Puiki „SC-Atakos“ dvigubos savaitės pradžia – įveiktas Plungės „Olimpas“

Penktąja pergale penktadienio vakarą sporto centre RKL „A“ lygos pirmenybėse nudžiugino Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. Jauno, kruopštaus krepšinio specialisto T.Bietkio treniruojama ekipa rezultatu 78:68 (22:12; 19:15; 19:21; 18:20) įveikė Plungės „Olimpo“ krepšininkus.

Kazlų Rūdos kariaunoje šiame mače karaliavo Jaunius Davniukas, kuris surinko 26 taškus ir 24 naudingumo balus. „SC-Atakos“ komandos lyderis sugriebė net 10 kamuolių. Snaiperio savybes pademonstravęs krepšininkas pataikė 5 tolimus metimus (5/11 (45,4 proc).

Dubliais šiame mače taipogi pasižymėjo 16 ir 10 taškų surinkę Ignas Dirda bei Mantas Gelčius. Gytis Asačiovas atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Komandinėje statistikoje Kazlų Rūdos ekipa pranoko plungiškius kova dėl atšokusių kamuolių (48 vs 35), komandiniu žaidimu (rezultatyvūs perdavimai – 20 vs 12), solidesnė buvo ir pataikymu į krepšį iš bet kurio atstumo (baudų metimai (10/14 (71,4 proc) vs (9/14 (64,2 proc)), dviejų taškų zona (22/44 (50 proc) vs 22/53 (41,5 proc)), tritaškiai (8/22 (36,3 proc) vs 5/21 (23,8 proc)).

Rungtynės tarp abiejų kaimyninėse iki mačo turnyrinės lentelės pozicijose esančių ekipų prasidėjo atkakliai. Varžovai, dar nesibaigus pirmai pirmo kėlinio minutei, savo taškų kraitį atsidarė pataikydami tritaškį, į kurį analogišku metimu atsakė čia pat ir Jaunius Davniukas – 3:3. Taškas į tašką mačas vystėsi beveik iki pat kėlinuko vidurio – 7:7.

Ilgainiui Kazlų Rūdos komanda surengė keletą rezultatyvių reidų. Po I.Dirdos greito prasiveržimo ir pataikyto metimo, čia pat tolimą metimą pataikius J.Davniukui, o sekančios atakos metu dar vieną tolimą metimą smeigus I.Dirdai, „SC-Ataka“ įgijo apčiuopiamą pranašumą – 15:7. Jo aikštės šeimininkai nebepaleido iki pirmos atkarpos pabaigos ir trumpam atokvėpiui išėjo turėdama dviženklę persvarą – 22:12.

Surengus keletą greitų atakų, Kazlų Rūdos komanda antro kėlinuko pirmomis minutėmis, po taiklių P.Gvazdaičio, E.Barkaus ir G.Asačiovo metimų, buvo įgijusi ir 14 taškų pranašumą  – 28:14, o antroje atkarpos dalyje, po I.Dirdos rezultatyviai užbaigtų atakų, „SC-Ataka“ buvo atitolusi ir 16 taškų skirtumu (36:20; 39:23). Rodėsi, kad ramia vagele rungtynės ir toliau tęsis, po pirmos jų pusės atakiečiai pirmavo 41:27.

Vis dėlto intriga įsiplieskė trečio kėlinuko metu. Plungės komandos krepšininkai antroje jo pusėje pradėjo grėsmingai artėti prie Kazlų Rūdos komandos. Užteko keletos Kazlų Rūdos ekipos klaidų puolime, o Plungės komandos krepšininkui T.Domarkui pataikius pora tolimų metimų, iš dviženklės Kazlų Rūdos komandos persvaros beliko 6 taškai – 47:41.

Tuomet varžovų artėjimą taikliu metimu mėgino pristabdyti U.Nikitinas – 49:41. Bet čia pat vaisingai ataką užbaigė įsisiautėjęs T.Domarkas, tritaškį smeigė M.Jurkaitis ir „SC-Ataka“ tapo pasiekiama vienu tolimu metimu – 49:46.

Lyderystės aikštės šeimininkų gretose ėmėsi J.Davniukas, kuris per likusias pora minučių sugebėjo atsakyti Plungės ekipai 8 taškų serija ir paskutinę atkarpą pasitiko Kazlų Rūdos komanda turėdama vėl dviženklę persvarą – 60:48.

Plungės „Olimpo“ krepšininkai rankų nenuleido, atkakliai lipo aikštės šeimininkams ant kulnų ir paskutinio kėlinuko metu. Vos varžovai mėgindavo priartėti, kritiškesnėmis rungtynių akimirkomis taikliais metimais savo komandą priekin patempdavo J.Davniukas. Vis dėlto, likus rungtyniauti beveik tris minutes, po M.Jurkaičio tolimo taiklaus metimo, plungiškiai buvo sumažinę Kazlų Rūdos komandos pranašumą iki 4 taškų – 68:64.

Dar daugiau įtampos pridėjo ir tai, kad tomis akimirkomis ties 5 pražangų riba balansavo „SC-Atakos“ įžaidėjai U.Nikitinas, G.Asačiovas. O aikštėje pasirodyti dėl traumos negalėjo D.Senda.

Tuomet puolime sėkmingai sužaidė M.Gelčius, kuris vienos iš Kazlų Rūdos atakų metu, atsikovojęs kamuolį prie varžovų krepšio, baudė juos taikliu metimu, o netrukus baudos metimus pataikė neleistinai varžovų sustabdytas G.Asačiovas – 72:64. Per likusias pusantros minutės Kazlų Rūdos ekipa persvaros neiššvaistė ir laimėjo akistatą 10 taškų skirtumu – 78:68.