Marijampolės apskrities futsal pirmenybių antrame ture INTER, „Niekur nežaidę“ ir „Kazlų Rūda“ futbolininkų antros pergalės

Marijampolės apskrities futsal pirmenybių 2024-ųjų metų sezonas įsibėgėja. Sekmadienį buvo sužaistos dar trejos antrojo turo rungtynės, po kurių po truputį pradėjo ryškėti šio sezono lyderiai. Antrame ture didesnių netikėtumų neužfiksuota, galbūt išskyrus tai, kad maloniai nustebino šių pirmenybių „naujokai“, šįmet nusprendę sudalyvauti Suvalkijos regiono pirmenybėse Prienų r. „Ringis“ futbolininkai, kuriems sezono starte „iškrito“ tokia korta, kad reikėjo rungtyniauti su praėjusio sezono nugalėtoja INTER komanda. O „Ringis“ nustebino tuo, kad tai išties pajėgi komanda ir sekmadienio rungtynėse su INTER nebuvo už varžovus niekuo prastesni. Nors rungtynes, po itin atkaklios kovos rezultatu 2:1 laimėjo INTER futbolininkai, tačiau, mūsų supratimu, „Ringis“ turi taip pat potencialo būti pajėgiausių pirmenybėse rungtyniaujančių komandų labai neilgame sąraše. Tam įrodyti jie dar turės penkerias sezono rungtynes, na o grįžtant į mačą su INTER, Prienų rajono futbolininkai atakose prieš varžovus ko gero buvo aštresni ir kone pirmi susikūrė progą įvarčiui, tačiau puikiai tądien INTER gretose rungtyniavo vartininkas E.Bernota, į kurį smūgiuoti „Ringio“ kamuoliai atsimušdavo kaip į sieną.

Nulinė lygiava tarp komandų buvo beveik iki pirmo kėlinio pabaigos. Tik 18-ąją rungtynių minutę, po A.Zaburo perdavimo, kamuolį į „Ringis“ vartų tinklą pasiuntė E.Miliauskas – 1:0. Įvarčių tyla buvo beveik ir visą antrą kėlinį. Kovingumo, aštresnių emocijų netrūko. Tai rodė, kad aikštėje kaunasi lygiaverčiai varžovai. Kad ir kiek solidžiai rungtyniavo E.Bernota, vieno, kiek kuriozinio įvarčio išvengti jam nepavyko. Po vieno iš Prienų rajono futbolininko iš savos aikštės pusės smūgiuoto kamuolio, šis prasprūdo pro INTER futbolininko kojas ir įriedėjo į vartus. Rezultatas tapo lygus 1:1. Tiesa, „Ringis“ komandos džiaugsmas tetruko labai trumpai, nes dar tą pačią minutę praėjusio sezono čempionus vėl į priekį išvedė M.Minevičius – 2:1. Gelbėtis iš padėties „Ringis“ dar turėjo keletą minučių, tačiau INTER atsilaikė ir iškovojo labai sunkią pergalę.

Antrame turo mače tritaškį į turnyrinės lentelės stalčiuką įsidėjo Marijampolės „Niekur nežaidę“ futbolininkai, kurie rezultatu 7:3 pranoko Kybartų „Jaunystės“ komandą. Marijampoliškiai rungtyniavo gana atsipalaidavę, be didesnės įtampos ir jau 4-ąją minutę po D.Pudžemio ir D.Kazlausko įvarčių pirmavo 2:0. Dar labiau atsipalaidavo „Niekur nežaidę“ vartininkas, kuris pamiršdamas savo vartus su kamuoliu atsidurdavo neretai ir Kybartų aikštės pusėje. Už tokį lengvabūdiškumą kybartiškiai baudė varžovus pirmame kėlinyje du kartus, kuomet kamuolys buvo siunčiamas tiesiog į tuščius vartus. Gelbėjo Marijampolės ekipą tik dar rezultatyvesnis puolimas. Po pirmo kėlinio Suvalkijos sostinės ekipa turėjo vieno įvarčio pranašumą – 3:2. Kiek daugiau susigriebė praėjusiame sezone finale rungtyniavusi komanda antrame kėlinyje. Tris įvarčius be atsako į „Jaunystės“ vartus mušė D.Omilevičius – 6:2. Šioje rungtynių dalyje, jau nuo vartų nesitraukė ir N.Vaitiekūnas. Tiesa, tai nereiškė, kad Kybartų komanda buvo bejėgė. „Jaunystės“ futbolininkai taip pat buvo sukūrusi ne vieną progą įvarčiui mušti, tačiau štai realizacija… ji rezultato neatnešė. Na, o pergalę galutinai šventė kaip minėjome keturių įvarčių skirtumu „Niekur nežaidę“ – 7:3.

Ne vienam rungtynes stebėjusiam futbolo gerbėjui kėlė ironišką šypseną trečiųjų tos dienos rungtynių pirmasis kėlinys, vykęs tarp dviejų Kazlų Rūdos komandų – „Kazlų Rūda“ ir „Kazlų Rūda B“. Neabejotini dvikovos favoritai „Kazlų Rūda“ su Ignu Raštučiu priešakyje rungtynių pradžioje gavo neblogą šaltą dušą, kai „Kazlų Rūda B“ per tris rungtynių minutes spėjo pasižymėti tris kartus ir išsiveržti į priekį 3:0. Pirmas įvartis krito nuo 6 m atžymos, kuomet baudinį realizavo A.Sidaravičius. Po to tą pačią minutę, po komandos draugo perdavimo, kamuolį viršutiniame vartų kampe „uždarė“ liuogtelėjęs R.Gruzdys. Na, o 7-ąją minutę tas pats futbolininkas dar kartą pasižymėjo, kuomet kamuolį smūgiavo iš labai aštraus kampo. Kamuolys tuomet prasprūdo tiesiog pro vartininko kojas.

Iš šios duobės Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“ futbolininkai išsiropštė. Ir ne be lyderio I.Raštučio pagalbos. Dar pirmam kėliniui einant prie pabaigos iki vieno įvarčio, po I.Raštučio rezultatyvių perdavimų, varžovų pranašumą sumažino A.Blaškevičius. Na, o antrojo kėlinio pradžioje, 25-ąją minutę rezultatą išlygino I.Raštutis. Tą pačią minutę jau „Kazlų Rūda“ komanda persvėrė rezultatą pasižymėjus D.Plečkaičiui – 4:3. Kėliniui perkopus į antrą pusę, dvikovos favoritai pradėjo didinti pranašumą. 31-ąją ir 34-ąją minutėmis pranašumą padidino A.Blaškevičius, o 36-ąją kamuolys varžovų tinklą surado, pasiuntus jį K.Kleivai. „Kazlų Rūda B“ galėjo guostis paskutinę minutę R.Gruzdžio pelnytu įvarčiu, tačiau pergalę 7:4 šventė ir trimis taškais turnyrinę lentelę papildė Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda“.