Kazlų Rūdos SC „Atakos“ krepšininkams dvigubas savaitgalis nesusiklostė

Pora karčių piliulių šį savaitgalį RKL „A“ lygos krepšinio pirmenybėse teko nuryti T.Bietkio treniruojamai Kazlų Rūdos SC „Atakos“ komandai. Penktadienį vykusiose išvykos rungtynėse Raseiniuose atakiečiams nepavyko sustabdyti pastaruoju metu lig tol 11 pergalių iš eilės skynusios „Raseinių“ ekipos. Varžovams nusileista 4 taškų skirtumu – 92:96 (14:20; 20:22; 24:31; 34:23). Na, o šeštadienį Kazlų Rūdoje teko pripažinti Prienų „Labas GAS-KKSC“ pranašumą. Prieniškiai šventė pergalę rezultatu 82:71 (21:13; 20:23; 16:11; 25:24). Guodžia tik tai, kad pora patirtų pralaimėjimų SC „Atakos“ dar neišstūmė iš antrosios vietos turnyrinėje lentelėje.

Abiejuose mačuose atakiečiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje nuo pat pirmų minučių. Penktadienio dvikovoje su Raseiniais Kazlų Rūdos komandos krepšininkams sunkiai sekėsi skintis kelią po Raseinių krepšiu. Pirmoje dvikovos pusėje „savęs nerado“ abu atakiečių bokštai. Po kelių netaiklių SC „Atakos“ metimų, jau pirmomis dvikovos minutėmis raseiniškiai išsiveržė priekin 7:0.

Kazlų Rūdos komanda prisišaudė tik ketvirtą dvikovos minutę, kuomet tritaškį švystelėjo M.Makauskas, o dar po pauzelės pora taškų pridėjo G.Asačiovas – 7:5.  Rodėsi esama požymių, kad pirminis jaudulys ar kitos aplinkybės, trukdančios demonstruoti komandai realų jos potencialą keliauja į šoną, tačiau netrukus aikštės šeimininkai vėl surengė pora rezultatyvių atakų ir susigrąžino 7 taškų persvarą – 12:5. Raseinių krepšininkai pirmos atkarpos metu daugiau neatitolo. Jų puolimui turėjo kontrargumentų ir SC „Ataka“. Pirmo kėlinuko pabaigoje sėkmingai į puolimą atakiečių gretose įsijungė E.Barkus. Jo 5 taškų serija kėlinukui einant į pabaigą leido priartėti prie varžovų sumažinant šių persvarą iki 3 taškų – 17:14. Visgi paskutinį tašką pirmame kėlinuke padėjo aikštės šeimininkai. Po B.Ilevičiaus tritaškio, į poros minučių trukmės atokvėpį komandos keliavo Raseiniams pirmaujant 20:14.

Antrame kėlinuke SC „Atakos“ puolimą kritiškesniais momentais tempė U.Nikitinas, I.Dirda, tačiau vis dar „nematomi“ puolime buvo atakiečių centrai. Laimei, ganėtinai neblogai Kazlų Rūdos komandai sekėsi pataikyti iš tolimų atstumų. Po vieno iš tritaškių, pataikius jį G.Asačiovui, Kazlų Rūdos komanda, vos perkopus kėlinukui į antrą pusę, buvo sumažinusi Raseinių persvarą iki minimumo – 29:28. Tačiau aikštės šeimininkai, neretai rasdami spragų atakiečių gynyboje baudos aikštėje, jomis naudojosi ir netrukus padidino pranašumą iki 11 taškų – 39:28. Šį kiek aplamdė dar pora iki kėlinuko pabaigos pelnytų atakiečių tritaškių. Pasižymėjo U.Nikitinas ir K.Šarukas. Pirmą dvikovos dalį Raseiniai baigė pirmaudami 8 taškais – 42:34.

Antroje rungtynių pusėje, pastebimai pagerėjo Kazlų Rūdos komandos puolimas, kur kas efektyviau išnaudojant vidurio puolėjus, tačiau gynyboje reikalai nesitaisė. Varžovai nardė po atakiečių krepšiu ir rinko taipogi taškus. Negana to, Raseiniai papylė ir tritaškių seriją ir taip trečiame kėlinuke susikrovė 15 taškų pranašumą  – 73:58.

Paskutinio ketvirčio pradžioje raseiniškių persvara jau buvo pasiekusi ir 17 taškų. Priremti prie sienos atakiečiai sugebėjo grįžti į rungtynes. Ledus išjudino tritaškius suleidę M.Makauskas, J.Davniukas, vėlesnėmis minutėmis taškų seriją rinko K.Šarukas, I.Dirda. Likus rungtyniauti nepilnai 4 minutėms, iš varžovų persvaros buvo likę 5 taškai – 80:75.

Dar didesnė tikimybė perimti rungtynių iniciatyvą išaugo, kuomet jų įtampos raseiniškių gretose nebeatlaikė 5 pražangą gavęs M.Košelis, čia pat techninės pražangos sulaukė ir visa varžovų komanda. Tuomet po atakiečių realizuotų baudos metimų švieslentėje buvo 82:79. O rungtyniauti buvo likusios net trys minutės. Deja, aikštės šeimininkai sugebėjo vėl padidinti persvarą iki 10 taškų, kurią kovingi atakiečiai per minutę sumažino vėl iki 3 taškų. Po J.Davniuko tritaškio, likus rungtyniauti 18 sekundžių Raseiniai buvo priekyje 93:90. Deja, daugiau atakiečiams priartėti nepavyko ir aikštės šeimininkai šventė pergalę 96:92.

