Iki pergalės prieš „Jurbarką-Karį“ Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkams pritrūko vieno taiklaus metimo

Pirmą kluptelėjimą po dviejų pergalių RKL „A“ diviziono pirmenybėse patyrė Kazlų Rūdos „SC-Atakos“ krepšininkai. T.Bietkio treniruojama kariauna po itin atkaklių ir dramatiškų rungtynių rezultatu 64:65 (13:18; 16:11; 19:19; 16:17) nusileido Jurbarko „Jurbarko-Kario“ ekipai.

Rezultatyviausi Kazlų Rūdos komandos gretose buvo Domantas Senda, surinkęs 15 taškų, bei po 11 taškų pelnę Gytis Asačiovas ir Mantas Gelčius. Pastarasis „SC-Atakos“ krepšininkas buvo ir naudingiausias rungtynių žaidėjas. Jis sukaupė 19 naudingumo balų. 15 NB prie komandos prisidėjo Ignas Dirda.

Kalbant apie komandinę statistiką, Kazlų Rūdos krepšininkai nusileido varžovams kovoje dėl atšokusių kamuolių (33 vs 40). Tai ko gero buvo daugiausia krentantis į akis žaidimo komponentas, kurio dėka Jurbarko krepšininkams neretai pasitaikydavo galimybė atakuoti Kazlų Rūdos komandos krepšį pasinaudojant antruoju šansu.

Rungtynės rezultatyvumu nepasižymėjo, abi komandos demonstravo aštrios, aktyvios gynybos gebėjimus ir atviro, taškų gausa pasižyminčio krepšinio viena kitai ekipos demonstruoti neleido. Atkakli kova užsisuko nuo pat pirmų dvikovos minučių ir rungtynės taškas į tašką neleidžiant nei vienai komandai pernelyg atitrūkti vyko visų kėlinukų metu.

Sužaidus penkias pirmo kėlinuko minutes, rezultatas švieslentėje buvo 4:4. Po taiklių G.Asačiovo ir D.Sendos metimų, aikštės šeimininkai trumpam buvo išsiveržę į priekį 8:4, tačiau netrukus sekė sėkminga jurbarkiečių atkarpa, kurie likus rungtyniauti kiek daugiau nei pusantros minutės, po taiklaus I.Bilinsko tritaškio ir K.Šaruko tikslios atakos, patys jau turėjo 3 taškų pranašumą – 10:13.

Pirmaujančios komandos statusą varžovai išlaikė iki kėlinuko pabaigos. Paskutinę kėlinuko sekundę Jurbarko komandai rezgant ataką, antruoju šansu atsikovojęs kamuolį pasinaudojo L.Miknevičius ir „Jurbarkas-Karys“ trumpam atokvėpiui iškeliavo turėdamas 5 taškų pranašumą – 13:18.

Antro kėlinuko pradžioje ledus sujudinti ir įpūsti ugnies komandai pamėgino Paulius Gvazdaitis – 15:18, kuris netrukus dar viename sėkmingame epizode blokavo varžovo metimą. Čia pat nukūrus į puolimą D.Senda tiksliai atakavo Jurbarko komandos krepšį, sumažindamas varžovų pranašumą iki minimumo 17:18 ir priversdamas svečius prašyti minutės pertraukėlės. Po jos didesnių viražų, kuomet viena komanda kristų į duobę, o kita mosteltų taškų plejadą nebuvo. Akimirkai aikštės šeimininkams, po P.Gvazdaičio taiklaus metimo, buvo pavykę išsiveržti į priekį 21:20, o likus rungtyniauti beveik tris minutes „SC-Ataka“ buvo įgijusi ir 5 taškų pranašumą – 27:22, tačiau jo iki kėlinuko pabaigos išlaikyti nepavyko. Jurbarko ekipa šį deficitą panaikino ir pirma dvikovos dalis baigėsi rezultatui švieslentėje esant 29:29.

Įnirtinga kova tęsėsi ir trečios atkarpos metu. Per dešimt jo minučių nei viena komanda neturėjo didesnės nei 3 taškų persvaros. Likus rungtyniauti 17 sekundžių „Jurbarkas-Karys“ pirmavo 45:48. Viską į vėžes sugrąžino taikliu tritaškiu Gytis Asačiovas. Lemiamą atkarpą abi komandos pasitiko švieslentėje ir vėl esant lygiam rezultatui – 48:48.

Ketvirto kėlinuko pirmomis minutėmis Jurbarko krepšininkai surengė keletą sėkmingų atakų išsiverždami priekin 48:54 ir tokiu būdu priversdami T.Bietkį prašyti minutės pertraukėlės. Vis dėlto ta šešių be atsako taškų atkarpa leido varžovams išlaikyti pirmaujančios komandos statusą visos baigiamosios dvikovos dalies metu. Kazlų Rūdos komandos puolimas tuomet laikėsi Domanto Sendos pečių. Jam taškais talkino ir komandos draugai – J.Davniukas, M.Gelčius.

Dramatiškiausia buvo pati dvikovos pabaiga. Likus rungtyniauti 19 sekundžių, tolimą metimą pataikė Jaunius Davniukas, sumažindamas varžovų pranašumą iki minimumo – 64:65. Likus 13 sekundžių, buvo prasižengta prieš „Jurbarko-Kario“ krepšininkus ir svečiai metė baudos metimus. Abu jie skriejo pro šalį ir Kazlų Rūdos komandai atsirado šansas surengti paskutinę rezultatyvią ataką.

Deja, to padaryti aikštės šeimininkams nepavyko. Keletą sekundžių Jurbarko krepšininkai „sudegino“ prasižengdami neviršijant 4 komandinių pražangų limito, na o paskutinių atakai skirtų 6 sekundžių metu aikštės šeimininkams tiesiog nepavyko užbaigti jos metimu į krepšį ir pergalė iškeliavo į „Jurbarko-Kario“ ekipos namus.