Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynininkų sėkmingas pasirodymas Jurbarke

Praėjusį šeštadienį Jurbarke vyko atviros vaikų ir jaunučių dziudo pirmenybės, kuriose dalyvavo daugiau nei pusantro šimto sportininkų iš įvairių mūsų šalies miestų ir miestelių. Be šeimininkų jurbarkiečių, ant tatamio jėgas išmėgino dziudo imtynininkai iš Tauragės, Mažeikių, Jonavos, Šakių, Marijampolės, Šilutės, Skuodo, Telšių, Kauno, Šiaulių rajono.

Į varžybų sūkurį įsiliejo ir penki Kazlų Rūdos sporto centro dziudo imtynių specialisto A.Kolkatovo  treniruojami penki sportininkai. Džiugu pažymėti, kad visi dziudo imtynininkai sugebėjo prasibrauti į prizininkų gretas – iškovotos keturios antros ir viena trečioji pozicija.

Vaikų grupėje, svorio kategorijoje iki 27 kg, Titas Dauginas gražiais metimais iškovojo pora pergalių. Vienoje akistatoje jis nusileido, kaip parodė varžybų visuma, čempionui ir bendroje įskaitoje iškovojo trečiąją vietą.

Trimis kilogramais sunkesnėje (iki 30 kg) svorio kategorijoje Simas Beloded pakeliui į finalą švariais metimais įveikė taipogi pora varžovų, tačiau finale buvo priverstas pripažinti šilutiškio pranašumą ir bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą.

Dar didesnio kalibro svorio kategorijoje (iki 38 kg) J.Okmantas keletoje kovų su varžovais taipogi patyrė ir šilto, ir šalto. Kaip ir komandos draugas S.Beloded jis galutinėje įskaitoje tenkinosi antrąja vieta.

Pora antrų vietų iškovojo ir jaunučių amžiaus grupėje besivaržiusios sporto centro dziudo imtynininkės A.Buragaitė ir T.Kamičaitytė. A.Buragaitei tai buvo krikštas, pirmosios varžybos. Ji svorio kategorijoje iki 48 kg iškovojo pirmąją pergalę, bet nusileido didžiulę patirtį turinčiai ukrainietei.

Neblogai varžybos susiklostė ir kolegei svorio kategorijoje iki 60 kg, jėgas išmėginusiai T.Kamičaitytei, kuri taipogi bendroje įskaitoje liko antroje pozicijoje. Pasak A.Kolkatovo, kazlųrūdietei iki aukštesnio pasiekimo pritrūko tiesiog varžybinės patirties.

Sporto centro dziudo imtynių trenerio teigimu, visi Kazlų Rūdos sportininkai pademonstravo gražius šios olimpinės sporto šakos technikos elementus. A.Kolkatovo vertinimu, nei vienas kazlųrūdietis nenuvylė ir pagal galimybes visi pasirodė gerai. Treneris džiaugėsi, kad Kazlų Rūdoje esama jaunojo potencialo ir kiekvienas, kuris įdės sistemingo darbo, pastangų, kuris nuosekliai sieks užsibrėžtų tikslų, ugdys savo kaip sportininko, tuo pačiu kaip žmogaus charakterį, ant tatamio pasieks dar ne vieną įstabią pergalę.