamuolių ir surinko net 30 naudingumo balų. Solidus buvo ir J.Davniuko pasirodymas rungtynėse prieš Ukmergės ekipą. J.Davniuko sąskaitoje buvo 25 naudingumo balai, 13 taškų, 12 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Komandinėje statistikoje „SC-Atakos“ krepšininkai totaliai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių (54 vs 31), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18 vs 14), tiksliau atakavo krepšį iš vidutinių (23/48 (47,9 proc) vs 18/50 (36 proc)) ir tolimų (8/19 (42,1 proc) vs 3/19 (15,7 proc)) atstumų.