Kazlų Rūdos „Šilo“ sezono finišas – LFF Pirmos lygos bronzos medaliai

Sekmadienį finišavo LFF Pirmos lygos pirmenybės. Ir dėmesio – Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai įsirašė antrą pagal rangą pasiekimą per visą klubo istoriją – tapo 2021 m Pirmos lygos bronzos medalių savininkais.

Futbolo sirgaliams priminsime, kad 2016-siais to paties stratego, G.Jarmalavičiaus treniruojama kariauna buvo ir šios lygos nugalėtojais. Sugrįžus po kelerių metų pertraukos į šią lygą, šis pasiekimas daugeliui ko gero pranoko lūkesčius.

Paskutinėse sezono rungtynėse „Šilo“ futbolininkams, nusitaikiusiems į bronzos medalius, tereikėjo sužaisti bent lygiosiomis. O varžovais sekmadienio pavakare Kaune buvo „Kauno Žalgirio B“ vienuolikė.

Po ganėtinai įtempto pirmojo kėlinio, pasibaigusio lygiosiomis 1:1, G.Jarmalavičiaus treniruojami futbolininkai pranoko varžovus rezultatu 4:1. Du įvarčius į varžovų vartus mušė rezultatyviausiu tapęs Pirmos lygos žaidėju Ričardas Beniušis, po įvartį pridėjo Darius Isoda ir Audrius Račkus.

Rungtynes kur kas aštriau pradėjo Kazlų Rūdos komandos futbolininkai. Pirmas dešimt dvikovos minučių žaidimas vyko daugiau varžovų aikštės pusėje. Jau 5-ąją rungtynių minutę Kauno komandos vartininko klaida, mėginant išmušti kamuolį nuo savų vartų, nepasinaudojo „Šilo“ futbolininkai. R.Mačežinskas, perėmęs kamuolį kauniečių aikštės pusėje, nukūręs prie varžovų vartų atliko perdavimą R.Beniušiui, tačiau pastarojo smūgiuotą kamuolį vos spėjęs gynybon sugrįžti aikštės šeimininkų futbolininkas kamuolį blokavo.

10-ąją minutę, Kazlų Rūdos komandai rezgant ataką, iš baudos aikštės prieigų gana galingai užsimojo K.Silich, tačiau kamuolys prazvimbė pro pat Kauno komandos vartų virpstą. Vėlesnėmis dvikovos minutėmis įsidrąsino ir „Kauno Žalgirio B“ komandos futbolininkai.

13-ąją minutę, aikštės šeimininkų greito reido metu, kairiame baudos aikštės krašte atsidūręs su kamuoliu varžovas ganėtinai iš aštroko kampo pamėgino smūgiuoti, tačiau G.Zenkevičius kamuolį atrėmė.

25-ąją minutę pavojingas epizodas užfiksuotas jau prie Kauno komandos vartų. Ataką užkūrė Kyrylo Silich, kuris pasiuntė kamuolį į baudos aikštę ir joje galva smūgiavo R.Beniušis, tačiau kamuolys prazvimbė pro pat vartų virpstą.

Vos po penkių minučių greitą ataką surengė „Kauno Žalgirio B“ futbolininkai. Vėl vienas iš aikštės šeimininkų atsidūręs kairiame baudos aikštės krašte galingai smūgiavo, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Nulinė komandų lygiava buvo sugriauta kėliniui einant į pabaigą. 39-ąją minutę, po I.Raštučio skersuoto kamuolio, jį galva į vartų tinklą pasiuntė Ričardas Beniušis, išvedęs Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Deja, ilgai persvaros „Šilui“ išlaikyti nepavyko. Klaida aikštės viduryje „Kauno Žalgiris B“ pasinaudojo 42-ąją minutę. Tuomet į greitą ataką suskubus kauniečiams jos smaigalyje atsidūręs Ignas Jonaitis rezultatą išlygino – 1:1.

Antrajame kėlinyje „Šilo“ futbolininkai įrodė, kas vertesni pergalės ir kad komandos statusas lygoje nėra atsitiktinis. Įžanga į įvarčių oazę buvo 56-oji rungtynių minutė, kuomet puikioje pozicijoje su kamuoliu baudos aikštėje, po komandos draugo perdavimo, buvo atsidūręs A.Brokas, tačiau „Šilo“ saugas nepasinaudojo akimirka smūgiuoti ir atliko netoliese jo buvusiam R.Mačežinskui perdavimą. Deja, „Šilo“ puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo ne į vartų plotą.

Varžovų išpuoliai šioje dvikovos dalyje jau nebuvo tokie aštrūs, kokie užfiksuoti pirmame kėlinyje. Kauno futbolininkai mėgino recepto įvarčiui ieškoti atakuodami G.Zenkevičiaus vartus iš didesnių atstumų, tačiau su šiomis užduotimis „Šilo“ vartininkas susitvarkė ir didesnės grėsmės jo vartų saugumui nebuvo.

Tuo tarpu „Šilo“ kariauna savo pergalingą darbą pradėjo 73-ąją minutę. Puolėjo įgūdžius pademonstravo Audrius Račkus. Į baudos aikštę atskriejusį kamuolį „Šilo“ futbolininkas tiesiu taikymu „dūrė“ pasiųsdamas jį į vartų tinklą  – 2:1.

Super įvartį 86-ąją minutę mušė Darius Isoda. Kazlų Rūdos komandos vidurio gynėjas turėjo galimybę atlikti baudos smūgį iš 20-25 m atstumo. Maža varžovams nepasirodė. D.Isoda paleido tokią „strėlę“, kad kamuolys skriejo į pačią vartų devyniukę – 3:1.

Simboliška, kad šių metų „Šilo“ sezoną užbaigė Kazlų Rūdos komandos įvarčių mašina – Ričardas Beniušis. Būtent šis „Šilo“ puolėjas 89-ąją minutę atsidūrė su kamuoliu atakos smaigalyje ir nepalikęs jokių šansų varžovų vartininkui pasiuntė kamuolį į vartų tinklą – 4:1.

Netrukus nuaidėjo aikštės teisėjo švilpukas, patvirtinęs faktą, kad „Šilo“ vyrai vainikuoja LFF Pirmos lygos sezoną iškovodami joje trečiąją vietą.