Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkai tarptautinėse varžybose iškovojo tris medalius

Sausio 13-ąją Garliavoje vyko vaikų ir jaunučių tarptautinės dziudo varžybos „Lietuvos laisvės gynėjų dienai paminėti“. Jose dalyvavo ne tik šalies sportininkai, bet ir svečiai iš Latvijos, todėl varžybos įgijo ir tarptautinio statuso pavidalą. Ant tatamio įvairiose svorio kategorijose ir dvejose amžiaus grupėse startavo iš viso 285 sportininkai. Jų gretose jėgas išmėgino ir Kazlų Rūdos sporto centro šios sporto šakos specialisto, jau eilę metų puikiai besidarbuojančio Aleksandro Kolkatovo dziudo imtynininkai. Jų registravosi varžyboms aštuoni. Džiugu pažymėti, kad iš šių aukšto rango varžybų kazlųrūdiečiai grįžo su trimis apdovanojimais – iškovotos dvi antrosios ir viena trečioji vieta.

Svorio kategorijoje iki 27 kg sporto centrui atstovavo Mantas Beloded. Būdamas aštuonerių metų jis ant tatamio varžėsi su pora metų vyresniais varžovais. Demonstruodamas kovingumą, charakterį, drąsą jis laimėjo tris dvikovas. Nusileido jaunasis kazlųrūdietis tik vienoje kovoje, o ir tai tik dėl dziudo tam tikrose taisyklėse reglamentuojamų įspėjimų. Kovodamas dėl bronzos su aukštesnės kvalifikacijos, vyresniu vilniečiu M.Beloded pademonstravo tvirtą charakterį. Jis sugebėjo panaudoti treniruočių procese įgytas žinias. Maksimaliai jas pritaikydamas praktikoje, M.Beloded pranoko trenerio A.Kolkatovo lūkesčius ir įveikdamas varžovą iškovojo trečiąją vietą.

Manto vyresnėlis broliukas Simas Beloded taip pat šiose tarptautinėse varžybose šauniai pasirodė. Jis kovojo svorio kategorijoje iki 34 kg. Nepaisant aplinkybių, kliudžiusių jaunajam kazlųrūdiečiui rungtyniauti su varžovais pilna jėga, kadangi jis tądien jautė tam tikrus negalavimus, ant tatamio pasirodė sėkmingai. Pasak trenerio, S.Beloded buvo akcentuojama prieš būsimas dvikovas technika, nesiveliant su oponentais į ilgos apimties fizinius krūvius. Tokia taktika pilnai pasiteisino. S.Beloded, laimėdamas keturias dvikovas, prasibrovė iki pat finalo. Tik jame turėjęs pripažinti varžovo pranašumą jis iškovojo antrąją vietą.

Šių varžybų vicečempione tapo ir Gerda Degutytė. Ji pakeliui į finalą užtikrintai laimėjo dvi dvikovas ir tik jame nusileido varžovei. Pažymėtina, jog tądien sportininkei dėl +0,5 kg teko rungtis sunkesnėje svorio kategorijoje. Nepaisant to, kazlųrūdietė kovodama ir su sunkesnėmis varžovėmis pasirodė puikiai.

Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų gretose taip pat buvo A.Širiajev, T.Dauginas, E.Senkutė, A.Pečkys, D.Vaitkūnas. Sportininkai pasirodė šiose varžybose pagal galimybes, įgijo labai svarbios varžybinės patirties. Neabejojame, kad kantriai, nuosekliai, atkakliai ir sistemingai dirbant jų didžiosios pergalės priešakyje.

Apibendrindamas sporto centro dziudo imtynininkų pasirodymą, treneris A.Kolkatovas džiaugėsi pasiektais rezultatais. Paminėtina, jog jau ne pirmus metus dalyvaujant šiose varžybose, pasak dziudo imtynių specialisto, tai išties aukšto lygio dziudo imtynių renginys. Į jas atvyksta pajėgiausi šių amžiaus grupių šalies sportininkai ir jos turi aukštą reitingą. Treneris dėkoja tėvams, kurie nuolat atvyksta palaikyti savo vaikų į varžybas. Jų buvimas varžybinėje aplinkoje, gyvenimas vaikų emocijomis, keliamais tikslais, jų siekiais, asmenybės ugdymu yra taip pat stiprus motyvacinis stimulas vaikams siekti maksimalių rezultatų.