Rezultatyviausiais krepšininkais šiame mače atakiečių gretose buvo 20 taškų rinkęs I.Dirda, 18 – Karolis Šarukas, 13 – Matas Makauskas, 11 – U.Nikitinas bei 10 taškų pelnęs J.Davniukas. Pastarasis krepšininkas kartu su K.Šaruku buvo ir naudingiausi komandoje. Jų naudingumas įvertintas atitinkamai 23 ir 22 balais.

Nors komandinėje įskaitoje SC „Ataka“ dominavo po krepšiu (34 vs 22), tačiau Kazlų Rūdos komanda padarė daugiau klaidų (18 vs 11), raseiniškiai perėmė daugiau kamuolių (11 vs 3). Ko gero tai iš esmės ir nulėmė tokią dvikovos baigtį, nes metimų sektoriuje atakiečiai Raseinių ekipai niekuo nenusileido. Kazlų Rūdos kariauna solidžiai pasirodė nuo baudų metimų linijos (21/24 (87,5 proc) vs 18/23 (78,2 proc)), atakuodami krepšį iš vidutinių nuotolių (16/29 (55,1 proc) vs 21/40 (52,5 proc)). Labai neprastas T.Bietkio treniruojamos komandos pasirodymas buvo ir atakuojant krepšį iš toli (13/29 (44,8 proc) vs 12/25 (48 proc)).

SC „Atakos“ krepšininkai sužaidė kiek blankokas namų rungtynes su Prienų „Labas GAS-KKSC“ ekipa. Nors varžovai į dvikovą atvyko septyniese, tačiau rungtynių metu ryškėjo tai, kad prieniškiai buvo šviežesni, turėjo kiek daugiau parako. Atakiečiams sunku buvo tvarkytis stabdant tiek P.Gvazdaitį,  A.Tilindę, kitus atakuojančius krepšininkus, kurie daugiausia „laimės ieškojo“ ir beje dažnai ją rasdavo po Kazlų Rūdos komandos krepšiu.

Prienų krepšininkai pirmavo šeštadienį vykusiose rungtynėse nuo pat pirmų minučių. Pirmoje pirmo kėlinuko pusėje prieniškiai turėjo 3-5 taškų pranašumą, o atkarpos pabaigoje vienu metu priartėjo iki dviženklės persvaros – 19:10. Didžiąją SC „Atakos“ taškų dalį šios atkarpos metu sudarė M.Gelčiaus rezultatyvus žaidimas. Tuo tarpu varžovų puolime spėjo pasižymėti kone visi aikštėje tuo metu buvę krepšininkai. Kėlinukui einant į pabaigą, pažadinti Kazlų Rūdos komandą tritaškiu mėgino U.Nikitinas, tačiau toliau sekė beveik dvi tuščios atakiečių minutės ir po pirmo kėlinuko Prienai pirmavo 21:13.

Antrame ketvirtyje SC „Atakos“ problemos po savo krepšiu stabdant varžovų atakas tęsėsi. Kazlų Rūdos komanda tai kompensavo tritaškiais metimais, kuomet juos pataikė J.Davniukas, K.Šarukas, tačiau tokio pat kalibro metimais atsakydavo ir svečių krepšininkai, todėl aikštės šeimininkai ir toliau buvo taškų deficito būsenoje. Prienai nuolat buvo priekyje 5-8 taškais ir pirmą dvikovos dalį pabaigė pirmaudami 41:36.

Trečio kėlinuko pirmomis minutėmis atakiečiai mėgino perimti iniciatyvą. Po K.Šaruko taškų, varžovai buvo pasiekiami tritaškiu – 40:43, tačiau ir toliau „Achilo kulnas“ buvo varžovų siautėjimas užbaigiant atakas po Kazlų Rūdos komandos krepšiu. O vienas, kitas atakiečių nepataikytas metimas kainavo tai, kad „Labas GAS-KKSC“ netrukus vėl priartėjo prie dviženklės persvaros – 40:49. Po dar vieno trumpo atakiečių pabangavimo Prienai toliau laikė iniciatyvą ir po trijų kėlinukų pirmavo 57:47.

Kazlų Rūdos ekipai perversmo rungtynėse nepavyko suorganizuoti ir paskutiniame ketvirtyje. Šviežesni, alkanesni pergalės ir užsivedę Prienų krepšininkai vienu metu, po K.Okmano tritaškio, pirmavo jau ir 15 taškų skirtumu – 76:61, o rungtyniauti buvo likusios dvi su puse minutės. Maksimaliomis pastangomis aikštės šeimininkai, po dviejų M.Makausko tritaškių, dar buvo jį aptirpdę iki 7 taškų – 71:78, tačiau varžovai per likusią nepilną dvikovos minutę atsilaikė ir šventė pergalę 82:71.

Daugiausia taškų Kazlų Rūdos komandoje šiose rungtynėse rinko J.Davniukas (14 taškų), K.Šarukas (12 taškų), I.Dirda (11 taškų). Naudingiausiu krepšininku ekipoje buvo J.Davniukas (14 NB).

Komandinėje įskaitoje varžovai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (29 vs 35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (13 vs 21). Prienų krepšininkai kur kas efektyviau atakavo krepšį iš vidutinių nuotolių (17/37 (45,9 proc) vs 30/45 (66,6 proc)).